První velký případ a dvojitá výhra

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Hned na úvod chci vysvětlit titulek tohoto článku. První velký případ je název knihy Dany Ruskové, jejíž rukopis zvítězil v literární soutěži Albatrosu na téma „detektivka pro děti“. Zároveň se tento titul v tuto chvíli stává i potenciální výhrou pro vás. Tři pozorní čtenáři jej totiž získají v naší další soutěži.

Ale než se pustíme do soutěžení, pár slov o knize. Čtěte bedlivě, v rámci soutěže si vás pak vyzkouším 😉

První velký případ

prvni_velky_pripad_obalkaVítězný rukopis literární soutěže nakladatelství Albatros z roku 2014 o nejlepší detektivní příběh.

Seznamte se s Leopoldem alias Poldou, amatérským detektivem, a jeho pátracím týmem: sestřenicí Borkou Laborkou a bratrancem Lupem! Zatímco tato neohrožená trojice řeší záhadu rozbitých ptačích krmítek, stane se mnohem závažnější zločin: krádež vzácného diamantového náhrdelníku. Souvisí spolu tyto dva případy nějak? A podaří se je detektivní partě vyřešit? Nebo je předstihne konkurenční tým?

autorka: Dana Rusková
ilustrátor: Luděk Bárta

pro čtenáře od 9 let
88 stran

Svižně napsaný příběh macourkovského ražení zavede čtenáře do malého městečka, kde neohrožená parta tří dětí a rozverného pejska řeší detektivní zápletky a současně se střetává s konkurenční partou. První velký případ čtenáře pobaví a ukáže, že i nevraživost podobná té mezi psem a kočkou se může překvapivě změnit.

Dana Rusková zvítězila v konkurenci stovky autorů, kteří do literární soutěže Albatrosu poslali své dětské detektivky. „Mezi doručenými rukopisy vynikl První velký případ největší řemeslnou zručností, jazykovou elegancí a citem pro psychologii postav. Naplňuje požadavky na klasickou žánrovou prózu pro děti středního školního věku, která opěvuje kuráž malých detektivů s velkým srdcem,“ uvedla šéfredaktorka nakladatelství Albatros Karolina Medková.

„Téma detektivky pro děti mě nadchlo, protože si dobře vzpomínám, jak jsme se s kamarády kdysi na letních táborech děsili příběhy, které si v tajemnosti s dospělými detektivkami příliš nezadaly. Chtěla jsem se prostřednictvím příběhu tak trochu vrátit do dětství a zúčastnit se dobrodružství, jež zažívá skvělá parta, která se nebojí zasáhnout proti zlu. Myslím, že o pocit tajemna, nebezpečí a hrdinství stojí i spousta dnešních dětí,“ říká Dana Rusková, která si za vítězství v literární soutěži odnesla šek na 25 tisíc korun.

prvni_velky_pripad_1 prvni_velky_pripad_2

Zaujala vás dětská detektivka?

Abych vás ještě víc navnadila, přidávám odkaz na první kapitolu z knihy – je ke stažení ZDE (ve formátu pdf, velikost souboru je cca 340 kB).

Máte chuť pokračovat ve čtení? Pokud se vám nechce čekat na konec a vyhodnocení soutěže, můžete si První velký případ objednat teď hned na webu nakladatelství Albatros, nebo koupit v nejbližším knihkupectví.

A pokud si chcete užít adrenalin nejen při čtení, můžete zkusit štěstí v naší soutěži. Jak jsem už zmínila na začátku, soutěžíme rovnou o tři výtisky této lákavé dětské detektivky. Soutěž poběží od 1. do 14. června 2015, přímo zde na VD.

 

Tipy pro ty, kdo naše soutěže neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (od půlnoci do cca 6.00) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist