Jak se i to největší přání může splnit

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Jirka má sestřičku a moc z toho nadšený teda není. No uznejte sami, chtěl brášku a mamince se narodila holka. A kdo to kdy viděl, aby si holka  hrála s autíčky a dívala se na fotbal…

Daniela Kroupperová napsala pro děti knížku v edici Druhé čtení, s názvem Policejní křeček. Vydalo jí nakladatelství Albatros a vy si jí právě teď můžete přečíst.

Když už ne brášku, tak by Jirka strašně moc přál zvířátko. A tak, jde jednoho dne s dědečkem do zverimexu a tam si vybere krásného křečka, kterého pojmenuje Bruno.

Bruno je v novém domově moc spokojený. Má se u Jirky totiž moc dobře. Už po pár dnech se dokonce nechá pohladit a vzít do ruky. Jenomže představte si to překvapení, když vám křeček odpoví na otázku „ Jak se dneska máš?“.
Bruno je totiž mluvící křeček a chce se toho ještě hodně naučit. Dokonce jde s Jirkou do školy, ale tam to málem dopadne špatně. Už ví, že si musí dávat pozor na kočky.  Přestože je Bruno jenom malý křeček, má jedno obrovské přání. Chtěl by se stát policejním křečkem . Jirka ho už naučil číst i psát, tak proč by se nemohl stát policistou?
Když se jednoho dne Bruno dostane zase ven, přihodí se něco neuvěřitelného. Zažije dobrodružství,  o kterém by se mu v teráriu ani nesnilo.

Podaří se Brunovi chytit gang zlodějů aut a vrátit se zpátky domů k Jirkovi? Pojďte Brunovi držet palce a zároveň si přečtěte jak tohle všechno asi dopadne. 🙂

Bruno se k Jirkovi nastěhoval, když byl ještě docela malý.
Stalo se to jen několik dní nato, co se Jirkovi narodila sestřička Karolínka. Takové zklamání! Jirka se těšil na brášku. Hráli by spolu fotbal, závodili s autíčky, stavěli by tunely.
Jenomže to rodiče vůbec nezajímalo. Namísto brášky se mamince klidně narodila sestřička. Holka! Ano, holka! A viděl už někdy někdo holku, která hraje fotbal, sbírá autíčka, nebo fandí hokeji? Kdepak, určitě neviděl. Holky, které Jirka znal, se dovedly akorát fintit a pištět. A teď měl jednu i doma. Jako by nestačily spolužačky ve škole.
Když už tedy neměl brášku, přál si Jirka alespoň nějaké zvířátko. Úplně malé, hlavně aby bylo jeho. Sestřička stejně pořád jenom brečela. Neuměla nic jiného. Neřekla jediné slovo a neměla ani zuby! Prostě miminko. A copak si člověk může s miminkem popovídat? Samozřejmě že ne.
Nakonec Jirka přemluvil dědečka a jednoho dne se společně vydali do obchodu, kde se prodávala zvířátka.

Panečku, tam jich bylo! Rybičky, papoušci, morčata, pískomilové, kpolicejni_krecek_ukazka1rálíci, křečci, a dokonce jeden chameleon. Seděl v teráriu a znechuceně si prohlížel nakupující. Moc se mu asi nelíbili, jelikož naštvaně prskal.
Jirka se dlouho pozorně rozhlížel. Všechna zvířata byla krásná.
Najednou uviděl maličkého křečka s kožíškem v barvě pouštního písku. A věděl, že je to on. Tenhle křeček musí být jeho! Byl nádherný, roztomilý a jistě nesmírně chytrý. Prostě křeček jako stvořený pro Jirku.
Když přišli všichni domů, maminka se rozzlobila. Jak mohou donést hlodavce k novorozenci? Nechápala. Copak je to za nerozumný nápad? Co když má nějaké nemoci? ptala se celá rozčílená. Nakonec se přece jen dala přemluvit a křeček směl zůstat s Jirkou. Měl však přísně zakázáno opustit Jirkův pokoj, a to Jirka rád slíbil.

Policejní křeček je naprosto povedený příběh. Autorka napsala veselý, usměvavý a dobře čtivý příběh pro děti. A protože jde o edici Druhé čtení, je knížka vhodná také pro začínající čtenáře. Písmenka jsou větší, takže se dětem budou dobře číst. Dětem, které ještě číst neumí, určitě pohádku přečte maminka.

policejni_krecek_ukazka2policejni_krecek_ukazka3

Moc se mi líbil příbeh o Jirkovi a jeho kamarádovi Brunovi, který jek řeček. Přesto spolu „kluci“ zažijou dobrodružství ve škole i venku. Zjistí, že to co je bezpečné pro jednoho, tomu druhému může jít doslova o život. Víte o čem je řeč? No přece o kočkách. 🙂

Začátek každé kapitoly je označen tučným písmem. Knížka má 58 stránek a celkem 10 kapitol. Text je doplněný barevnou ilustrací Evy Sýkorové – Pekárkové. Obrázky jsou moc pěkné. Veselé, barevné a dobře doplňují text.

Společně zvládnete přečíst knížku za jeden večer, stejně jako my doma 🙂 . Pokud si děti budou chtít číst sami, můžou si čtení rozdělit do kapitol, které mají 4-6 stránek. Nejsou tedy moc dlouhé.

Syn byl z knížky nadšený a já ji také mohu všem doporučit.


policejni_krecek_titulkaPolicejní křeček

Vydalo nakladatelství Albatros

Autorka : Daniela Krolupperová
Ilustrátorka : Eva Sýkorová-Pekárková
Počet stran : 60 stran
Formát : 160×195 mm
Vazba: vázaná s laminovaným potahem
Edice : Druhé čtení

Knížku si můžete objednat třeba zde.


albatros_logoNakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež(bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy). Dnes je součástí moderní mediální společnosti Albatros Media a. s.

Albatros je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky. V poslední době vydává své nejlepší knihy pro nejmenší také ve slovenštině. U nás si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře. Vstupte a přesvědčte se!

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist