Nejzábavnější detektiv na světě je zpátky!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Kde se prolíná kreslířská tradice Snoopyho a humor Malého poseroutky? V té nejlepší komediální sérii pro děti od osmi let! Timmy Nezdárek se vrátil, aby pobavil všechny děti!

V loňském roce se děti mohly bavit nad prvním dílem, ve kterém se seznámily s Timmy Nezdárkem – zakladatelem, prezidentem a generálním ředitelem nejlepší detektivní agentury ve městě, nejspíš v celém státě a možná i na světě.

Timmy Nezdárek: Chybička se vloudíTimmyNezdarek

Určitě to nepotrvá dlouho a promění svoji firmu v celosvětové impérium, díky němuž zbohatne natolik, že už si máma nikdy nebude muset dělat starosti s placením účtů. Zatím brázdí na svém Nezdárkoletu – mámině elektrické dvoukolce – ulice města a řeší ty nejzapeklitější zločiny a záhady.

Při tom mu (nepříliš zdatně) pomáhá jeho obchodní partner, obrovitý, ovšem taky neuvěřitelně líný lední medvěd jménem Kapitán, a také kamarád Koblížek, který je ovšem natolik posedlý studiem, že občas nezvládá úplně jednoduché špionážní úkoly.

Jediným trnem v oku je Timmymu jistá metr dvacet vysoká osoba ženského pohlaví, jejíž jméno nesmí být vysloveno, majitelka konkurenční detektivní agentury. A taky spolužačka Molly Moskinsová, která je věčně cítit po mandarinkách a která je do Timmyho tak poblázněná, že to z ní dělá jasného (a jediného) hlavního podezřelého.

„Timmy Nezdárek je vítěz!“
Jeff Kinney, autor Deníku malého poseroutky

Ukázku z knihy Timmy Nezdárek: Chybička se vloudí najdete tady.


A právě nyní přichází Timmy Nezdárek znovu, aby se ujal dalšího vyšetřování.

Timmy Nezdárek: Koukej, co jsi provedl

Teď se chystá rozlousknout svůj zatím největší případ: najít ukradený glóbus, na jehož nalezeníTimmyNezdarekII byla vypsána školní soutěž.

Je to jeho šance, jak získat odměnu ve výši pěti set dolarů, která ho zajistí na zbytek života. Jenže někdo se očividně snaží obejít systém. Oblafnout ho. Podfouknout. Obalamutit. Takže Timmymu Nezdárkovi nezbude než s pomocí líného ledního medvěda Kapitána a překvapivého nového spojence – výstřední pratety Colander – najít způsob, jak to těm podvodníkům spočítat. Jak se vypořádat s obrovskou nespravedlností.
Teď už jenom odevzdat včas přihlášku do soutěže.

„Kdyby chodil inspektor Clouseau na základní školu, jmenoval by se Timmy Nezdárek.”
Kirkus Reviews

Vychází 23. 7. 2014, pevná vazba bez přebalu, 292 stran, běžná cena: 248 Kč
Originální název: Timmy Failure: Now Look What You’Ve Done
Přeložila: Naďa Funioková

Ukázku z knihy Timmy Nezdárek: Koukej, co jsi provedl najdete tady.

timmynezdarek_ukazka2timmynezdarek_ukazka1

Stephan Pastis je americký humorista, kreslíř a autor úspěšného komiksového stripu Pearls Before Swine. Jeho první kniha pro děti Timmy Nezdárek: Chybička se vloudí se stala bestsellerem The New York Times. V současné době žije v severní Kalifornii a pracuje na dalším pokračování.

 

Zahrajte si s Timmy Nezdárkem!

timmy3Líbí se vašim dětem příhody malého nezbedy, ale zároveň nejlepšího detektiva na světě? Pak určitě neváhejte, protože pokračování jeho příhod je možná ještě lepší. My jsme pro vás ve spolupráci s nakladatelstvím Jota připravili soutěž, ve které si můžete zahrát hned o tři balíčky s oběma díly Timmyho Nezdárka. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázky a mít štěstí při tipování.

Soutěž s detektivem Timmy Nezdárkem běží od 18. do 31. srpna 2014.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist