Kam míří moje vesmírná loď?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Co je vaším největším přáním? A co si přejí vaše děti Petr si moc přál mít ve škole kamarády, patřit do party kluků, ale ti ho mezi sebe nechtěli pustit. Cítil se sám. Ale taky stavěl vesmírnou loď, která by ho odnesla někam jinam. Po rozhovoru s rodiči a za jejich podpory získává jeho projekt  – stavba vesmírné lodi – jasnější obrysy a začnou se “dít věci”.

Kniha Tomáše KeltneraJá věřím” je rozsahem nevelká (47 stran) a je určena čtenářům od 8 let. Informaci o tom, že je kniha určena čtenářům od 8 let nenajdete nikde v knize, jen v anotaci knihy na stránkách vydavatele. Velikost písma ale udanému věku odpovídá.

Na příběhu Petra se děti seznamují s příběhem školáka, který touží kamarádit se s vrstevníky, ale není přijat. Za podpory rodičů směřuje své aktivity jiným směrem – k realizaci svého snu. Díky tomu, že si věří, že věří svému „projektu“, kterému věnuje svůj volný čas, projeví se jeho sebedůvěra i v oblasti mezilidských vztahů a Petr si kamaráda najde.

Kniha je vytištěna na křídovém papíře a je doplněna jemnými, barevnými ilustracemi Marie Keltnerové. V samém závěru knihy je vyčleněn prostor pro projekt čtenáře.

Přestože kniha může trochu klamat názvem – osobně cítím rozdíl mezi “já věřím” v porovnání se sdělením “já si věřím” –  patří mezi nemnoho těch v oblasti tzv. osobnostního rozvoje, které jsou určené dětem. Jednoduchý příběh, příběh snadno uvěřitelný, který se může stát vzorem pro malé čtenáře. Kniha vedle hlavního příběhu obsahuje i dílčí, dále nerozvíjené motivy, které se podle mě  mohou stát inspirací pro rodiče k povídání s dítětem – o přáních, o přátelství, o ideálním světě…

Za trochu matoucí a nadbytečné považuji zarámování příběhu Petra povídáním Kateřiny a jejího otce, zvolené snad pro „genderovou vyváženost“ knihy.

Celkově považuji knihu za zajímavou. Dítě si procvičí čtení a pokud jej příběh Petra osloví, může jej inspirovat pro život.


Já věřím

Vydalo nakladatelství Keltner Publishing

Autor: Tomáš Keltner
Počet stran: 47
Vazba: pevná
Formát: 210×210
ISBN: 978-80-87642-00-9
Rok vydání: 2012

Knihu Já věřím si můžete objednat například zde.


Jsme mladé české nakladatelství, vydáváme motivační a inspirativní knihy pro děti a dospělé od českých i zahraničních autorů.


Věnujeme se také vydávání našich knih v cizích jazycích a vydávání knih v elektronickém formátu. Vydávání knih doprovázíme pořádáním výstav ilustrací, veřejných čtení a besed pro děti a rodiče.

Napsal/a: Jarmila Vrkošová

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist