Pro rozvíjení dovedností vašich dětí

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Jak docílit toho, aby dítě četlo s porozuměním? V tom by rodičům mohla pomoci novinka, o které vám přináším informace. A nebudou chybět ani populární Šimonovy pracovní listy…

Tituly vydalo nakladatelství Portál, které patří mezi dvacet největších nakladatelství v ČR. Vydává publikace z oblastí psychologie, pedagogika, sociální práce, média a zaměřuje se populárně psychologickou literaturu. V nabídce najdete samozřejmě i tituly řadící se do tématu příruček pro rodiče a knihy pro děti.

portal

Autorka úspěšného titulu Víš, co čteš? připravila nový soubor krátkých a zábavných povídek, které jsou doprovázeny množstvím různých úkolů a otázek připomínajících motivy z pročteného textu.

ctu_a_vim_o_cem_titulkaČtu a vím o čem

Pro začínající čtenáře je zařazena, stejně jako v předchozím dílu, část s nejrůznějšími na sobě nezávislými úkoly, při nichž si dítě procvičí porozumění textu, logické myšlení, soustředění, paměť a grafomotorické dovednosti. Příběhy v sobě spojují nápaditost, vtip a jednoduchou zápletku, která dokáže malé čtenáře zaujmout. Doplňující luštěnky a dokreslovačky přirozenou a zábavnou formou rozvíjejí zmíněné motivy.

205 x 294 mm, brož., 64 s., 149 Kč

 
Více o knížce najdete tady.
Ukázky z knihy najdete tady.

O autorce:
Iva Nováková je výtvarnice, vytvořila a publikovala množství autorských knížek rozvíjejících dovednosti předškoláků a dětí mladšího školního věku.


Se Šimonem tentokrát o rozvoji myšlení a řeči, výtvarné a pohybové hry, grafomotorika

simonovy_pracovni_listy20_titulkaŠimonovy pracovní listy 20

Pracovní sešit obsahuje stručné pohádkové příběhy. Za nimi následují otázky a úkoly rozvíjející porozumění textu, slovní zásobu, znalosti o světě kolem nás a dovednosti odpovídající předškolnímu věku (znalost barev, tvarů, poměrů, vztahů atd.). I další úkoly, rozvíjející sluchové vnímání, pohybové a výtvarné vyjádření, jsou spojeny s prohlubováním motivů z příběhu. Témata se věnují oblastem z RVP PV.

205×294 mm, brož., 64 s., 149 Kč

Více o knížce najdete tady.
Ukázky si můžete prolistovat tady.

O autorkách:
Helena Kopečná je spoluautorkou e-knihy Předškoláci, píše pro děti i dospělé, vyrábí šperky.
Hana Doležalová pracuje jako vedoucí učitelka mateřské školy v ZŠ a MŠ Psáry. Je spoluautorkou e-knihy Předškoláci.
Veronika Šiblová  pracuje jako učitelka v MŠ; je zakladatelkou webového pedagogického magazínu Předškoláci.cz Je také spoluautorkou několika pohádkových knih vydaných v ČR i v zahraničí.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist