První velký případ a dvojitá výhra

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Hned na úvod chci vysvětlit titulek tohoto článku. První velký případ je název knihy Dany Ruskové, jejíž rukopis zvítězil v literární soutěži Albatrosu na téma „detektivka pro děti“. Zároveň se tento titul v tuto chvíli stává i potenciální výhrou pro vás. Tři pozorní čtenáři jej totiž získají v naší další soutěži.

Ale než se pustíme do soutěžení, pár slov o knize. Čtěte bedlivě, v rámci soutěže si vás pak vyzkouším 😉

První velký případ

prvni_velky_pripad_obalkaVítězný rukopis literární soutěže nakladatelství Albatros z roku 2014 o nejlepší detektivní příběh.

Seznamte se s Leopoldem alias Poldou, amatérským detektivem, a jeho pátracím týmem: sestřenicí Borkou Laborkou a bratrancem Lupem! Zatímco tato neohrožená trojice řeší záhadu rozbitých ptačích krmítek, stane se mnohem závažnější zločin: krádež vzácného diamantového náhrdelníku. Souvisí spolu tyto dva případy nějak? A podaří se je detektivní partě vyřešit? Nebo je předstihne konkurenční tým?

autorka: Dana Rusková
ilustrátor: Luděk Bárta

pro čtenáře od 9 let
88 stran

Svižně napsaný příběh macourkovského ražení zavede čtenáře do malého městečka, kde neohrožená parta tří dětí a rozverného pejska řeší detektivní zápletky a současně se střetává s konkurenční partou. První velký případ čtenáře pobaví a ukáže, že i nevraživost podobná té mezi psem a kočkou se může překvapivě změnit.

Dana Rusková zvítězila v konkurenci stovky autorů, kteří do literární soutěže Albatrosu poslali své dětské detektivky. „Mezi doručenými rukopisy vynikl První velký případ největší řemeslnou zručností, jazykovou elegancí a citem pro psychologii postav. Naplňuje požadavky na klasickou žánrovou prózu pro děti středního školního věku, která opěvuje kuráž malých detektivů s velkým srdcem,“ uvedla šéfredaktorka nakladatelství Albatros Karolina Medková.

„Téma detektivky pro děti mě nadchlo, protože si dobře vzpomínám, jak jsme se s kamarády kdysi na letních táborech děsili příběhy, které si v tajemnosti s dospělými detektivkami příliš nezadaly. Chtěla jsem se prostřednictvím příběhu tak trochu vrátit do dětství a zúčastnit se dobrodružství, jež zažívá skvělá parta, která se nebojí zasáhnout proti zlu. Myslím, že o pocit tajemna, nebezpečí a hrdinství stojí i spousta dnešních dětí,“ říká Dana Rusková, která si za vítězství v literární soutěži odnesla šek na 25 tisíc korun.

prvni_velky_pripad_1 prvni_velky_pripad_2

Zaujala vás dětská detektivka?

Abych vás ještě víc navnadila, přidávám odkaz na první kapitolu z knihy – je ke stažení ZDE (ve formátu pdf, velikost souboru je cca 340 kB).

Máte chuť pokračovat ve čtení? Pokud se vám nechce čekat na konec a vyhodnocení soutěže, můžete si První velký případ objednat teď hned na webu nakladatelství Albatros, nebo koupit v nejbližším knihkupectví.

A pokud si chcete užít adrenalin nejen při čtení, můžete zkusit štěstí v naší soutěži. Jak jsem už zmínila na začátku, soutěžíme rovnou o tři výtisky této lákavé dětské detektivky. Soutěž poběží od 1. do 14. června 2015, přímo zde na VD.

 

Tipy pro ty, kdo naše soutěže neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (od půlnoci do cca 6.00) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Toto taky stojí za přečtení!

Odvrátí nachlazení, pomohou při alergiích

Občas to vypadá, jako by se proti nám naše prostředí spiklo: pokud nás zrovna netrápí smogová situace z dopravy, přijdou

Čtu dál →

Recenze: Valentýnka a narozeniny

Ivana Peroutková píše nádherné příběhy pro děti. S jejími knihami se setkávám už poněkolikáté. Její příběhy o Aničce mě velice

Čtu dál →

Leona Kysilková: Chci z kluků vychovat samostatně myslící jedince

Leona se přiznala, že byla policajt a že veškeré snahy o výchovu bez křiku, příkazů, zákazů a uplácení u

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist