Nechte se inspirovat knižními tipy na dárky pro děti

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Knížka by měla patřit pod stromeček pro malé i velké. Já vám nabízím několik tipů, které jsem pro vás vybrala z produkce jednoho vydavatelství…

Všechny zde uvedené tituly vydalo nakladatelství Mladá fronta. Jedna z edic nakladatelství se zaměřuje právě i na děti a mládež.

Vánoční tipy pro holky

Na děvčata čeká již šesté pokračování malé baletky Ely. Nenechat ujít by si dívky neměly ani netradiční „mimoňku“….

9788020431417_1 Mala_baletka_69788020434609_1 Denik_mimonky_6

Malá baletka 6: Ela a narozeninové představení – Elu začínají tlačit její kouzelné baletní střevíčky. Než si s tím stihne dělat starosti, odnesou ji do Země kouzel. Princezna Aurelie opět potřebuje její pomoc! Zlý Myší král totiž očaroval jejího prince Florimunda kouzelnou květinou tak, že se po probuzení zamiloval do Švestkové víly a chce zrušit svatbu s princeznou. Tím by padlo i baletní představení Sen noci svatojanské, které Aurelie zorganizovala pro svou matku k narozeninám. Přijde Ela na to, jak princezně pomoci? A co si počne po návratu domů se střevíčky? Bude ochotna se jich vzdát?

Deník mimoňky 6: Příběhy nešťastný lásky – Školní valentýnský ples – vůbec nejdůležitější společenská událost celého roku – se kvapem blíží a Nikki by na něj hrozně ráda vyrazila se svým idolem Brandonem. Jenže co když ji odmítne? A to ještě zdaleka není ten nejhorší možný scénář, protože… co jestli tam Brandon ve skutečnosti touží jít s MacKenzie?!! Láska je zkrátka pekelně zapeklitá věc a vypadá to, že se zlomené srdce nevyhne ani největší mimoňce ve škole. Dočká se Nikki nakonec svého pohádkového happy endu?
Přečtěte si ukázku – tady.


Pozor – přichází nejlepší detektiv na světě! Je tady Majda Čmuchalová!

9788020434678_1 Majda_cmuchalovaMajda Čmuchalová možná na první pohled vypadá jako docela obyčejná devítiletá holčička, ale pozor, zdání klame – spolu se svými nejlepšími kamarádkami totiž tvoří tým detektivní kanceláře Holky Čmuchalky, která už vyřešila spoustu nejrůznějších záhad, hádanek a podivností.

Teď je ovšem čeká první opravdu velký případ. Paní učitelka totiž v noci na zahradě spatřila ducha svého milovaného morčátka!

Majda neváhá ani vteřinu a se svými věrnými kolegyněmi po boku se okamžitě vrhne na vyšetřování.

Podaří se povedené trojce Holek Čmuchalek přijít na kloub strašidelné záhadě přízračného morčete?

8.30

ÚSTŘEDÍ HOLEK ČMUCHALEK

Pája se na dnešním ranním tréninku chovala strašně důležitě. Je z té talentové soutěže celá vynervovaná. (Já jsem zase celá vynervovaná ze záhady přízračných morčat, ale přesto zůstávám navenek klidná a rozvážná, jak se na správného detektiva sluší a patří.)

„Když budete chtít promluvit, musíte se přihlásit jako ve škole,“ upozornila nás Pája. „A teď si to zkusíme znovu. Zamávat lupou a krok, dva, tři, čtyři…“

majda_ukazka

Její nápad se zvedáním ruky moc nefungoval. Kdykoli jsem se přihlásila, abych se na něco zeptala (obvykle se to týkalo strašidelných hlodavců), Věrka myslela, že je to součást taneční sestavy, a hned mě napodobila. Proto Pája nakonec souhlasila, že pokud budeme současně tancovat, můžeme se bavit, jak se nám zlíbí.

Zbytek ukázky si můžete přečíst tady.


Etiketa…

9788020432599_1 TerezaTereza je obyčejná šestnáctiletá holka, která se seznámí na Facebooku s klukem o něco starším, a spolu prožívají všechny situace, do kterých se dostávají mladí lidé jejich věku. Společně řeší svůj vztah, rozchody a návraty, ale i vztahy s rodiči, s kamarády, učí se základům chování v restauraci, v tramvaji, v hotelu, na cestě letadlem, na diskotéce, ale i na svatbě a na dovolené na jachtě.Oba projdou všemi nástrahami života a společně je překonávají.

Knížka učí mladé dívky ve věku mezi čtrnácti a osmnácti lety řešit jejich životní problémy a vyrovnávat se s nimi. Poutavý příběh o první lásce je v podtextu stále provázen pravidly etikety přizpůsobenými životu a mentalitě teenagerů. Všechny potíže bude řešit hrdinka přes Facebook, resp. prostřednictvím chatu, její hlavní rádkyní je „chatařka“ Lada, ovšem v diskusích zaznívají i jiné hlasy – záleží na Tereze, na čí radu dá.

Ukázku z knihy Tereza si přečtěte tady.

Vánoční tipy pro kluky

Pro malé i velké konstruktéry…

9788020433084_1 Letajici_strojeKniha Létající stroje je určena jak zvídavým nadšencům a obdivovatelům letadel, tak všem budoucím pilotům a konstruktérům.

Velice přehledně a srozumitelně vás seznámí se základními principy aerodynamiky a fungování letadel.

Kromě teoretického průvodce jsou součástí knihy také modely letadel – tři z balzového dřeva a dva z papíru. Stačí je podle jednoduchých návodů sestavit a už se můžete pustit do zkušebních letů.

Experimentujte s pohonem, vyvážením, úhlem náběhu, rychlostí i směrem letu a výsledky si zapisujte do pilotova zápisníku letů.

S tímto průvodcem, který vás zavede do světa aerodynamiky, se nudit rozhodně nebudete.

Ať žije smích…

9788020431820_1 Dopisy_mimozemskeho_skolakaDrahý Rifzadeli, tak jsme tady, namačkaní v odporném „domě“ na Zemi, té nejnerudnější a nejohyzdnější planetě v celém vesmíru. Je tu příšerná zima, což není nic překvapivého vzhledem k tomu, že má tahle planeta jen jedno jediné slunce, a to po většinu času zakrývají mokré poletující hroudy, kterým se říká „mraky“. Klepu se jak pluglík a zuřím jako pytel škrabilušek

Tak začíná korespondence nebohého mimozemského školáka Čurifáce, který se s rodinou ocitl na planetě Zemi, aby pomohl „vylepšit“ její obyvatele. Musí splynout s davem, což obnáší spoustu problémů, jako jak vtěsnat všechna chapadla, hlavy, oči, žaludky a srdce do lidské schránky, jak ve škole zamaskovat, že je chytřejší než Einstein, a jak nalákat spolužáky do obřího Vylepšovacího stroje.

K tomu všemu se k Zemi řítí Hrozgové, nejděsivější obyvatelé vesmíru, aby ji přeměnili v obří špenátové pole.

Upozornění: Tuto knihu lze jen stěží dočíst do konce vzhledem k neustálým výbuchům nekontrolovatelného smíchu.

Pro kluky i holky

Biblická Noemova archa – tajemství, záhady…

9788020433824_1 NOE_2Stavba biblické Noemovy archy se blíží ke konci a postupně do ní v párech přicházejí veškeré živočišné druhy. Včetně toho nejnebezpečnějšího, člověka.

Akkad, vůdce barbarských hord, totiž vtrhne na planinu před archou se svým lidem a chce se dostat na loď, aby si zachránil život. Noe vymyslí lest, aby ho zdržel a jeho synové stihli stavbu dokončit.

Střetu s Akkadovými přívrženci se ale nakonec stejně nevyhne…

noe2noe1


Milovníci knih a ti druzí…

9788020432476_1 Pan_lisak_ma_knihy_radMalý pan Lišák má moc rád knihy. Co to znamená, že je má rád?

Má je rád opravdu a natolik, že pokaždé, když nějakou dočte do konce, tak ji se špetkou soli a trochou pepře spořádá.

Zálibou v knihách tedy nejen naplňuje svou touhu po vzdělání, nýbrž i zahání hlad. A ten má stále obrovitý. Nezastaví se ani před městskou knihovnou. Když však jednoho dne vezme útokem celé knihkupectví, jeho vášeň ke knihám je rázem vážně ohrožena!

Neodolatelně vtipný příběh pro všechny vášnivé čtenáře a knihožrouty bez rozdílu věku.

Jednoho rána se pak s úžasem stala svědkem toho, jak malý pan Lišák…

… nejdřív očichal několik zeměpisných knih a zas je znechuceně postavil zpátky,

… pak se přiloudal k ruským klasikům,

… tam vyndal z regálu obzvlášť krásné vydání,

… bleskurychle vytáhl slánku a mlýnek na pepř,

… s veselým pohvizdováním knihu posolil a opepřil

… a nakonec se slastným povzdechnutím do knihy pořádně…

Zbytek ukázky si můžete přečíst tady.


Jakou knížkou letos podarujete své děti?

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist