Přečtěte si, jak řádí dědeček, v knize, o kterou soutěžíme

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

„Byl jednou jeden docela obyčejný dědeček, který si poklidně žil ve své chaloupce, pil turka s rumem, čural na hnůj a nic mu nescházelo. Až…“ Co se stalo naznačím v tomto článku, víc se ale dočtete až v knize O nevyřáděném dědečkovi, kterou tři z vás mohou vyhrát v nové soutěži.

Nevím, jak vám, ale mě už i ten poklidný začátek vyprávění o nevyřáděném dědečkovi pobavil. Kniha, o kterou budeme dva týdny soutěžit, ale slibuje mnohem víc zábavy než popíjení turka s rumem a čurání na hnůj. Najdete v ní spoustu lumpačin, které podniká nevyřáděný dědeček. Všechny jsou tak barvitě vylíčené, že možná i vy budete mít chuť porušit společenské konvence. Tedy aspoň do chvíle, než se dočtete, kam až vedla další snaha vyřádit se.

O_nevyradenem_dedeckovi_ukazka2

Ať už se vám bude nad dědečkovými nápady lehce zvedat obočí, nebo cukat koutky, nudit se nad stránkami této knihy rozhodně nebudete. Ostatně, mrkněte na ukázku z knihy a udělejte si obrázek sami.

O_nevyradenem_dedeckoviO nevyřáděném dědečkovi

autorka: Alena Kastnerová

ilustrace: Jakub Zich

104 stran
pevná vazba

Kniha vyšla v nakladatelství Mladá fronta.
Objednat si ji můžete se slevou ZDE.

 

Nebylo tu už něco podobného?

Ano, bylo, vzpomínáte si dobře. Alena Kastnerová už před pár lety napsala knihu O líné babičce, o které jsme tenkrát také psali. Kniha O nevyřáděném dědečkovi s ní nemá společnou jen autorku a poťouchlý obsah, ale i vtipné ilustrace Jakuba Zicha.

Kdy a jak knihu vyhrát?

Ač náš hrdina vymýšlí neustále něco nového, při soutěžení se budeme držet staré osvědčené a poklidné klasiky. Čeká na vás opět jen jedna otázka, na niž najdete odpověď v tomto článku. Výherce bude vybrán ze správných odpovědí na základě tipování. Jako obvykle své tipy můžete jednou denně upravovat a svoje šance na výhru tak zvýšit.

Soutěž poběží od 22. června do 5. července 2015.

O_nevyradenem_dedeckovi_ukazka

Byl jednou jeden docela obyčejný dědeček, který si poklidně žil ve své chaloupce, pil turka s rumem, čural na hnůj a nic mu nescházelo. Až do chvíle, kdy ho hodná snacha přestěhovala, prý pro jeho dobro, z venkova k nim do městského paneláku. V tom okamžiku se z něj stal dědeček neobyčejný, který celé městečko obrátil vzhůru nohama. V té panelákové šedi se totiž cítil tak nějak… nevyřáděný. A tak si vzpomněl na své dětství a začal dělat všechno to, co tak rád dělával jako malý kluk – sáňkovat na aktovce, hrabat se na smetišti, pouštět vánoční kapry zpátky do řeky, chodit v noci na hřbitov a podobně. Akorát že každá jeho akce nabrala trochu nečekaný spád…

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • snany

    Kniha vypadá víc než zajímavě:-) Ale nevyřáděného dědu bych doma chtěla mít jen v knižní podobě

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist