Projeďte se s námi krajinou fantazie na koníkovi příběhů

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Mezinárodní literárně-dramatický festival pro děti, ale i jejich rodiče, se uskuteční již zítra. Letos opouští historické prostory Strahovského kláštera a míří do Městské knihovny v Praze…

Pod záštitou primátora hlavního města Prahy, pana Tomáše Hudečka, pořádá nakladatelství MEANDER ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze.

Kdy a kde?

30. května 2014, 9:00–18:30 hodin: Ústřední knihovna (Mariánské náměstí 1, Praha 1

Z programu jsme již vybírali zajímavá setkání – najdete je tady.

A na co se můžete těšit dál?

hudba • výstavy • autorská čtení • divadlo • klauniáda • pantomima • kejkle • filmové i výtvarné workshopy • filmová soutěž • spousta sladkých dobrot v příjemném prostředí a pak jen knihy • knihy a knihy

deti_ctete3

Eva Prchalová bude číst z knížky CESTA SV. VÍT-AHEM (Meander), která vypráví o dvou bratrech, kteří díky výtahu v jejich domě, který se ukáže být kouzelný, cestují do fantastických míst. Chlapci výtah pojmenují svatý Vít, aniž by tušili, co tím způsobí. Mohlo to být celé jen úžasné dobrodružství, kdyby se všechno nečekaně nezkomplikovalo… Čtení bude provázet výtvarné putování s ilustrátorkou knihy Lelou Geislerovou.

Ladislavu Špačkovi vyšla nedávno další z jeho knih o etiketě určené pro děti. Knížka Tereza (Mladá fonta) učí mladé dívky ve věku mezi čtrnácti a osmnácti lety řešit jejich životní problémy a vyrovnávat se s nimi. Poutavý příběh o první lásce je v podtextu stále provázen pravidly etikety přizpůsobenými životu a mentalitě teenagerů.

S Josefínou Stibitzovou, ilustrátorkou knihy Holub Kolumb (Meander), si děti vyrobí pohlednice ptáčků jako pozdravy z různých koutů světa. Kníka vypráví příběh holuba Kolumba, který musel obletět celý svět za svou láskou, slavicí Edith, než se mu podařilo získat její srdce.

meander1meander2

Magdalena Platzová zase představí svou knihu Toník a jeskyně snů (Meander). A co o knížce řekla Petra Hůlová?
„Toník“ je knížka o tom, co fascinuje každé dítě. O tajemství. Co z příběhu Toník zažil, co se mu zdálo a co si vymyslel? A potká ještě někdy Lauru? Versailleská zahrada, kde se spolu skamarádili, začíná tam, kde končí svět tak, jak ho známe. Skutečných světů je spousta, píše v knize Magdaléna Platzová. S tím, jak dospíváme, jako by pro většinu z nás zůstal jen ten jediný, všednodenní. Možná nám ale jen schází strýc Artur a teta Aurora. Klíč k jiným světům, který by nám od nich přišel poštou na dobírku tak jako Toníkovi.

Příroda je plná malých dobrodružství, hádanek i neuvěřitelných tajemství. Zajímá vás také, proč na akácii žijí mravenci, proč kopřiva žahá a jestli je pravda, že nejdražší kávu na světě kakají cibetky? Jiří Dvořák o tom a mnohém dalším přečte ze svého Rostlinopisu (Baobab).

Více o festivalu najdete na stránkách nakladatelství Meander nebo na stránkách Ústřední knihovny.

deti_ctete4

 

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist