Pohádkové hraní s knížkou

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Pokud věříte starému moudru „Kdo si hraje, nezlobí“ a chcete zabavit své dítko jednoduchou četbou i hrou nejen o prázdninách, určitě sáhněte po knize Hrajeme si na pohádky, kterou vydalo nakladatelství Computer Press.

Když jsem titul Hrajeme si na pohádky od kolektivu autorů Pavla Šmikmátorová, Libor Drobný a Lukáš Němeček zahlédla v knihkupectví, velice mne zaujal svojí nápaditou obálkou a podtitulem Stolní hry, pohybové aktivity a komiksy na motivy 15 nejznámějších pohádek. Představa knihy, která se věnuje známým pohádkám a inspirace na stolní hry a hraní venku? Ideální volba nejen pro mé akční dítko. Jediné, co mne mrzelo, že obsah je utajen za fólií. Do knížky nešlo nahlédnout a tím bylo moje rozhodování delší. Svého rozhodnutí pro tuto knihu ale nelituji.

Čtenáři jsou průvodcem knihou dva kreslení kamarádi Tomík a Týnka. Na začátku každé z patnácti kapitol je v komiksu připomenuta jedna ze známých pohádek. Těšit se můžete na Sůl nad zlato, O dvanácti měsíčkách nebo Obušku, z pytle ven! Děti, které nerady čtou, tuto formu jistě uvítají. Vždy se jedná o jednu komiksovou stránku, kterou hravě zvládne i prvňáček.

Čas, který děti ušetří čtením pohádky, mohou využít k přípravě stolní hry nebo pohybové aktivity. Přípravu stolní hry zvládnou větší děti sami, menším musí pomoci rodiče. Kromě návodu na přípravu hry je kniha vybavena sešitem, ve kterém najdete všechny herní plány a taky pohádkové pexeso. Tedy v případě, že se chcete pustit ho hraní hned, můžete využít připravených herních plánků. Ve většině případů pak už jen stačí kostka, figurky a případně úkolové kartičky.

Každá z patnácti stolních her je originální, podobně jako navržená pohybová aktivita. Většina her (stolních i pohybových) je určena pro dva a více hráčů. Pokud tedy čtenář nebude sám, může se rozhodnout pro některou z navržených činností.

Knížka je čtenářsky velice poutavá. Na 64 stránkách této publikace se potkáte s nápaditými ilustracemi Libora Drobného a fotografiemi Lukáše Němečka. Dle množství textu je zřejmé, že více než ke čtení poslouží kniha k inspiraci a zábavě. A to děti jistě ocení.

Jediné, co mne v knize ne zcela upoutalo, byly komiksové pohádky. Osobně bych spíše preferovala kratší textovou verzi pohádek, než toto originální zpracování. Jsem si ale vědoma, že pro cílovou skupinu čtenářů bude právě toto čtení lákavé a příjemné.

Celkově mne titul Hrajeme si na pohádky nezklamal. Pokud chcete nějakému školákovi věnovat opožděný dárek za vysvědčení, rozhodně ho doporučuji. Inspirací však může být i pro vedoucí táborů nebo volnočasových aktivit.


Hrajeme si na pohádky

Vydalo nakladatelství CPRESS

Autor: Pavla Šmikmátorová
Počet stran: 64
Formát: 210×297 mm – vázaná s laminovaným potahem
Vydání: 23.11.2011

Knihu Hrajeme si na pohádky si můžete objednat například zde.

Prolistovat část knihy můžete rovněž zde.


Nakladatelství CPress pružně reaguje na vzrůstající popularitu oborů v oblasti odborné a populárně-naučné literatury. Systematicky tak rozšiřuje svou knižní nabídku zejména v oblastech knížek pro nejmenší, cestování, historie a military, hobby, auto-moto, zdraví a životní styl, příroda a zahrada, umění a kultura a technika a věda.

Novým knižním oborem, který si už pevně vydobyl své místo v našem nakladatelství, jsou kuchařky, jak pro dospělé tak i pro děti.

Napsal/a: Bohumila Hanáková

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist