Recenze: Autíčko Karlík (L. Rožnovská)

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Do rukou se nám dostala kniha Autíčko Karlík. Je to čtení pro prvňáčky. Kniha je vhodná i pro genetickou metodu čtení a hlavně potěší prvňáčky, protože má velké písmenka. Je určena čtenářům od 6 let, ale myslím si, že se bude líbit i mladším dětem.

Příběh o autíčku Karlíkovi napsala Lenka Rožnovská a moc pěkné obrázky jsou od ilustrátorky Kataríny Ilkovičové. Má krátké kapitoly a děti je mohou číst jako samostatné příběhy. Příběh Karlíka je napsaný na 72 stranách.

ak2Kdo z kluků by neměl rád autíčka? A vlastně proč jen kluci, vždyť i spousta holčiček má v oblibě autíčka. A co teprve prvňáček Karlík, který je hlavní postavou této knížky. Autíčko dostane od svého tatínka a vůbec netuší, že to nebude jen tak obyčejné autíčko.

Autíčko Karlík se během hraní s kamarádem Ondrou naučí spoustu věcí. Při projíždění tunelů z čítanky se naučí číst a s pomocí Ondry i počítat. Ale díky Ondrovi nezkušené autíčko Karlík pozná, jak je vlastně důležité kamarádství a že se nesmí bát a se strachem musí bojovat.

Tu,tút. Jsem červené autíčko Karlík a patřím Ondrovi. Ondra je můj nejlepší kamarád.

A protože autíčko nemá ruce a nemůže držet tužku, tak se nenaučí psát, ale to by nebyl Karlík, kdyby si neporadil, naučil se morseovku. Že nevíte co to je? No přece Morseova abeceda, ke každému písmenku je přiřazené slovo a krátké slabiky naznačil tečkou, dlouhé čárkou. A tak vlastně Karlík poznal, že písmenka se dají psát i jinak.

Pan učitel vytečkoval a vyčárkoval i ostatní písmenka. A nakonec napsal moje jméno Karlík. -.-/.-/.-./.-../../-.- Obdivně jsem se na tu kupu čárek a teček díval. No řekněte, nevypadá to zvláštně? A tak jsem poznal, že písmenka se dají napsat i jinak.

Že byste se o tom chtěli taky něco dozvědět? Tak to si musíte přečíst knihu Autíčko Karlík. Tak jako si ji přečetl Domininik, on už přece umí číst jako autíčko Karlík.

Dominikovi se moc příběh Karlíka líbil a doporučujeme tuto knihu každému, kdo má rád autíčka.

ak1

Autorka Lenka Rožnovská je absoventkou Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudovala obor český jazyk a občanská výchova. Nyní učí na Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole v Odrách. Napsala mnohem více knižek pro děti, takže komu se bude líbit Autíčko Karlík, tak si může přečíst další tituly, např. Tatínku,nezlob!, Panenka Šuplenka a panáček Kopíráček nebo třeba Skřítci školkovníčci a spoustu dalších.

auticko_karlik_obalka

Autíčko Karlík

napsala Lenka Rožnovská

ilustrovala Katarína Illkovičová

edice Čtení pro prvňáčky

72 stran, pevná vazba

 

Část knihy si můžete prohlédnout přímo na webu nakladatelství Grada Publishing, které ji vydalo. Stačí u titulu Autíčko Karlík kliknout na záložku Prolistovat tuto knihu.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist