Recenze: Barvy (Hervé Tullet)

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Dostali jsme k testování z nakladatelství Portál knížku Barvy od francouzského autora Hervé Tullet. Knížku jsme během hodiny prohlídly tři. Já, osmiletá Eliška a 2,5 letá Deniska, které byla knížka určena.


Velice se ve mně perou pocity a nevím, jak správně volit slova. Nevím, zda jsem pravá na posouzení, zda nedávné události ovlivnily dění kolem knížky. Vezmu to kolem dokola a snad se dopracuji k srozumitelnému popisu.

IMG_0635

Knížka má 30 stran a učí děti hravou formou poznávat barvy. Důležité je to, že se u toho nezapatláte a neušpiníte. Pro matky asi paráda. Naše Deniska neustále poukazovala na to, že nemá ten prstík špinavý. „ Smíchej žlutou a modrou barvu a podívej, jaký jsi kouzelník.“ Denisce právě vadilo, že když šáhla na ony barvy, prstík byl stále čistý, tak jak mohla tu barvu smíchat?

Tady je asi ta chyba možná z naší strany. O prázdninách jsme opravovali a předělávali pokoje a holky měly v jednom pokoji dovoleno patlat po stěně prstovými barvami. Tady právě zkoušely ono míchání a dělaly pokusy, jak to nazvala Eliška.

IMG_0636

Proto jsem zvolila ihned po první reakci jinou taktiku. Prostě jsem se začala divit, jak je to možné, že to dokázala a jaká je šikulka. Prostě jsem se Denisku snažila nadchnout. Taktika zabrala a Deniska se každý den vrací ke knížce a trpělivě čeká, jak čtu pokyny (tedy už to zná skoro zpaměti).

IMG_0634

Radost z knížky má, tatínkovi i návštěvě hned knížku ukázala. Knížka byla přece pro ni a přišla poštou. Od pošťačky jsem ji podala hned Denči a řekla, aby si balíček rozbalila, že je to její.

A mé pocity: doufám, že se na mne nakladatelství nebude zlobit, ale jako matka čtyř dětí si umím představit, dát peníze na něco jiného. I když 176 Kč není moc a navíc z každé prodané knížky přes web dávají příspěvek Fondu ohrožených dětí, což je chvályhodné.

Když už bych o knížce uvažovala, tak jako o půjčení. Protože si dokážu s dítětem hrát a děti baví právě objevování barev jaksi naživo, to patlání a míchání, osahání si.
Zase nechci knížce nějak ublížit, dokážu si představit, že některou maminku knížka nadchne. Možná před dvaceti lety, když jsem měla první dítě a vše řešila jinak. Třeba je to pouze mnou a mým nynějším smýšlením. Bez názvu - 1Knížka má probouzet zvědavost, aby si to dítě zkusilo jaksi naživo, když už to zná z té knížky.

Knížku si jistě nenecháme pro sebe, už jsme ji slíbili půjčit o rok mladší Elence a sousedovic Liliance.

Knihu vydalo nakladatelství Portál, na jehož webu si ji můžete také objednat.

Napsal/a: danasi

Toto taky stojí za přečtení!

Tip na výlet: Jestřebí hory a frankfurtská polévka

Jedno letní pondělí jsme chtěli využít krásného počasí a vyrazit někam do přírody. Našli jsme dvě dosud nezdolané rozhledny

Čtu dál →

Recenze: Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola

Ráda by vám představila knižní novinku autorky Petry Martiškové s názvem Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola, která

Čtu dál →

Recenze: Jak to bylo s panem vlkem?

„To je o Karkulce? To přece znám. Všechny pohádky mám přečtený už dávno, vždyť je mi DESET, mami!“ sdělil mi

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist