Recenze: Anglicko-české doplňovačky

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

K recenzi jsme si tentokrát zvolili pracovní sešit s názvem Anglicko-české doplňovačky od autorky Ivy Novákové. Pracovní sešit vyšel v nakladatelství Portál v letošním roce. Na 64 stranách čeká na děti spousta úkolů k procvičení základních slovíček.

 Iva Nováková je absolventka střední odborné školy výtvarné, zaměřuje se na tvorbu pro děti. Je autorkou zábavných a didaktických doplňovaček, hádanek, omalovánek a vystřihovánek. Mezi její další díla patří Zábavný pravopis, Víš, co čteš?, Čtu a vím o čem, Počítej a lušti a další.

Pracovní sešit Anglicko-české doplňovačky je určen dětem mladšího školního věku, v případě pomoci rodičů také mladším dětem, které se právě seznamují se základy angličtiny. Na 64 stranách se děti seznámí se základními slovíčky. Naučí se počítat do 10, barvy, dny v týdnu, naučí se pojmenovat jídlo či členy své rodiny.

Exif_JPEG_420Exif_JPEG_420

Na začátku každé kapitoly se děti naučí základní slovíčka. Ty si poté procvičují v různých doplňovačkách, šifrách, dokreslování a vybarvování. Jedná se vlastně o jakousi školu hrou. Děti si tak slovíčka snáze zapamatují. Ale nezůstane jen u těchto slovíček. Pokud děti správně vyřeší například tajenku, čeká na ně také nějaké slovíčko, které ještě neznají. To si pak mají sami nalézt na zadních stranách ve slovníčku.

S pracovním sešitem u nás pracuje syn Tomášek, který se s angličtinou teprve seznamuje. Po prázdninách jej ve škole čeká také výuka angličtiny. Anglicko-české doplňovačky ho zaujaly na první pohled a vždy se těší, co ho čeká za úkol.

Exif_JPEG_420Exif_JPEG_420Exif_JPEG_420

Já sama velmi oceňuji, jak je pracovní sešit vytvořený. Vůbec by mi nevadilo, kdyby takový používali i ve škole. Děti si zde hravou formou zapamatují, procvičí a upevní své znalosti. Naučí se také vyhledávat ve slovníčku, což je při studiu cizího jazyka také důležité. Jediné, co zde začínajícím čtenářům může chybět, je výslovnost. Já jsem ji synovi ke slovíčkům dopisovala, pokud bylo třeba.

pictureproviderJinak tento sešit musím opravdu jen pochválit. Autorka odvedla skvělou práci a my už plánujeme nákup i ostatních jejích děl. Pokud jsou všechna takto krásně zpracovaná, ušetří to synovi spoustu zbytečného učení a zbude více času na zábavu.

Pracovní sešit Anglicko-české doplňovačky vydalo nakladatelství Portál a objednat si je můžete  zde.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist