Recenze: Ať jsou velcí zase malí

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Každé dítě touží po tom, aby si s ním rodiče hráli, a nechápe, že rodiče si už nehrají tolik, jako oni. Jak rádo by bylo, kdyby si s ním rodiče hráli úplně stejně, jako když byli dětmi. Toto přání se splní Kubovi a Lucce v knize Ať jsou velcí zase malí autorky Barbory Vajsejtlové.

Na Lucku s Kubou rodiče nemají čas. Bohužel to tak v dnešní době je velmi časté. I když se většina z nás rodičů snaží hrát si s dětmi a trávit s nimi tolik času, kolik to jen jde, stejně je to pořád málo.

Jakou radost tak Kuba s Luckou mají, když je navštíví kouzelný skřítek Alfons a dá jim kouzelný zvoneček. Když zazvoní a řeknou kouzelné zaříkadlo, rodiče si s nimi budou hrát, jako když byli malí. Kouzlo pomine, když se na nebi objeví první hvězda.

„Zvonek zvoní cinky linky,

pro maminky, pro tatínky.

Vyzvání na všechny strany,

ať jsou velcí zase malí.“

 Skřítek Alfons tak splní jedno velké dětské přání. Děti se bály, co za to bude chtít, ale odměnou mu je šťastný dětský smích.

 

 

 

 

 

 

 

Díky kouzelnému zvonečku tak nastanou i komické situace. Třeba když děti použijí zvoneček v obchodě. Rodiče si pak v obchodě budou spolu s dětmi hrát na indiány, nakoupí hromadu nanuků a doma udělají soutěž v pojídání nanuků.

Nebo třeba měli jet na cyklovýlet, ale začalo pršet. Maminka samozřejmě nikam s dětmi nechtěla jít, aby nebyli všichni úplně mokří a nebyli nemocní. Děti ale použily zvoneček a rodičům to náhle bylo úplně jedno. Všichni byli mokří na kost, ale užili si spoustu zábavy.

Dokonce při hře na lovce našli pejska, kterého si pak nechali. A děti byly nadšené dvojnásob, protože rodiče jim pejska nechtěli dovolit a pořídit, protože jsou přeci ještě malí a o pejska se nedokáží postarat.

 To ale nejsou jediná dobrodružství, která děti díky kouzelnému zvonečku zažijí. A rodiče díky němu pochopí, co dětem chybělo, a zamyslí se nad tím. Budou Kuba s Luckou zvoneček ještě potřebovat?

Kniha Ať jsou velcí zase malí je zařazena do edice Druhé čtení a určena čtenářům od 7 let.

Je moc pěkně, čtivě napsaná a čtenáři se od ní jen neradi odtrhávají. Při čtení se také zasmějí.

Za nás ji mohu opravdu doporučit.

Ať jsou velcí zase malí

Autorka: Barbora Vajsejtlová

Počet stran: 112

Vydalo nakladatelství Albatros v květnu 2017.

Knihu si můžete objednat zde.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist