Děti, čtete?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Projeďte se s námi krajinou fantazie plnou napínavých příběhů…


Srdečně Vás zveme na mezinárodní literárně-dramatický festival Děti, čtete? Koná v pátek 30. května 2014 v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí.

deti_ctete3

Z programu vybíráme:
Nizozemská ilustrátorka a spoluautorka knihy Princ a princ (Meander) Stern Nijlad přijede v rámci festival u představit a pokřtít svou další knihu Paní Apolenka a velká jitrnicová záhada (Meander).
Tentokrát jde o prvorepublikovou lovestory jako z filmu pro pamětníky, kde hraje hlavní roli láska k jitrnicím a prapodivný pán, kterého se paní Apolenka nemůže zbavit. Čtení následuje výtvarná dílna s autorkou a jejím tajemným pomocníkem.

deti_ctete2deti_ctete1

Petra Dvořáková uvede svou knihu Julie mezi slovy (Host) hrou, kdy děti losují neznámá slova, o kterých si s autorkou čtou a povídají. Proberou své lapálie se svačinami a dozví se, co jsou to vofuky a jak na ně. Nakonec si společně zasoutěží o náramek Nejlepší vofukář.
S animátorem Davidem Touškem se děti na vlastní kůži seznámí s principy animovaného filmu. Děti se pokusí rozpohybovat samy sebe či různé fyzické předměty. Studenti z VOŠ Hollara pomohou s focením sekvencí. Ty se na konci programu přenesou do počítače, kde se vytvoří souvislé video.

Více o festivalu najdete na stránkách nakladatelství Meander.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist