Děti, čtete?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Projeďte se s námi krajinou fantazie plnou napínavých příběhů…


Srdečně Vás zveme na mezinárodní literárně-dramatický festival Děti, čtete? Koná v pátek 30. května 2014 v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí.

deti_ctete3

Z programu vybíráme:
Nizozemská ilustrátorka a spoluautorka knihy Princ a princ (Meander) Stern Nijlad přijede v rámci festival u představit a pokřtít svou další knihu Paní Apolenka a velká jitrnicová záhada (Meander).
Tentokrát jde o prvorepublikovou lovestory jako z filmu pro pamětníky, kde hraje hlavní roli láska k jitrnicím a prapodivný pán, kterého se paní Apolenka nemůže zbavit. Čtení následuje výtvarná dílna s autorkou a jejím tajemným pomocníkem.

deti_ctete2deti_ctete1

Petra Dvořáková uvede svou knihu Julie mezi slovy (Host) hrou, kdy děti losují neznámá slova, o kterých si s autorkou čtou a povídají. Proberou své lapálie se svačinami a dozví se, co jsou to vofuky a jak na ně. Nakonec si společně zasoutěží o náramek Nejlepší vofukář.
S animátorem Davidem Touškem se děti na vlastní kůži seznámí s principy animovaného filmu. Děti se pokusí rozpohybovat samy sebe či různé fyzické předměty. Studenti z VOŠ Hollara pomohou s focením sekvencí. Ty se na konci programu přenesou do počítače, kde se vytvoří souvislé video.

Více o festivalu najdete na stránkách nakladatelství Meander.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist