Děti z ostrova

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Takto příhodně začíná název první kapitoly, ale na opuštěném ostrově se naštěstí neocitnete. Vojta, alias Robin, bydlí na konci malého městečka, který všem připomíná ostrov. Společně se sestrou Markou si tam připadají tak trochu jako Robinson Crusoe.

Robin, pes a já, je příběh o malém chlapci, neobyčejných věcech, o zvláštním setkání a o jednom neplánovaném přátelství, který vypráví Robinova sestra Marka. Knížku vydalo nakladatelství Grada a autorkou je naše významná spisovatelka Dagmar Lhotová. Ilustrace jsou dílem českého malíře a grafika Jižího Fixla.

Já si někdy schválně představuji, že obyčejné věci jsou neobyčejné, což je hezká hra. Tuto neděli však nebylo nic třeba předstírat. Dobrodružství opravdu přišlo. V podobě zvláštního setkání…

Věříte ve šťastné dny? Marka ano, a k tomu má brášku, který má neuvěřitelnou fantazii a neustále překypuje robin_pes_a_ja_ukazka1 novými nápady. Díky tomu se ani jeden opravdu nenudí a o dobrodružství nemají nouzi. Vymýšlet překvapení není vůbec jednoduché, a co teprve, když jich musíte vymyslet hned 40. Přesně tolik dárečků, jako překvapení, musí vymyslet pro tatínka na narozeniny.
Jak dopadne vymýšlení, nakupování a celá oslava? Prozradím jenom to, že se na oslavu sejde více hostů, než se počítalo. Hned nato prožijí sourozenci velmi zvláštní neděli a získají jednoho nového kamaráda. Jenomže ten má čtyři nohy a domů si ho vzít nemůžou.

Jak dopadne tohle psí přátelství a jestli se jim podaří najít Zaběhlíkova (takhle si ho děti pojmenovali) páníčka, si už budete muset přečíst sami. Na děti čeká jedno neobyčejné dobrodružství s překvapivým koncem pro všechny zúčastněné. A kdo ví, třeba získají i něco více, než jenom psího kamaráda.

Při čtení knížky jsem se opravdu bavila. Robin je kluk s neuvěřitelnou fantazií a kupou nápadů. Dokáže z obyčejných věcí udělat něco neobyčejného. Poradí si se vším a pořád čeká, že se stane něco opravdu zvláštního.

Marka zase věří na šťastné dny. Společně tvoří ideální sourozeneckou dvojici. Přiznávám se, že jméno Marka robin_pes_a_ja_ukazka2se mi četlo tak trochu těžce. Nejprve jsem si myslela, že jde o chybu, ale pak, když jsem hledala v knížce Jak se bude vaše dítě jmenovat, zjistila jsem, že jde vlastně o jméno Markéta. Jednu doma taky mám, ale tahle zkratka mě teda nenapadla.

Příběh je psán z pohledu Marky. Jde v něm hlavně o přátelství, dobrodružství a krásnou dětskou fantazii. Knížka má 79 stránek a je rozdělena do 22 krátkých kapitol.Text je doplněn barevnou ilustrací.

Autorka barvitým způsobem vypráví jakoby dva příběhy. Přesto všechno plynule navazuje na sebe.

První příběh popisuje přípravy a oslavu tatínkových narozenin. Druhý je zase příběh o zatoulaném psovi, který se stane jejich čtyřnohým kamarádem. Společně se pak vydávají hledat jeho páníčka. Díky tomu se seznámí s dalším kamarádem a jeho babičkou.

Knížku Robin, pes a já si určitě přečtěte.  Jde o moc pěkné čtení pro děti i dospělé.


robin_pes_a_ja_titulkaRobin, pes a já

Vydalo nakladatelství Grada

Autor: Dagmar Lhotová

Počet stran: 80
Formát: 17×24 cm

Více o knížce najdete tady.
Přečtěte si ukázku!


gradaKnihy s logem GRADAvycházejí v České republice již od roku 1991.
V její produkci jsou tituly s právní tématikou, knihy ekonomické, tituly z oblasti financí a účetnictví, manažerské tituly, psychologické, zdravotnické, knihy s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví, knihy technické z nejrůznějších oborů a profesí.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist