Recenze: Amélie a duchové

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Dům na břehu Vltavy už dávno není zapomenutý a tmavý, je v něm plno barev, lilií, hudby a smíchu. Bydlí v něm Amélie, Lídie, Markéta a Elen. Lidé společně s duchy. Ale mohou duchové žít jako lidé?

Nakladatelství Albatros vydalo závěrečný díl knižní trilogie Amélie a duchové.

Recenze předchozích dílů si můžete přečíst v článcích Pozor, v tomhle domě straší (Amélie a tma) a Barevný svět (Amélie a barevný svět).

Autorkou je Petra Neomillnerová, která je známá svými upírskými romány a novelami patřícími k žánru fantasy. I zde se můžete těšit na napínavou atmosféru a na doslova uhrančivé ilustrace Lubomíra Kupčíka.

Těšíte se na další dobrodružství Markéty a Amélie? Pak máte na co. Protože tenhle díl je nezapomenutelný. Markétě se nedaří ve škole, ani zpívání není nic moc. Do toho po ní otec chce, aby vystupovala a zpívala na soutěži ,,Hledáme hvězdný hlas“. Přestože se jí moc nechce, souhlasí. Lídie a Amélie z toho mají radost, zatímco mámě se to moc nelíbí. Také Amélie má doma problémy, kvůli pozdním příchodům.

Markéta je celá nervozní z pěvecké soutěže a navíc se jí zdá, že je Amélii všechno okolo soutěže jedno. To se ale plete. Když je Markéta na pódiu, dostane strašnou trému, nedokáže ze sebe dostat ani jediné slovo. Naštěstí jí zachrání Amélie, která s ní je na pódiu, ale protože je duch, nejde vidět. Mezitím má Amélie starost o Jakuba, který jí před dveřmi nechal housle s varovným vzkazem. Jak se tak zdá, v domě na břehu Vltavy bude zase smutno a hlavně strach. Lídie a Elen si domů pozvou pana Pelce, který předpovídá budoucnost a vykládá karty. Pan Pelc jim slíbí pomoc, a také navždy změní jejich životy.

0 dcbe05b2cecaf5c4e304dee96e579915 4

Jste zvědaví, co se stane? Jak si Amélie s Markétou a maminkami poradí tentokrát? Pak vám nezbývá než si přečít poslední díl, který je plný napětí a také nečekaných zvratů. 3. díl Amélie se mi líbíl asi nejvíce. Je strašně napínavý a hlavně plný překvapení. Podle mě jde o nejlepší díl ze všech tří. Strašně se mi líbí obrázky, které jsou hezky nakreslené a podtrhují atmosféru příběhu. Ilustrátorem je Lubomír Kupčík, kterého znáte již díky předchozím dílům.

Moje rada na závěr? Knihu Amélii a duchové si rozhodně nenechte ujít, je v ní velké tajemství a krása celého příběhu o dvou kamarádkách, které mají své sny a chtějí si je splnit.

211225_bigAmélie a duchové

Petra Neomillnerová

ilustrace Lubomír Kupčík

Velké finále a nečekané rozuzlení v závěrečném dílu duchařské trilogie o Amélii.

109 stran

Doporučeno pro čtenáře od 9 let.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Nuninka, Markétka

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Strašidelná knihovna – Duch za oponou

Nakladatelství Fragment nám přináší již třetí dobrodružství ze Strašidelné knihovny autorky Dori Hillestad Butlerové s názvem Duch za oponou.

Čtu dál →

Recenze: Poznej s námi Česko

Originálně tematický pracovní sešit, Poznej s námi Česko od Ivy Novákové a nakladatelství Portál, je zaměřený na celou naši vlast.

Čtu dál →

První stoj – jak nahoru a jak dolů

Ve čtvrté části cyklu Pět nejčastějších mýtů ohledně pohybového vývoje dětí se budeme zabývat prvním stojem a bezpečností dětí

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist