Očima dětí: Hry, úkoly a otazníky

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Také vaše děti rády luští, vyplňují osmisměrky, hledají rozdíly nebo bloudí v bludištích a hledají východ pro všechny možné postavičky? Pak rozhodně čtěte dál, mám pro vás bezva tipy!

Nepochybně mi potvrdíte, že všelijakých sešitů, které se zaměřují na podobné aktivity dětí, najdete na pultech knihkupectví celou řadu. Za sebe musím říci, že i když často nakupuji knihy po internetu, tituly s aktivizačními tématy si nejraději vybírám osobně a raději si pro ně sjedu do obchodu. Ne všechny se totiž po otevření jeví takové, jak je chválí anotace na stránkách nakladatelů a obchodů. Alespoň já mám tedy takové zkušenosti. Možná vám tedy pomůže i přiblížení dvou sešitů, které se aktivitami dětí zabývají a jež jsem nechala otestovat svými dětmi.

Jedná se o sešity nakladatelství CPress. Oba mají více jak čtyřicet listů a již na první pohled zaujmou pestrobarevnými titulkami. Ty nepochybně přitáhnou pozornost dětí více, než stroze připravené knížečky. A než se s dětmi dohadovat, možná byste jim v obchodě dali také přednost:-) Ne nadarmo platí, že obal prodává výrobek. V tomto případě to platí dvojnásob.

Hrajeme si na poníky – Kniha plná hádanek a faktů pro milovníky poníků

ponici_titulkaÍhá, pojď si s námi hrát!

Dozvíš se fascinující informace o ponících a hlavně si užiješ spoustu zábavy. Osedlej si dlouhou chvíli a tryskem vyraž do světa her, šifrovaných zpráv, hádanek a malování.

Procválej s námi nejrůznějšími bludišti a vylušti osmisměrky či obrázkové sudoku. Dej křídla své fantazii a staň se třeba Pegasem nebo kouzelným jednorožcem.

S námi se nudit nebudeš – svět poníků je plný překvapení!

Výprava do pravěku – Kniha plná aktivit a fascinujících faktůpravek_titulka

Výprava do pravěku začíná a s ní mamutí porce zábavy!

Pojď s námi lovit šavlozubé tygry, luštit nástěnné malby, hádanky a šifrované zprávy, kreslit pravěké tvory, probíhat nebezpečnými bludišti nebo luštit praosmisměrky.

Dozvíš se mnoho zajímavých informací o pravěku a zjistíš, jestli máš větší mozkovnu než pračlověk.

Co na děti čeká?

Ze sešitku s poníky měla radost hlavně dcera, která se ho již nevzdala. Pravdou je, že úkoly jsou určené pro trochu starší děti (dcera měla čtyři roky). Stačilo si ale vybírat vhodné aktivity, které byly i pro její věkovou skupinu, případně dopomoct. Jak z názvu vyplývá, sešit je naplněný úkoly, kde hlavní roli hrají poníci. Možná i trochu připomínají ty ze série My little pony, o to víc bude sešit přitahovat asi holčičky. Vše se tedy odvíjí v duchu péče o poníky, jejich výletů apod. Na děti čeká řadu zajímavých aktivit, které, přiznávám, zaujaly i mě.

ponici_ukazka1ponici_ukazka2

Do pravěku se pak vydal můj sedmiletý syn, k jehož zálibám patří právě nejrůznější křížovky, hádanky apod. Sešit byl tedy pro něj jako dělaný. Oproti pohádkovým poníkům je tento sešit koncipován jako skutečný výlet do pravěku. Děti se postupně seznamují se základními údaji o této době, např. jak a kde lidé tehdy žili, co si oblékali apod. Jde tedy o jednoduché informace, ale pro neznalé menší děti budou základním přínosem. Děti doprovází světem pravěku hned celá rodinka z doby kamenné, která se musí postarat o živobytí a bydlení. A děti jim v tom vyplněnými úkoly pomáhají.

pravek_ukazka1pravek_ukazka2

Tento sešitek je, z mého pohledu, o trochu náročnější a hodící se už skutečně pro školáky. Je ale opravdu zajímavě zpracovaný a věřím, že zaujme jak kluky, tak i zvídavé holčičky.

Oba tituly bych ráda doporučila. Děti z nich načerpají mnoho zajímavého k vlastním aktivitám, zaluští si a v případě výpravy do pravěku se dozví i mnoho zajímavého. Pokud bych se vrátila k mému zamyšlení v úvodu, pak bych tyto dva sešitky neváhala vložit do nákupního košíku:-)

Více o obou sešitkách, včetně ukázek, najdete tady.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist