Projděte se světem dinosaurů

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Je zajímavé, jak děti doslova milují prohlížet si obrázky tvorů, kteří naši planetu obývali před milióny lety…

Sice nevím, jak jsou na tom holčičky, ale s jistotou můžu říci, že můj syn knihy o dinosaurech aktivně vyhledává. Velmi rád si o těchto zvířatech povídá a v televizi si nenechá ujít snad žádný dokumentární pořad, ve kterém vystupují.

Samozřejmě je i celá řada knih na toto téma. Jednou z nich, která teprve nedávno vyšla v nakladatelství CooBoo, je titul Archieho Blackwella s jednoznačným názvem Svět dinosaurů.

Hned na první pohled kniha upoutá svým nádherným zpracováním a vcelku velkým formátem. Po jejím otevření čeká na menší, ale i větší čtenáře celá řada barevných fotografií. V podstatě se jedná spíš o encyklopedii, v níž je méně textu, ale více obrázků. Což není na škodu, zvláště když se jedná o titul určený pro děti.

svet_dinosauru5svet_dinosauru4

Kniha je uzpůsobena jako vyprávění autora, který sní sen o pravěku. Vypráví o svých příhodách, které v nich zažil. Vždy se přenese do určitého období – o něm pak následuje základní charakteristika. Například jaké druhy dinosaurů v ní žily, čím se živili a jaké typické znaky života je provázely. Nechybí velmi zajímavé informace o fosilních nálezech v současnosti.

Velmi se mi líbila jednoduchost, se kterou je titul zpracovaný. Nejsou tu žádné složité texty, kterým by menší děti nerozuměly. A je tak zajímavě propracovaný, s nespočtem věrohodných fotografií, že zaujme i ty větší. Určitě se hodí pro ty, kteří se chtějí seznámit s dávno vyhynulým světem bez větších detailů. Jde o publikaci, která nastíní tuto tématiku. Pokud by dítě pak projevilo větší zájem, je nasnadě poohlédnout se po podrobnějším titulu. Zde bych mohla doporučit knihu Pravěk, která vyšla v také nakladatelství CooBoo a je zpracována více podrobněji.

svet_dinosauru2svet_dinosauru3

Knihu hodnotím velmi pozitivně. Svým designem se hodí i jako nádherný a poutavý dárek ke všem možným příležitostem, kdy chcete vašim potomkům věnovat knihu, ke které se budou rádi vracet.

A na závěr si dovolím otázku, která by možná nejen mě zajímala. To, že kluci obdivují dinosaury, platí asi obecně. Nebo se mýlím? A co holčičky – zajímá je svět pravěkých tvorů?


svet_dinosauru_nahledSvět dinosaurů

Vydalo nakladatelství CooBoo

Autor: Archie Blackwell

Vazba: vázanáVyšlo: 20.03.2013
Cena: 349Kč, se slevou zde

Objednat knihu Svět dinosaurů si můžete například zde – přečtěte si i ukázku.


coobooJeho název je akronymem slov cool a books, ale v Austrálii byste se dozvěděli, že to vlastně znamená dítě Aboriginů. V CooBoose proto nebojíme vydávat knihy provokativní, kontroverzní, ale ani tituly určené jen pro pobavení a odpočinek.

Ročně se od nás můžete dočkat 40–50 pečlivě vybraných titulů, a to nejen beletristických, ale i non-fiction. A kdo právě teď nechápavě kroutí hlavou nad nakladatelstvím pro teenagery, které nevydává komiksy, tak toho můžeme upokojit neb mezi našimi tituly se najde i celá řada kvalitních, tradičních i zcela nových, komiksů od Pupíků přes Emily Strange až po Thorgala a Malého upírka.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • Peťka

  Pěkná knížka, díky za tip!

 • Jarmuschka

  U „útočícího pravěku“ mi stačily ty ukázky…
  😯

 • Jarmuschko, neboj, není to drsné. Je to trochu strašidelné, ale žádný horror. 🙂

 • Jarmuschka

  Nuninko, brr, na to nekoukám ani já…
  😯 😉

  Dinosauři jsou u nás taky oblíbení.
  Holky mají několik knížek, řadu postaviček různých velikostí, jsme pravidelnými návštěvnicemi Dinoparků.
  Zatím je to nepustilo.
  😉

 • bioviruska

  u nás jsou dinosauři také v oblibě dokonce i u dcerky:-)takže díky za podnětnou knihu…

 • Dinosauřích knížek má syn několik. Rád sleduje v TV dokumentární pořady o dinosaurech.Oblibený seriál je Terra Nova, Pravěk útočí…..
  A to baví i dceru. 🙂

 • bamiska

  u dvou kluků už máme dinosauří období za sebou, Honzík už začíná knížky po klucích prohlížet, a s plastovejma si rád hraje a říká jim draci 😀

 • mura

  Pěkné knížky,kluci jsou vášnivý sběratelé těchto knížek.

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Tyto knížky a krásné obrázky dinosaurů děti milují.

 • Peprmintka
  Peprmintka

  Naši kluci se taky řadí do veliké skupiny obdivovatelů prehistorických tvorů. Knížka vypadá nádherně. Text se mi zdá poutavý a srozumitelný i pro malého kluka (udávají 8 let)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist