Napínavý příběh ze života Šmoulů

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Kdo by neznal malé modré postavičky s bílýma kalhotama a čepičkou? Jak to, že jsou najednou barevní a někteří dokonce pruhovaní? A proč vypadá jeden ze Šmoulů jako jelito? Přečtěte si pěkně „vyšmoulený“ příběh!

Útlá knížečka nazvaná  Šmoulové a vejce vás zavede mezi oblíbené Šmouly – nebude chybět Ťaťka Šmoula, Šprýmař, Koumák, Mrzout i ze všech nejhezčí Šmoulinka.  Pro strašpytlíky mám dobrou zprávu, jelikož zlý čaroděj Gargamel v příběhu není.

Blíží se svátek léta a malí modří kamarádi si chtějí upéct dort. V první kapitole pojmenované Honba za vejcem Šprýmař s Mrzoutem vejce shánějí. Ve druhé kapitole Kouzelné vejce nastává opravdový zmatek, protože zjistí, že vejce je kouzelné a splní jakékoliv přání. Šmoulové toho začnou hned využívat a přejí si nejrůznější nesmysly – jeden chce být velký, druhý červený, jiný si přeje mít slona. Ve třetí kapitole Zmatek nad zmatek se situace zcela vymkne kontrole, jelikož takový slon nadělá ve vesničce pěknou spoušť. Ještě že má Taťka Šmoula rozum a uvede vše na pravou míru. Z vejce se k údivu všech začne klubat kuřátko. S kouzelným vejcem je tedy konec. Šmoulové však nezoufají, vždyť kuřátko vyroste a snese jim nové! Jestli se Šmoulům jejich přání splní, se dočtete v závěrečné kapitole Malé kuře jednou vyroste.


Příběh je napínavý, dětem se moc líbí. Některá slovesa jsou nahrazena „šmoulačtinou“ (šmoulit, přišmoulit). Knihu jsem četla doma dětem a největší úspěch sklidil Šmoula Mrzout, který nic neměl rád. Na začátku knížky,ještě před příběhem, jsou jednotlivé profily Šmoulů doplněné jejich ilustracemi. Celá kniha je bohatě ilustrovaná, čehož jsem využila a z nafocených obrázků jsme s dětmi poskládali znovu přečtený příběh. Tito mírumilovní tvorové, kteří žijí ve vesničce v souladu s přírodou,si dobyli srdce dětí i dospělých a věřím, že najdou místo i ve vaší knihovničce.

Rozměry knížky jsou vhodné pro přibalení do tašky, když jdete s dítětem k lékaři nebo někam, kde budete muset čekat.

Tuto knižní novinku vydalo nakladatelství Albatros ve společnosti Albatros Media v Praze roku 2012.

S knížkou se dá s dětmi skvěle vyhrát – co říkáte například výtvorům naší redaktorky:-)


Šmoulové a vejce

Vydalo nakladatelství Albatros

Autor: Peyo
Počet stran: 64
Formát: 120×180 mm – vázaná s laminovaným potahem
Vyšlo: 14.05.2012

Knihu Šmoulové a vejce si můžete objednat například zde..

Prolistujte si knihu nebo přečtěte ukázkovou kapitolu – zde


Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy). Dnes je součástí moderní mediální společnosti Albatros Media a. s.

Za dobu své existence vydalo přes 10 tisíc titulů. V současné době je to cca 130 knížek ročně a soustředí se na kvalitní původní i překladovou literaturu především pro děti od 2 do 12 let.

Albatros je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky. V poslední době vydává své nejlepší knihy pro nejmenší také ve slovenštině. U nás si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře. Vstupte a přesvědčte se!

Napsal/a: Martina Mičková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • bamiska

    máme doma 😀 malej se zamiloval do šmoulíčků a tohle bylo jedna z mála možností jak mu je pořídit na prohlížení knížky miluje…..ještě jsme nečetli, ale prolistováno máme několikrát 😀 první dny si ji hlídal jak ostříž..

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist