Padouch nebo hrdina?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Jako dítě jsem ráda četla komiksy. Už ani nevím co se mi na nich líbilo nejvíce, ale líbí se mi dodnes. Jediný komiks, který si teď přečtu, je bohužel jenom Zelený Raul, ale ten má do těch pravých komiksů opravdu daleko.

Christopher Hart je světově nejprodávanějším autorem knih o kreslení. Jeho nejnovější knihu vydalo nakladatelství Computer Press a dozvíte se Jak nakreslit komiksové postavičky.

Publikace je rozdělena do 9 kapitol. V každé se naučíte něco nového a zajímavého. Začnete jednoduchým kolečkem a díky pár tahům se naučíte různé tvary hlavy. Např: Zlomyslné dítě, dospívající děvče nebo dospěláka.
Dalším krokem je tvář a její rysy, protože právě ty dodávají postavičce ten správný šmrnc. Které oči se hodí pro muže, a které zase pro ženu, nos, ústa, rty nebo legrační výrazy tváře. O tom, že i malé změny mohou ve výsledku udělat hodně, se přesvědčíte v kapitole, kde se naučíte  různé tvary hlavy. Ať už to bude roztomilé děvče, intelektuál nebo veselý chlapec, všechno zvládne nakreslit i naprostý začátečník.
Nakreslit postavu nebo polocelek? Nevíte? Zkuste obojí. Já si myslím, že polocelek se nejvíce hodí u dospělých osob, a u dětí bych zase preferovala celou postavu.

Velkou výhodou kreslení komiksových postaviček je to, že nemusíte vynaložit velkou snahu při kreslení těla. Tady totiž není ani trochu důležitá stavba těla. Základem všech kreseb jsou jednoduché tvary. Christopher Hart vás naučí nejenom jak vytvářet různé typy těl z jediného výchozího tvaru (ustaraný táta, svalovec nebo třeba legrační děda), ale také jak zvládnout celou postavu, nebo jak vytvořit celý obrázek i s pozadím.
Zapomenout nesmíme také na detaily, protože ty jsou velice důležité. (Linie pohybu, humorné a nepřirozené postoje, zkrácení a prodloužení těla…)

komiks1komiks9komiks2

Pokud jste došli až sem, zbývá už jenom jedna poslední věc. A to postavičku vsadit do nějakého prostředí. Nejde o nic složitého. Díky drobným, ale zato důležitým trikům se naučíte, jak postavičku dokreslit a vložit do nějaké scény. Tím celému obrázku „vdechnete život“ a vaše postavičky získají ten pravý komiksový vzhled.

komiks8komiks17

Komiksové postavičky najdeme nejenom v časopisech, ale také ve filmech a pohádkách. Také spousta filmů vznikla na základě nějakého komiksu.

Publikace Jak nakreslit komiskové postavičky je vlastně taková učebnice kreslení. Díky srozumitelným a jednoduchým postupům se naučíte nakreslit komiksovou postavičku od základního kolečka (hlavy), až po zasazení do nějakého legračního prostředí. Kniha je doplněna, místy, vtipným autorovým textem. Christopher Hart vás seznámí s jednoduchými postupy, které zvládnou děti i naprostí začátečníci a díky kterým bude kreslení hračka. Kresby jsou vysvětleny krok za krokem. Jak zformovat hlavu do jiného tvaru, jak vytvořit různé typy postav, jak docílit veselého nebo ustaraného výrazu a skončíte zasazením do prostředí, v němž se postavičky pohybují.

komiks11komiks12komiks10

Já jsem z knížky nadšená a líbí se také mým dětem, které už podle ní kreslí.

Podle autora je kniha určena všem, kteří komiksy nikdy nekreslili a díky postupům, radám a tipům nakonec zvládnou nakreslit vtipné obrázky.

Takže vítejte ve světě komiksů a zkuste si nakreslit i nějaký svůj. Věřte, že s touhle knihou to zvládnete lehce a s přehledem.


komiks_titulkaJak kreslit komiksové postavičky

Vydalo nakladatelství Computer Press

Autor: Christopher Hart
Počet stran: 160
Formát: 215×275
Vazba: brožovaná, šitá nitmi
Vyšlo: 30. 4. 2014

Více o knížce najdete tady.
Nezapomeňte si prohlédnout ukázky!


computerpressRenomované knižní nakladatelství počítačové literatury a titulů z oblasti digitální fotografie s tradicí od roku 1994 je dominantním leaderem na trhu v oborech počítačové literatury a digitální fotografie. V současné době nabízí více než 1400 knižních titulů, které pokrývají kompletní spektrum počítačové problematiky od začínajících uživatelů až po knihy pro IT profesionály.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • mura

    zajímavé,děti to bude bavit

  • Supice, Sin City je suprový film. A víš, že se točí druhý díl? Obsazení má být údajně stejné. Tak jsem zvědavá. 🙂

  • supice

    Zajímavé.. Jámám ráda Sin City.. 🙂 Určitě by mě bavilo si někdy ve volné chvíli pokreslit. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist