Nadání pro magii ve vínku dětí. Výhra?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Draci, tajemné prsteny, nebezpečí, přátelství… co vše lze najít v počátku osmidílné knihy, která se údajně přibližuje Harry Potterovi?

Nakladatelství Albatros vydává osmidílnou ságu „Ostrov zasvěcení“. První díl nese název „Sedmý smysl“ a  napsala je Ilka Pacovská.

Ilka Pacovská vydávala tyto příběhy původně v internetové podobě, ale pro velký úspěch se rozhodla i pro knižní podobu. Autorka nepopírá, že ji Harry Potter inspiroval, ovšem vytvořila nové postavy, nový děj, nová místa a kresbami knihy doprovází Jan Patrik Krásný. Toto tajuplné čtení je vhodné pro děti od devíti let a horní hranice není samozřejmě omezena ;-).

Šance, nebo falešné naděje?

Děj se začíná odehrávat v sirotčinci „Útulný domov“, který ovšem zase až tak útulný není. Hlavní hrdinové Hanka, Sváťa a Rafan spolu s ostatními dětmi pracují na poli, mezi příjemnější práce patří sběr vyplavených mušlí na pláži. Potajnu učí starší děti ty mladší číst a psát, občas probírají „znalosti“, co mají z doslechu o magii a sedmém smyslu. Sestry v domově jsou velmi přísné a čas od času probíhá odkup dětí do řad služebných bohatých pánů nebo chlapců do armády. Ovšem do života našich hrdinů se vmísí tajemný Vron. Život dětí dostává zvrat. Naděje, nebezpečí a nejistota si jdou ruku v ruce s našimi hrdiny. Kdo z dětí má sedmý smysl? Je jim vůbec co platný…?

Moc magického…

… tím mám na mysli to, že mnoho podstatných jmen má přídavek „magické“. Magické kameny, magická energie… toto mi maličko vadí, ale je to drobnost a kniha je pro děti, proto zřejmě autorka nechtěla používat moc různých přídavných jmen a dětem nemotat hlavu.
Příběh se čte velmi příjemně. Nemohu říct, že jsem ho zhltla jedním dechem, ale na dvě nadechnutí určitě. Líbí se mi, že se střídá napětí a poklid, takže nejsem celou knihu našponovaná, co bude s malými hrdiny, ale autorka jim občas dopřeje i odpočinek. Tajemství je okolo hodně, ovšem před touto zvědavou trojkou žádné nezůstane neodhalené.
Co mě nadchlo, jsou postavy. Hanka, Sváťa a Rafan se setkávají s draky, jednorožci, sirénami, čaroději, skřítky,… mohla bych pokračovat, ale nebudu prozrazovat všechny ;-). Co myslíte, kdo je Vron? … Jediná nápověda je, že jsem se o jeho původu vůbec nezmínila, tak a teď můžete hádat ;-).
Ilustrace pana Jana Patrika Krásného jsou naprosto úžasné a abych se přiznala, snesla bych jich v knize i více.
Probudit nejen v dětech sílu přátelství, odpovědnost, smysl pro fantazii, chuť pro napětí, touhu po tajemnu. To vše tato kniha umí. A i přes minimální „výhrady“ knihu doporučuji a sama se těším na další díl. Ovšem ráda si počkám na knižní podobu, protože pro mě je kniha kniha!  A té se nic nevyrovná ;-).


Ostrov zasvěcení

Vydalo nakladatelství Albatros

Autorka: Ilka Pacovská

Počet stran: 352
Formát: 114×194 mm – vázaná s laminovaným potahem
Ediční řada: Sedmý smysl
Vyšlo: 02.05.2012

Knihu Ostrov zasvěcení si můžete objednat například zde.

Prolistovat knihu nebo si přečíst ukázkovou kapitolu můžete také zde.


Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy). Dnes je součástí moderní mediální společnosti Albatros Media a. s.

Za dobu své existence vydalo přes 10 tisíc titulů. V současné době je to cca 130 knížek ročně a soustředí se na kvalitní původní i překladovou literaturu především pro děti od 2 do 12 let.

Albatros je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky. V poslední době vydává své nejlepší knihy pro nejmenší také ve slovenštině. U nás si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.
Vstupte a přesvědčte se!

Napsal/a: Marie Busolíni

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist