Může mumie hrát fotbal?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Ano, může, protože s Frankiem je možné opravdu všechno. Zvláště od té doby, co na pouti vyhrál kouzelný fotbalový balón.

Je to tak, Frankův tým je zpátky a vy se můžete těšit už na čtvrtý díl s názvem Frankův kouzelný fotbal, Frankie a mumie.

Pokud vám utekly předchozí tři díly Frankie a piráti, Frankie a Římané, Frankie a kovbojové, můžete si recenze na tyto knížky přečíst zde.

Autorem těchto dětských publikací je Frank Lampard a vydalo je nakladatelství CPRESS.

frankie_mumie_ukazka2frankie_mumie_ukazka1

Frankieho parta se nikdy nenudí. Každou volnou chvíli hrají fotbal, kopací míč nosí neustále u sebe a nikdy netuší, kdy a kde budou hrát další kouzelný zápas.

Podle Charlieho je muzeum tím nejnudnějším místem na světě. Brzy ovšem změní názor, protože se díky kouzelnému míči ocitnou ve starověkém Egyptě, kde musejí porazit tým krále Tuta. Má to ovšem jeden háček. Nejprve se musejí dostat do pyramidy. S tím jim pomáhá jeden zlodějíček, na kterého si kamarádi musejí dávat velký pozor, jeho pomoc není totiž zadarmo. Zloděj Medhi chce ukrást zlatou masku, hlavní cenu pro vítěze, a pro kamarády také vstupenku na cestu domů. Pomůže jím přátelství a férova hra znovu k vítězství?

frankie_mumie_titulkaDalší napínavé klučičí čtení je tady. Frankův tým zažívá nové dobrodružství. Díky kouzelnému míči se tentokrát dostanou do starověkého Egypta. Tentokrát to, ale nebudou mít vůbec jednoduché. Nejprve se musí dostat do pyramidy, neztratit se v ní a ještě si musejí dávat pozor na zlodějíčka Medhiho. A co teprve až zjistí, proti komu budou hrát? V soupeřově týmu je totiž samotný krát Tút, princezna Cleo, jedna strašlivá mimie a ještě děsivější obrovský had s jedovatými zuby.

Vyhrají a vrátí se v pořádku domů i tentokrát? A jaké překvapení (nejenom) na ně bude čekat?

Stejně jako u předchozích dílů i tento slibuje zajímavý a napínavý příběh, od začátku až do samotného konce.

Kniha je rozdělena na 7 kapitol a má 103 stran. Díky větším písmenkám se bude dobře číst i začínajícím čtenářům. Text je psán vtipně, poutavě a přitom srozumitelně.

Co jsem doposud nepochopila, jsou hrací karty, které najdete na konci každé knížky. Bylo by fajn, kdyby bylo někde napsáno, co se s nimi dá dělat.

Jinak je knížka napsána moc pěkně a páni kluci se mohu těšit na další kouzelné čtení. 🙂 Nakonec jenom prozradím, že bude ještě jeden díl, takže se těště na pokračování. 🙂

Více o knížce Frankův kouzelný fotbal – Frankie a mumie najdete tady, včetně ukázek z knihy.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist