Pozor! Čekají vás změny, nastala nová doba

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Představte si, že někdo přijde a vezme vám vše, na čem vám záleží. Hudba, knihy, filmy, smích, štěstí, láska nebo rodina. Věci, které berete za naprosto samozřejmé. Tohle všechno v novém světě už nenajdete. Přišla nová vláda a s ní nové pravidla…

Dva autoři James Patterson a Gabrielle Charbonnetová společně vydali zajímavé knihy s názvem Čaroděj a čarodějka. Vyšly letos v nakladatelství Albatros. Jde o první a druhý díl trilogie. Knihy se dokonce staly bestsellery.

Čarodějka a čaroděj

Svět se zbláznil. K moci se dostala velice zvláštní skupina lidí a pro všechny nastala opravdu těžká doba. Během pár měsíců vyhrála všechny volby politická strana s názvem Nový řád. Jeho tvůrce a nejmocnější z mocných si říká Jediný. Vznikl systém, který dostal název – Nový pořádek, vznikla Rada Jedinečných.  Jediní soudí, uvězňují a rozhodují o životě a smrti. Vše, co jste měli rádi, je zakázáno a porušení zákazu se tvrdě trestá. Je zakázána hudba, knížky, kouzla a magie. Pozor ať vás nechytí, když žvýkáte žvýkačku, můžete skončit mrtví.

Tisíce dětí se ocitají ve vězení bez rodiny a bez přátel, úplně sami. Mučeni a týráni. Čeká je obvinění a budou odsouzení, ať už jsou vinni nebo ne. Bezmocní, hladoví s pouty na rukou a v kleci čekající na ortel toho Jediného. Do vězení a před soud se také jedné noci dostanou sourozenci Allgoodovi. Tohle je příběh Whita a Whisty, kteří jsou uneseni ozbrojenými muži uprostřed noci z domu a obviněni z čarodějnictví.

Sourozenci zjistí, že mají nadpřirozené schopnosti. S pomocí polosvětla (tak se říká mrtvým), se dostanou ven z vězení. Společně bojují a zachraňují další děti. Uvidí ještě někdy své rodiče? Podaří se jim zachránit svět?

Čarodějka a čaroděj (2) Dar

Whisty a White mají opravdu velký dar. Se skupinkou děti zosnují několik záchranných akcí na záchranu dalších dětí. Bohužel při jedné akci jsou chyceni a dostanou se zase do vězení. Zjistí, že ne všem se dá věřit a že i mezi dětmi se najde zrádce. Proč je Whisty považována za velmi nebezpečnou a proč ji nazývají „ta která má dar“? Je osud země v jejich rukou? Svou moc už umí využívat lépe, ale stále se mají co učit. Jediný chce získat jejich dary. Hlavně ten, co má Whisty. A protože jejich moc ještě není plně rozvinuta, nevědí, proč je tak důležitá. Sourozenci stále pátrají po svých rodičích. A vypadá to, že konečně budou mít štěstí. Jenomže se zase všechno zvrtne…

Vnořte se do poutavého druhého dílu této trilogie a nechte se unášet na vlnách napětí…

Na první pohled zaujme obálka knihy, která je jednoduchá a přitom působí tajemně. Přestože není ani moc barevná, tak je zajímavá právě svým zpracováním. Jednoduchým a poutavým. Stejné řešení obálky najdete i u druhého dílu knížky. Což je pěkné a už na první pohled poznáte, že jde o publikaci, která má více dílů.

První díl je rozdělen do 104 kapitol a má celkem 213 stránek. Kniha druhá má 100 kapitol a 239 stran.

Popravdě nevím, co si o této knize myslet. Na jedné straně je děj napsán poutavě, jindy čtete nudné úseky. Knížka je určena pro děti od 12 let.
Já vím, že jde o fantasy, ale jak přišli autoři na tento věk? Můj názor je ten, že bych dvanáctiletému dítěti tuto knihu vůbec nedovolila číst. Nemyslím si, že by mělo „poslouchat“ o tom, jak hlavní hrdiny unesou z domu ozbrojení muži, číst o násilí v takové formě, jak je prezentována v knize. Jak jsou lidé zlí a jak ubližují jiným. Děti si podle mě mají číst o něčem jiném než o týrání, mučení a smrti.

Tyto tituly mi opravdu nejdou z hlavy, ale ne proto, že by mě tak strašně moc nadchly. Ano, děj byl napínavý a autoři knihy napsali opravdu poutavě a čtivě. Přestože se při čtení knížek moc nezasmějete (opravdu není čemu se smát), najdete zde pár sourozeneckých hlášek, které vám na tváři úsměv vykouzlí. Chvílemi se v knize sice ztrácíte, musíte se nejprve orientovat v tom, jaké jsou jiné úrovně reality – Nadsvětí, Podsvětí nebo Svobodná země. Kdo kde může, co jsou to ohyby atd…
Párkrát se mi stalo, že jsem si něco kvůli tomu musela číst znovu nebo se podívat, co o tom bylo napsáno dříve… Co mě teda „dostalo“ úplně nejvíce byl popis „zvířete“, co děti honí, bylo mi z toho hodně úzko. Tyto a podobné stavy může kniha vyvolat v každém čtenáři…

Věřím, že knihy přečtete jedním dechem. Jenom, než je dáte číst vašim dětem, přečtěte si alespoň kousek a pak posuďte sami, zda jim patří do rukou. Já bych tedy věkovou hranici posunula až minimálně na 15 let.

Přeji vám při čtení pevné nervy, protože já, jako matka, jsem místy měla problém vůbec číst dál…


Čarodějka a čaroděj

Vydalo nakladatelství Albatros

Autor: James Patterson, Gabrielle Charbonnetová
Počet stran: 216
Formát: 163×238 mm
Vazba: vázaná s laminovaným potahem
Vyšlo: 22.08.2012

Knihu Čarodějka a čaroděj si můžete objednat například zde.


Čarodějka a čaroděj (2) Dar

Vydalo nakladatelství Albatros

Autor: James Patterson, Gabrielle Charbonnetová
Počet stran: 240
Formát: 163×238 mm
Vazba: vázaná s laminovaným potahem
Vyšlo: 24.10.2012

Knihu Čarodějka a čaroděj (2) Dar si můžete objednat například zde.


Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy). Dnes je součástí moderní mediální společnosti Albatros Media a. s.

Za dobu své existence vydalo přes 10 tisíc titulů. V současné době je to cca 130 knížek ročně a soustředí se na kvalitní původní i překladovou literaturu především pro děti od 2 do 12 let.

Albatros je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky. V poslední době vydává své nejlepší knihy pro nejmenší také ve slovenštině. U nás si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře. Vstupte a přesvědčte se!

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist