Poetický svět Lenky Rožnovské

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Lenka Rožnovská je úspěšnou autorkou dětských knížek. Ve spolupráci s ilustrátorkou Ivetou Autratovou vznikly bajky pro nejmenší, které malým čtenářům nabízejí pohled na život zvířat…

Na VD jsme vás již informovali o knize Statečná lvíčata. Nyní vyšly v nakladatelství Grada další dva tituly, které dětem nabízejí příhody slůněte a tygra bílého…

Poetická bajka Lenky Rožnovské Bílý tygr zavádí čtenáře do lesnaté tajgy, kde se tygřici Taře narodí mládě s bílou srstí. Tara ví, že malý albín ohrožuje ji i její druhé mládě, a musí se rozhodnout, zda uposlechne neúprosný zákon přírody, který jinakost trestá smrtí.

Je v osudu bílého tygra místo pro naději a štěstí? Krásný alegorický příběh je neoddělitelně spjatý s výpravnými ilustracemi Ivety Autratové.

bily_tygr_titulkaBílý tygr

Počet stran: 32
Formát: 20×20 cm
Vyšlo: 26.9.2013
Cena: 199Kč

Knížku si můžete objednat například zde.
 
 

Chladný měsíc pomalu kráčel vstříc žhavému slunci. Snad se dnes dočká a bude smět políbit zářivé paprsky zlaté paní.
Avšak slunce jedoucí na koni času svého oře nezastaví. Nepočká na pána noci, nebeská schůzka je oddálena na jindy.ukazka1

Slunce je za obzorem a měsíc s bledou tváří zůstal na obloze sám. Dívá se do krajiny, klidné a důstojné. Tu zemi pohladí svým svitem.

Bílý svit měsíce prozradil, co tajga ví. Tygřice Tara se schovává v jejích křovinách. Neklidná je tygřice Tara. Chvěje se. Bojí se?
Ne, nebojí, pociťuje jen vzrušení. Teď, právě teď přišel její čas námluv. Teď, právě teď k sobě musí přivábit mocného tygra, otce svých dětí. Teď, právě teď se začne soukat nit dalších tygřích životů. Nesmí promarnit tu správnou chvíli.


V období dešťů se v pralese narodí slůně, které jako by svou povahou i jménem – Riang znamená veselý – bylo předurčeno k bezstarostnému životu. Osudové klopýtnutí však lehkomyslného sloníka uvězní do pasti, ve které mu hrozí smrt. Rianga zachrání lidé. Vrátí mu život, vezmou mu však jeho volnost a rodinu.

Sílu příběhu o ztracené a znovu nalezené svobodě opět umocňují působivé ilustrace Ivety Autratové.

slune_riang_titulkaSlůně Riang

Počet stran: 40
Formát: 20×20 cm
Vyšlo: 26.9.2013
Cena: 219Kč

Knížku si můžete objednat například zde.

 
 

Sabah, Sabah, šeptaly větry mrakům jméno své země. Mraky se snesly níž, aby viděly Zemi pod větry. A viděly krajinu vzrostlých stromů, co svými kořeny vystavěly hráz vodě. Pohlédly na modrá napajedla, tmavé bažiny a tepající bahenní sopky.

Spatřily zemi marnivě hýřící barvami krásných orchidejí, zaslechly ukřičené hlasy ukazka3papoušků a neposedných orangutanů.
Mraky se snesly níž. I zarazilo je bázlivé ticho před deštěm.

Mraky vyslaly k zemi své vodní posly. Krajina je v sobě pohltila, přijala hosty. Dešťové kapky smývají prach z listů. Na znamení smíru vyrašily k nebi nové výhonky zeleně. Raduje se život v Zemi pod větry. Vše živé děkuje obloze za déšť. Voda je naděje budoucího, voda zahání hlad, voda přináší hojnost.

A pod dešťovým závěsem a za záclonou noci se narodilo malé slůně.


Roznovska_fotoLenka Rožnovská je pedagožka, autorka pohádek pro děti, které vycházejí na pokračování v časopisu Sluníčko a vydávají se i knižně.

Spolupracuje s knihovnami, její projekty (Čtení pro kočku, ale taky pro psa, Šikulíci píší knihu, Indiánské nocování) mají za cíl prohloubit čtenářské kompetence u dětí mladšího školního věku.
(Info o autorce a foto – nakladatelství Grada)

Chcete se podívat na všechny tituly, jež vydala Lenka Rožnovská v nakladatelství Grada?
Klikněte zde.


gradaKnihy s logem GRADAvycházejí v České republice již od roku 1991.V její produkci jsou tituly s právní tématikou, knihy ekonomické, tituly z oblasti financí a účetnictví, manažerské tituly, psychologické, zdravotnické, knihy s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví, knihy technické z nejrůznějších oborů a profesí.

Tuto pestrou škálu doplňuje i naučně odborná literatura, která nabízí řadu publikací s velkým záběrem pro denní praktický život.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist