Recenze: Andílkovo vánoční putování

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Nedávno se mi dostala do rukou krásná dětská knížka Andílkovo vánoční putování, napsaná paní Zuzanou Pospíšilovou, bohatě ilustrovaná Zuzanou Osako. Je to novinka nakladatelství Grada a věřím, že je to ideální tip na vánoční dárek pro vaše děti.

Ráda bych vám nyní příběh o vánoční pouti za přátelstvím, nadějí a štěstím blíže představila:

Babička Ludmilka si sedla do velikého křesla, které stálo u okna v obývacím pokoji. Pro ukrácení dlouhé chvíle si vzala do ruky klubíčko bílé příze a kovový háček. Měla v úmyslu pustit se do háčkování. Chtěla vlastníma rukama něco vyrobit, ale nevěděla co. Nakonec vytvořila překrásného Andílka. Uháčkovala hlavičku, tělíčko, nakonec křidélka a stříbrnou nitkou vyšila oči, nosík a ústa. Andělíček byl opravdu překrásný a babička z něj měla velkou radost. Povídala si s ním, jako by byl živý. Poté Andělíčka darovala své nejmladší dceři Anežce.

Ta však Andělíčka neumístila na vánoční stromeček, jak slíbila, ale uzavřela ho do krabice s ozdobami a dala do skříně. Tam se mu vůbec nelíbilo, tak odtamtud s pomocí kočky Míny utekl. Bohužel se dostal rovnou do zimního chladu a sněhu na ulici, kde ho naštěstí našel jeden hodný pejskař pan Eman, člověk, kterého celý život provázela jen smůla. Věřil, že mu nalezený talisman přinese štěstí. Bohužel ani u něj to nedopadlo dobře a Andělíček se znovu ocitl uprostřed mrazivé zimy na ulici. Dostal se do teplého hnízda v jabloni, kde bydlela pavoučice Alice, která neskonale ráda pletla. Proto když jí pověděl svůj příběh, jako dárek mu upletla čepici, rukavice, svetr, šálu, ponožky a tašku, aby mu nebyla venku taková zima. Chtěl se totiž za každou cenu vrátit zpět k babičce Ludmilce.

_dscn1854

Cestou pak ještě zažil velkou spoustu dobrodružství, ale i lapálií (stal se například nedobrovolně součástí sněhuláka, seznámil se s veverkou Terkou, která uměla věštit a dala mu na cestu ořechovou skořápku pro štěstí, setkal se i se zlomyslnými havrany, plul po řece ve skořápkové lodičce, dostal se do sněhové bouře, seznámil se s moudrou sovou Jůlií a nakonec i s roztrhaným plyšovým medvídkem).

A jak to nakonec s Andílkem dopadlo? Dostal se k babičce Ludmilce, nebo snad má vánoční příběh ještě jiné pokračování? To se dozvíte, pokud tuto nádhernou knížku vezmete do rukou a dočtete až do posledního řádku. 🙂

_dscn1852 _dscn1837

Moje dvě holčičky (2 a 7 let) byly zrovna nemocné, když jsem jim jednoho všedního dopoledne přečetla tento příběh. Viděla jsem, jak jim svítily oči, jak hltaly každou mou další větu a dychtivě očekávaly, jak příběh dopadne a jestli opravdu Andílek doputuje nakonec zase do dobrých rukou.

Myslím, že tato knížka je takovým pohlazením po citlivé dětské duši, takové malé vánoční kouzlo, které rozzáří šeď a shon všedního dne.

Doporučuji vám, abyste po této knížce sáhli a potěšili nejedno dětské srdíčko.

 

Obálka Andílkovo vánoní putování.indd

Andílkovo vánoční putování

Autorka: Zuzana Pospíšilová

Ilustrace: Zuzana Osako

Pro děti od 3 let, 120 stran

Vydalo nakladatelství Grada v říjnu 2016.

Knihu si můžete objednat na www.grada.cz/katalog.

 

 

O tuto knihu si můžete až do 10.12.2016 zasoutěžit. Nakladatelství Grada věnovalo 3 výtisky Andílkova vánočního putování do naší soutěže. Pokud jste si přečetli pozorně tento článek, nebudete ani muset hledat správnou odpověď.

 

Napsal/a: Andelinka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist