Jedinečná kolekce dětských knih z nakladatelství Albatros

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Nakladatelství Albatros připravilo pro své čtenáře unikátní sbírku dvanácti nejoblíbenějších dětských knih, které vyjdou v kolekci Zlatý tucet. Některé z knih bych vám ráda připomněla…

Zlatý tucet vítězných knih reprezentuje českou i zahraniční klasiku; knihy, které děti provází od nejútlejšího věku až téměř k dospělosti. V kolekci Zlatý tucet vyjdou během čtyř měsíců opravdové skvosty dětské literatury.

Výjimečnost

Do ankety, kterou vyhlásilo nakladatelství Albatros, se zapojily stovky významných osobností z oblasti kultury, médií a veřejné sféry, které hlasovaly o knížky, jež jim v dětství přinesly největší radost; o knížky, které by zařadily do knihovničky svého srdce.

Všech dvanáct vítězných knih vydá Albatros s barevnými hřbety, se zlatou stuhou a logem Zlatý tucet v upraveném vydání do konce roku.

Prvním románem sběratelské kolekce je Robinson Crusoe Daniela Defoea. Nakladatelství Albatros nabízí prostřednictvím kolekce Zlatý tucet rodičům výběr těch nejlepších a zároveň mnoha generacemi prověřených knih, které děti potěší a neměly by chybět v knihovničce žádného malého čtenáře.

zlaty_tucet_logo

 Slovo šéfredaktorky

„Během dětství si tvoříme pevné pouto k světům plným fantazie, dobrodružství, napětí a přátelství, které nás provází životem. A právě to bylo cílem této ankety – připomenout nám všem, že dětské knihy a čtenářství jsou nejen základem vzdělání, ale také zásadním faktorem při utváření osobnosti a žebříčku hodnot,
říká Karolina Medková, šéfredaktorka nakladatelství Albatros.

 Pojďte si se mnou nějaké připomenout…

Nadčasové příběhy malého štěněte z pera nesmrtelného Karla Čapka

dasenka_titulkaDášeňka byla nejdříve takové úplně malé bílé nic, ale pila, spala, hrála si, kousala, zvědavost jí nedala, aby nezkoumala okolí, a tak se z roztomilého štěněte postupně vyklubala slečna Dáša.

Tohle všechno reportážním stylem zapsal, ve fotografiích a ilustracích zaznamenal a doplnil vtipnými komentáři a psími pohádkami speciálně pro Dášeňku už v roce 1933 Karel Čapek.

Zde se nadčasovost potvrdila oblibou stále nových čtenářských generací – u čtení se baví už více než osmdesát let nejen děti, ale i jejich rodiče.

Nejen pro milovníky pejsků!

ceske_pohadky_titulkaZnámé i neznámé pohádky velkého pohádkáře Karla Jaromíra Erbena

Krásná knížka velkého českého pohádkáře Karla Jaromíra Erbena.

Vedle klasických báchorek, jako je Zlatovláska, Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Otesánek, Hrnečku, vař, Rozum a Štěstí, jsou v souboru i ty méně známé (Dvojčata, Živá voda, Drak dvanáctihlavý a další).

Doprovázejí je skutečně pohádkové ilustrace Václava Karla.


Roztomilé příběhy medvědáře a jeho medvěda

kubula_titulkaMedvědář Kuba Kubikula chodil po světě se svým nezbedným a mlsným medvědem Kubulou dlouho, ale najednou už si s ním opravdu nevěděl rady.

A tak si vymyslel dobrácké medvědí strašidlo Barbuchu, aby mu pomohlo Kubulu zkrotit. Ale nakonec bylo všechno přece jen trochu jinak…

Roztomilý příběh medvědáře a jeho medvěda neztratil ani po letech od svého prvního vydání nic ze svého kouzla, moudrosti, osobitosti a vtipu.

Tentokrát vychází ve výroční edici Zlatý tucet Albatrosu.

Nestárnoucí klasika, která se stala jednou z 12 nejoblíbenějších knih ankety Zlatý tucet

deti_z_bulerbynu_titulkaPokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům.

Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově.

Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky.

A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.


Kocour Mikeš a jeho kamarádi prožívají nejedno dobrodružství

mikes_titulkaAsi jen málokdo neslyšel o mluvícím kocourkovi Mikešovi, který žil v Hrusicích u Ševců. A o jeho kamarádech Pepíkovi, Pašíkovi a kozlu Bobešovi. V

šak se spolu navyváděli veselých kousků a taškařic. Jednou se ale černý kocourek vypravil do světa a prožil tam nejedno dobrodružství. Zvláště v cirkuse, kde na čas zakotvil.

Ale všude dobře, doma nejlíp, a tak se Mikeš zase vrátil domů, aby rozdával dětem radost.

Josef Lada napsal a nakreslil půvabné vyprávění z rodného kraje nejprve pro své dcerky, později se s ním seznámili čtenáři časopisů pro děti, až nakonec vyšla nesmrtelná knížka, kterou si zamiluje každý už od prvních stránek.

Letos je tu opět pro všechny své čtenáře!

Všechny knihy z edice Zlatý tucet vychází v nádherném přebalu. I když jsou zachovány původní obálkové ilustrace, významným a nepřehlédnutelným doplňkem je okrajová vazba. Ta je vyvedena v barvách – každá kniha má jinou. Významným přídavkem jsou podpisy autoů, které na této barevné doložce najdete.

Domnívám se, že tituly z edice Zlatý tucet jsou krásným dárkem pro všechny děti. A to samozřejmě nejen díky skvělému designovému zpracování, které dává knížkám trochu jiný rozměr. Příběhy v nich obsažené jsou nadčasové, baví děti i dospělé dodnes a věřím, že ještě dlouho bavit budou.

Jakou z knížek z edice Zlatý tucet máte domy vy nebo vaše děti?

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • aladin10

  Také máme doma pohádky K.J.Erbena, Dášenku, Kubula a Kuba Kubikula

 • bamiska

  některé mám také doma, ještě po sobě…je to prostě klasika…ale přiznám že děti z Bullerbinu, Mikeše moji kluci nebyli schopni přečíst…Kubulu čtu ve školce…

 • danasi

  Z výše jmenovaných máme doma všechny. Když jsem koukla na stránky Albatrosu tak nám chybí jen Bílý tesák.
  A nová knihovna, neb knížky již zase „přetékají“ z té nynější. A to jsme knihovnu zvětšovali, když jsme se stěhovali v roce 2011 do většího.

 • K Mikešovi a Dášeňce jsme ještě nedošli, ale máme je po tatínkovi doma 🙂

 • mura

  Knihy jsou moc pěkné,doma máme všechny.

 • snany

  Knihy jsou nejlepší dárek. V naší knihovně bydlí Kocour Mikeš, Dášenka i Děti z Bullerbynu.

 • Kyller

  My máme doma pohádky K.J.Erbena, Dášenku, Mikeše, Kubula a Kuba Kubikula, Bílý tesák a nějaký Vinnetou se také najde. Možná i jiné. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist