Dobrodružství s Kryštofem a Očounem

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Tady, na VD, si občas přečteme recenzi na různé dětské knížky. I já z nich čerpám  čtivo pro své děti. Chtěla bych, aby byla kniha pestrá, lákavá, chytlavá, obrázková a jednu takovou mám zrovna v rukou…

Jmenuje se KRYŠTOF a OČOUN a vydalo ji nakladatelství GRADA jako čtení pro prvňáčky. Knížku napsala Zuzana Pospíšilová a ilustrovala Jana Valentovičová.

Na první pohled mě kniha překvapila, je bohatě ilustrovaná s jednoduchými kresbami, které mají děti rádi a její stránky jsou veselé a barevné. Kniha má cca 72 stran jednoho příběhu, jehož kapitoly jsou sice delší, ale navazující na sebe. Jedna kapitola je dlouhá asi na list a stránku a je vedena velkými písmeny.

A o čem, nebo o kom knížka je?

O jednom obyčejném klukovi, který má rád květiny, sbírá je a  suší do herbáře. A který jednoho dne narazí na podivnou krystof_a_ocoun5_Gradakvětinu, o které si myslí, že je to zvoneček, ale ouha, zvoneček to není, i když její květy zvoneček připomínají. Květina  se totiž od té obyčejné liší. Představte si, že doopravdy zvoní. Divíte se?

I Kryštof se divil a v herbáři hledal, co to vlastně našel za květinu. Mezitím, co hledal v moudré knize, květina zmizela. Na jejím místě se zničehonic objevil vchod do podzemí. Kryštof je zvědavý kluk a tak zkoumal, kam to vede.  Co, nebo koho v podzemí najde? Bude se bát? Jak se dostane domů? To vám už prozrazovat nebudu, to si musíte přečíst sami. 🙂
Jenom dodám, že si Kryštof najde nové kamarády a spolu zažijí různá dobrodružství.

Jak se knížka líbila dětem ?

Knihu četly obě dvě děti (6 a 9 let) společně.krystof_a_ocoun4_Grada
Ocenili velká písmena, trošku je zarazila délka kapitol, ale protože kapitoly na sebe navazovaly, nedělalo jim potíže přečíst i dvě naráz.
Líbily se jim obrázky i příběh jako takový. Chtěli by zažít něco podobného, jako ten kluk z knížky.

Syn (6 let) sice nechápal, proč zrovna Očoun a proč má kniha tak divný název, ale po vysvětlení, že se tak ten malý tvor jmenuje, vzal  toto podivné pojmenování na milost  a již se nevyptával.

Knihu měly mé děti společně přečtenou za 2 dny (přes víkend) a  na dotaz, zda by chtěli nějakou jinou, podobnou knihu k přečtení od této autorky kývli hlavičkami, že ANO. Budeme muset  brzy zajít do knihovny a přeptat se.

Jak  kniha působila na mne, jako na dospěláka?

Chytlavým, barevným, sympatickým dojmem, který by mohl zaujmout i ty nejmenší čtenáře. Navíc se mi líbilo dobrodružství, které Kryštof  zažije. Není to jen obyčejná kniha o neobyčejných věcech, ale je to dobrodružná kniha pro malé zvídavé kluky.

krystof_a_ocoun2_Gradakrystof_a_ocoun3_Grada

Blíží se konec školního roku. Jako odměna za první velké vysvědčení, ať už bude  jakékoliv, by měla být kniha a já bych vám tuto velmi pěknou knihu pro prvňáčky a hlavně pro kluky ( i když si ji mohou přečíst i děvčata) s radostí doporučila.


krystof_a_ocoun_nahled_GradaKryštof a Očoun

Vydalo nakladatelství Grada

Autorka: Zuzana Pospíšilová

Edice: Čtení pro prvňáčky
Počet stran: 72
Formát: 17×22 cm
ISBN: 978-80-247-4540-4
Cena: 199Kč
Vyšlo: 7. 3. 2013

Knihu Kryštof a Očoun si můžete objednat například zde.

Prolistujte si ukázkovou kapitolu.


gradaKnihy s logem GRADAvycházejí v České republice již od roku 1991.V její produkci jsou tituly s právní tématikou, knihy ekonomické, tituly z oblasti financí a účetnictví, manažerské tituly, psychologické, zdravotnické, knihy s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví, knihy technické z nejrůznějších oborů a profesí.

Napsal/a: Bioviruska

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Knížka vypadá moc pěkně. Hezké obrázky a děj také vypadá dobře.

  • mura

    Knížka je pěkná,neteřince se líbí,takže kmotra se zase plácne přes kapsu-díky za tip.

  • Kyller

    Teda, to vypadá zajímavě a krásné obrázky tam jsou. Sice budeme mít prvňáčka až snad za rok, ale doma se neztratí.;-) Díky za hezký tip.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist