Proroctví jako návykové čtení pro náctileté

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Řecká mytologie jsou pověsti a legendy starých řeků o bozích, hrdinech a mytologických stvořeních. Dá se říct, že mezi ty nejznámejší řecké prameny patří Ilias a Odyssea a Trojská válka. Mezi nejmocnější bohy patří Zeus nebo také Die, Héra, Poseidon, Hádes, Apollón nebo Afrodité.

A proč tady rozebírám řeckou mytologií? Protože tenhle příběh je o bozích…

Autorkou úžasné knihy Proroctví, která vyšla v nakladatelství COOBOO, je Josephine Angelini.

Helen je šestnáct let a celý život se snaží zapadnout mezi své vrstevníky a nevyčnívat. Což není při její výšce a zvláštních schopnostech vůbec jednoduché, má totiž obrovskou sílu a umí superrychle běhat. Když se na malý ostrůvek, kde žije sama se svým otcem, přistěhuje početná rodina Délosových (dva otcové a zároveň bratři Pallas a Kastor s manželkou Noel a jejich děti Lucas, jason, Ariadna, Hektor, Kassandra, Pandora), její život se otočí doslova vzhůru nohama. Najednou vidí tři ženy, které pláčí krvavé slzy, jimž se říká Furie, bohyně pomsty a kletby, a ty po ní chtějí, aby zabila všechny Délosovy.

Helen ztrácí půdu pod nohama, kolem ní se dějí věci, kterým vůbec nerozumí. Nechápe, proroctvi_titulkaproč má halucinace, velice živé noční můry, šílený vztek a chuť zabít Délosovy. Při jednom incidentu dokonce zjistí, že létá. Jenomže to nedopadne dobře a přežije jenom díky Lucasově pomoci a léčivých schopnostech Jasona a Ariadny. Helena se konečně dozvídá pravdu o tom, kým vlastně je, a že všichni toho mají mnoho společného. Jsou to polobozi, potomci samotných bohů, říkající si Následníci. Na Helenu čeká výcvik, ve kterém se zdokonaluje v boji a také objevuje své nové schopnosti. Je nezranitelná, dokáže létat a metat blesky a to stále není všechno.

Přestože se zatím nepodařilo zjistit, do které linie bohů patří, možná je dokonce přímým potomkem samotného Dia nebo možná Afrodité, podařilo se jí zlomit kletbu Furií.

Proč mezi sebou Následníci bojují a zabíjejí se? Je pravda, že poslední přeživší klan dokáže pozvednout bájnou Atlantidu a stát se nesmrtelnými? Co spojuje Lucase, Helenu a Trojskou válku? Je jenom náhoda, že se Lucas měl původně jmenovat Paris?

A aby toho nebylo málo, do všeho se ještě připlete vzdálenější část Délosovy rodiny, objeví se ztracená Helenina matka a pak se teprve začnou dít věci.

 Moje dojmy

Knížku jsem přečetla jedním dechem od začátku až do poslední stránky. Příběh Heleny je plný emocí, štěstí, lásky, zoufalství, vzteku, zlosti, nenávisti, přátelství, ale také tady najdete neuvěřitelný, fascinující a strhující děj.

Miluji řeckou mytologii, legendy o bozích a mytologických bytostech. Mocní titáni jako je Zeus, Poseidon, Apollón, Hádes, Héra, Afordité, kteří se rádi pletli do lidských osudů a se smrtelníky zplodili své potomky. Polobohy, kteří jsou každou generací silnější a mocnější. Dynastie jsou bohužel zatíženy kletbou tří Furií, která je nutí zabíjet se mezi sebou. Některým, jako Helen a Lucasovi, se naštěstí tuto kletbu podařilo zlomit.

Hlavní postavy, Helenu a rodinu Délosovy, si velice rychle oblíbíte. Zatímco „ztracená a znovu nalezená“ matka ve vás zanechá dojem falešnosti. Je jasné, že jí nejde o blaho vlastní dcery, spíše jí jde o její zájmy. Protože nevyloží všechny karty na stůl, není jasné, o co jí jde. Všem je ale jasné, že nepůjde o nic dobrého. Proč by jinak lhala o tom, že Lucas s Helenou jsou bratranec a sestřenice?

Než vezmete knihu do rukou a začtete se do ní, musím vás upozornit, že jde o 384 stran návykového čtení a nebudete ji chtít odložit.

Proroctví je trochu přirovnáváno s Percy Jacksonem, který je také polobůh. To, ale nemůžu posoudit, protože jsem tuto sérii knih nečetla.

Za to vím, že Proroctví je velice povedená knížka a já se těším na další díly.

Knihu Proroctví vydalo nakladatelství CooBoo.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist