Pohádky pro společné čtení pod vánoční stromeček

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Blíží se Vánoce, pohádkový čas obdarovávání a zázraků. Tím nejcennějším, co můžeme svým dětem dát, je náš čas, společné vyprávění a čtení, procházky, hry – chvíle, které tvoří základ pro další život. Pohádky k dětství neodmyslitelně vždy patřily a mělo by to tak zůstat. Příběhy o lásce, nenávisti, překonávání překážek a naději, o tom, že se člověk může polepšit a láska je silnější než smrt, nemůže nic nahradit.

226773_588212774532653_356361917_nChcete-li, aby vaše děti byly inteligentní, čtěte jim pohádky. Chcete-li, aby byly ještě inteligentnější, čtěte jim více pohádek.
(Albert Einstein)

Vyprávění a čtení pohádek rozvíjí fantazii a verbální schopnosti dítěte. Čtením si dále dítě rozvíjí logické myšlení, učí se správné výslovnosti, zlepšuje své komunikační dovednosti, učí se lépe vyjadřovat a zvyšuje si také své sebevědomí i sebedůvěru. Takové jsou i Pohádky pro společné čtení – moudré, laskavé, léčivé, připravené i pro děti, které „čtení bolí“.

Na konci roku, pod vánoční stromeček, vyšly dvě nové publikace. Tou první je pohádkový sešit Zlatý cop pro zkušenější čtenáře (klidně i dospělé) s nádhernými ilustracemi Petry Antonovové. Velkou radost udělala sbírka lidových slovinských pohádek Kouzelná zahrada s obrázky Magdy Štajnerové, které se ujal slovenista Radek Novák ve svém vydavatelství Emona – servis. Předmluvu napsal folklorista Jaroslav Otčenášek.

1403613_616354691744013_299829217_o 006

Slavnostním křtem na konferenci Dyskorunka 2013 byly obě knihy přivítány na svět dětskou psycholožkou dr. Lenkou Krejčovou, která je odbornou lektorkou Pohádek pro společné čtení. Dr. Krejčová pracuje se malými čtenáři, které „čtení bolí“, dokáže se vžít do jejich pocitů, ví, co jim při čtení pomůže. Její náměty se pak odrážejí v celkovém zpracování pohádkových sešitů.

Druhou akcí, na které byly Pohádky pro společné čtení představeny, bylo setkání kampaně na podporu čtenářské gramotnosti Rosteme s knihou. V Divadelním sále Městské knihovny v Praze se sešli zástupci velkých i malých nakladatelství, několika knihoven a organizátoři projektů pro rodiny a začínající čtenáře. Rosteme s knihou spadá pod společnost Svět knihy, která pořádá největší knižní veletrh u nás. Díky tomuto partnerství se můžete s Pohádkami pro společné čtení setkat na veletrhu Svět knihy 2014 v sále Rosteme s knihou 17. května 2014 v 15 hodin.

053 psc51

Více informací najdete na stránkách www.spolecnecteni.com, objednávat můžete na adrese spolecnecteni@gmail.com.

Napsal/a: Alena Vorlíčková

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist