Nová kniha dvojice Macourek – Born je tady!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Nakladatelství Albatros uvádí na knižní pulty nový reprezentativní výbor z díla Miloše Macourka – Všichni sloni v orchestru – publikaci, která se jako první vrací i k Macourkově poezii, se kterou v roce 1958 debutoval. Zkuste si v naší soutěži zahrát o tento jedinečný titul!

Albatros přináší čtenářům po letech knihu, která představuje texty Miloše Macourka v jiném kontextu a s novými ilustracemi Adolfa Borna, z nichž čiší jeho současný styl s živou pestrou paletou barev.

Kniha Všichni sloni v orchestru  vznikla na počest Miloše Macourka. Představuje ho jako autora mnoha poloh. Jako milého vypravěče s úžasnou obrazotvorností, velkého humoristu s výjimečným citem pro pointu, ale také lyrického básníka. Čtenáři zde najdou delší texty i drobné miniatury, pohádky pro děti i hlubší prózy, jež si vychutnají i dospělí.

Špatně namalovaná slepice
Slepice je slepice, kdo by neznal slepici, každý ví, jak slepice vypadá, a my si tu slepici namalujeme, říká učitelka dětem a každé dítě cucá pastelku a pak maluje slepici, maluje černou nebo hnědou slepici černou nebo hnědoupastelkou, ale podívejme se na Jakuba, maluje slepici všemi pastelkami, které má, a půjčuje si od Ivánka další, slepice má oranžovou hlavu, modrá křídla a červené nohy a učitelka říká, to je nějaká divná slepice, nezdá se vám, děti, a děti se mohou uválet smíchy, to je proto, že Jakub nedává pozor, říká učitelka, a opravdu, slepice vypadá jako krocan, ale ne tak docela, něčím připomíná vrabce a něčím páva, je tlustá jako křepelka a štíhlá jako vlaštovka, je to zvláštní slepice, Jakub za ni slízne pětku a slepice místo na výstavu putuje na skříň, cítí se dotčena, na skříni ji nic netěší, řekne si nakonec, co tady budu dělat, a uletí otevřeným oknem.

vsichni_sloni_v_orchestru2vsichni_sloni_v_orchestru1

Autor s takřka bezbřehou fantazií a osobitým smyslem pro humor se v této knize po letech znovu setkává se „svým“ ilustrátorem Adolfem Bornem, který všechny texty v tomto výboru nově ilustroval. Adolf Born se tak po letech, byť jen zprostředkovaně, opět setkává se spisovatelem, kterému rozumí jako nikdo jiný.

 „Jiní kluci mého věku lezli po stromech, stříleli prakem po vrabcích a kradli třešně v sousedovic zahradě, kdežto já jsem žil ve vysněném světě princů a princezen, čarodějů a trpaslíků,“

napsal o sobě Miloš Macourek. Debutoval v roce 1958 sbírkou básní Člověk by nevěřil svým očím, ale proslavil se spíše jako autor knih pro děti a mládež.

vsichni_sloni_v_orchestru_titulkaVšichni sloni v orchestru

Pro čtenáře od 7 let
Počet stran: 112
Formát:235×235 mm
Vazba: vázaná s laminovaným potahem

Knihu si můžete objednat se slevou zde.
Přečtěte si i ukázky z knihy!

Kniha byla slavnostně pokřtěna v září, za účasti paní Macourkové, Adolfa Borna a Petra Nárožného – podívejte se na fotogalerii z akce!

Pozor, soutěž!

vsichni_sloni_v_orchestru3Máte rádi humorMiloše Macourka a ilustrace Adolfa Borna? Chcete svým dětem pořídit do knihovničky kvalitní publikaci? Pak byste neměli váhat – Všichni sloni v orchestru jsou tady pro vás a vaše děti!

Ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros jsme pro vás připravili soutěž, ve které tři z vás vyhrají tuto krásnou knihu! Stačí jen správně zodpovědět soutěžní otázku a mít štěstí při tipování. Soutěž o knihy Všichni sloni v orchestru od 10. do 23.října 2013.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

 

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist