Oblíbená autorka fantasy knih Michaela Burdová vydává již svou desátou knihu!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Na pultech knihkupců se začátkem září objevila fantasy novinka s názvem Volání sirény – Prokletí. Jedná se o první díl nové série z pera oblíbené autorky knih pro děti a mládež Michaely Burdové.

Michaela Burdová začala psát ve svých 16 letech, doposud se prodalo přes 33 000 výtisků jejích knih a na slavnostním křtu příští týden představíme už její desátou knihu! Titul Volání sirény – Prokletí vychází v Nakladatelství Fragment!

Jako malá chtěla být veterinářkou, v patnácti objevila kouzlo knih a sama začala Syn_pekel_perexpsát. O rok později měla již v ruce první rukopis a zkusila štěstí. Vyšlo to a titul Poselství jednorožců – Strážci dobra vyšel v roce 2008 jako první díl fantasy trilogie.

Od té doby sklízí kladné recenze a získala také některá významná ocenění, např. 3. místo v ceně dětí ankety SUK 2009 – Poselství jednorožců: Záchrana Lilandgarie.

Všechny její série (trilogie Poselství jednorožců, tetralogie Křišťály moci a dilogie Syn pekel) se setkaly s nadšenou reakcí čtenářů. Od jednorožců přes vlkodlaky se bezmála pětadvacetiletá autorka nyní tematicky přesunula k mýtickému světu sirén.

Fantasy romance vypráví příběh Larissy, která jako siréna slouží již celá staletí temným silám moře. Chce se však vzepřít svému osudu a vymanit se z prokletí. Co všechno pro to bude muset obětovat?

Autorce i nadále nechybí inspirace a už nyní má v hlavě další příběhy, které vznikají dle jejích slov pokaždé jinak. „Jedno pravidlo ale zůstává u všech mých knih neměnné: nejdříve stvořím postavy a kolem nich teprve postavím děj. Někdy mě příběh doslova napadne přes noc – tak tomu bylo u Křišťálů moci, kdy jsem se ráno vzbudila a věděla, jak celý příběh dopadne. Někdy si ale lámu hlavu celou věčnost“, říká o svém psaní Míša Burdová, která dodává: „Náměty se mění, ale jedno zůstává – vždycky se nejvíc těším na to, až budu svou novou knihu poprvé držet v ruce.“

Zajímavý a poměrně neotřelý motiv oděla autorka do hávu téměř klasické fantasy, což jí umožnilo využít bohaté škály prvků včetně nadpřirozených bytostí a temné magie. Celým Voláním sirény se pak jako červená nit prolíná milostný motiv. S lehkostí vyvedená solidní porce romantiky je však na těch správných místech proložena drsnějšími a temnějšími scénami, které příběhu dodávají šťávu a hloubku.
Martin Fajkus, časopis Pevnost

PŘEKONÁ PRAVÁ LÁSKA STALETÍ, SMRTÍCÍ NENÁVIST A DÁVNÉ PROKLETÍ?

Larissa je siréna. Už stovky let jí moře přikazuje zabíjet muže. A ona tak činí. Touží volani_sireny_burdova_titulkavšak z tohoto bludného kruhu uniknout. Je rozhodnuta udělat pro to cokoliv. Svojí krásou ovládne černomága Liama, a ten se do ní bezhlavě zamiluje. Nabídne jí dohodu: pokud se stane jeho ženou, pomůže jí zpřetrhat pouta, která ji spojují s nemilosrdným mořem. Larissa souhlasí.

Cestu jí však zkříží Derren. Je to první muž, který jí neleží u nohou a odolává jejímu uhrančivému půvabu. Jeho odtažitost začne Larissu přitahovat a ona není schopná se svým citům bránit. Dokáže si vybrat toho pravého? Bude ochotná obětovat lásce třeba i svoji nesmrtelnost?

Více informací o autorce a knize na www.michaelaburdova.com!

Foto autorky: archiv redakce VD

Přečtěte si také:

Reportáž ze křestu knihy Michaely Burdové Syn pekel – Vlčí krev od JanyK
Reportáž ze křestu druhého dílu knihy M.Burdové Syn pekel – V moci démonů

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist