Magie i léto prvních lásek…

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Pro starší děti tu máme dva zajímavé tipy, které by jim dny volna mohly pěkně zpříjemnit. Zabrousíte s nimi raději do světa magie nebo dáte průchod letní lásce?


Knihy, na které vás chceme upozornit vydalo nakladatelství Jota, které vydává, kromě jiného, i mnoho titulů pro děti a mládež.

Dva bratři. Jedna opravdová láska.
Léto už nikdy nebude takové jako dřív…

Belly strávila dosud každé léto svého života v domě na pláži v městečku Cousins. Jenomže teď se všechno změnilo.

Když už to téměř vypadalo, že s Konrádem, svou osudovou láskou, přece jen začne chodit, nakonec skončila jen se zlomeným srdcem. A teď ji čeká vůbec první léto doma, ve městě. Bez pláže, bez oceánu a hlavně bez těch, které má po své rodině nejraději na světě — bez Susanny, bez Jeremiáše a samozřejmě i bez Konráda. Nejlepší Bellyina kamarádka Taylor má spoustu náhradních prázdninových plánů („Vždyť i tady jsou super kluci! A bazén taky, no ne, Belly?“). Jenomže pak jednoho dne zazvoní Belly mobil a Jeremiáš jí oznamuje, že Konrád zmizel. Všechno napovídá tomu, že odjel do Cousins. Proč? Co ho k tomu přimělo? A tak se Belly s Jeremiášem vydávají na záchrannou misi do tolik milovaného letního domu.

Zažije sedmnáctiletá Belly nakonec jen další léto plné naděje a trápení, které jí její láska ke Konrádovi přináší? Nebo se ho už konečně dokáže vzdát a zařídit si vlastní život?

Bez_tebe_to_neni_leto_nahledBez tebe to není léto

Vydalo nakladatelství Jota

Autorka: Jenny Hanová

Počet stran: 264
Formát: 130 × 200 mm
Vazba: pevná s přebalem

Knížku si můžete objednat třeba zde.

Prolistujte si ukázku!

 
Už teď se můžete těšit na poslední díl trilogie LÉTO s hlavní hrdinkou Belly: Vždycky budeme mít léto.

Co o knize řekli:

„Kéž bych v téhle kouzelné knížce mohla žít… Dýchala bych svěží vzduch oceánu, topila se ve slunečním svitu a celý den proflákala s Belly, tou milou, skvělou, zábavnou a trochu podivínskou holkou, a jejími dvěma odvěkými kámoši, Jeremiášem a Konrádem. Dívala bych se, jak ti tři přestávají být dětmi… a doufala, doufala, doufala bych, že až se Belly zamiluje (protože je jasný, že se to stane), dá svoje srdce tomu pravému.“

Lauren Myracleová, autorka knih Deset, Jedenáct, Dvanáct, Třináct a Čtrnáct (vyšlo v Nakladatelství JOTA) 

„Bellino objevování vlastní sexuality a přitažlivosti ke klukům je silným tématem, stejně jako myšlenka léta jako místa a času vhodného pro přemítání, odděleného od běžného života. Čtenáři zažijí letmé polibky na pláži, nadmíru flirtovní nejlepší kamarádku i opravdové první rande.“

Kirkus Reviews


Fantastická čarodejnická série plná kouzel a dobrodružství pokračuje sedmým dílem…

V sedmém pokračování příběhů mladého čaroděje Septimuse Heapa, které je velkolepým završením celé série, budeme opět sledovat spletité osudy oblíbených hrdinů. Spolu s nimi se dostaneme na známá místa z předchozích dílů i do koutů zcela nečekaných. Ani v tomto díle rozhodně není nouze o napětí, dramatické situace a osobitý humor.

Královský rod čelí hrozbě dvou temných čarodějů, kteří se osvobodili z pradávného prokletí a přísahají pomstu královně a celému jejímu rodu. Jenně, kterou brzy čeká korunovace, hrozí smrt, a celou zemi může znovu zachvátit temná doména. Zlé čaroděje lze porazit jediným způsobem: zničením prstenu, do kterého byli zakleti. Ale k tomu je zapotřebí znovu zažehnout oheň alchymistů, dávno ztracený po katastrofálním požáru.

Septimus, princezna Jenna, vrchní písař Broučín i čarodějka Marcia hledají pomoc na všech stranách, aby odvrátili pohromu a zkázu celé země. Snadné to mít rozhodně nebudou, ale věřme, že i tentokrát zvítězí dobro nad zlem.

Ohen_pribehy_SeptimuseOheň

Vydalo nakladatelství Jota

Autorka: Angie Sageová

Počet stran: 416
Formát: 147 × 210 mm
Vazba: pevná s přebalem

Knihu si můžete objednat například zde.

Prolistujte si ukázku!

 
Příběhy Septimuse Heapa byly přeloženy do 28 jazyků a setkaly se s nadšenou odezvou — první díl, Magyk, se stal v roce 2005 nejprodávanější knihou podle žebříčku The New York Times.

O autorce:

Angie Sageová se narodila v Londýně a vyrůstala v malebném kraji Thames Valley a v Kentu. Ke knihám měla vždycky blízko, neboť její otec byl nakladatelem a často jí nosil domů nepotištěné knihy, do kterých si už jako malá kreslila obrázky a psala své příběhy. Láska ke knihám ji neopustila a po studiu medicíny začala navštěvovat výtvarnou školu v Leicestru, kde vystudovala grafický design a ilustraci. Po škole začala ilustrovat knihy pro malé čtenáře a posléze i psát.


Která z knih by zaujala vaše děti?

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist