Dědečku, proč se pořád musím ohlížet na ostatní děti?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Víme, že se na přechodu máme rozhlédnout, měli bychom zdravit a nerušit v divadle. Ale vědí to i naše děti? Seznamte se s etiketou pro nejmenší a zahrajte si i v naší soutěži o vánoční bestseller pro děti!

Také máte problém svým ratolestem vysvětlit, že mají zdravit, říkat „prosím“ nebo „děkuji“ a umývat si ruce před jídlem a zuby po něm? O něco náročnější to může být ve všemi rodiči tolik oblíbeném období „Proč…?“.

Na pomoc přichází osoba nejpovolanější, která etiketu všedního dne i tu slavnostní přiblížila nám dospělým. Ladislav Špaček už naučil manažery oblékat se na obchodní jednání i večeři s prezidentem, vysvětlil, jaké záludnosti mohou čekat na rautu, a poradil, jak elegantně vyklouznout z trapné situace. Teď vám pomůže vštípit základní pravidla chování vašim dětem prostřednictvím knížky Dědečku, vyprávěj. Na pomoc si vzal kouzelného dědečka, který sice neumí přičarovat princeznu nebo začarovat zlého čaroděje, ale poradí vnučce Viktorce, jak se chovat k rodičům i ostatním dětem.

Dědečku, vyprávěj

Vydalo nakladatelství Mladá fronta

Autor: Ladislav Špaček
Vazba: Pevná bez přebalu matná
Počet stran:
104
Rozměry:
217 x 220
ISBN:
978-80-204-2810-3
Vyšlo:
2012

Knihu Dědečku, vyprávěj si můžete objednat například zde.


S dětmi bychom si měli povídat, vyprávět jim příběhy vymyšlené, i ty skutečné. Jenže to je jako s tím chováním. Upřímně – všichni to víme, ale málokdo se tím skutečně řídí. Knížka Dědečku, vyprávěj vám usnadní i tuhle nelehkou situaci. Je jenom na vás, jestli děti necháte číst samotné, jestli jim budete předčítat kapitolu po kapitole, nebo si společně budete prohlížet obrázky a vymýšlet si příběhy vlastní… A pokud zrovna vaše děti u knížky příliš dlouho nevydrží, nezoufejte. Dědečkova vyprávění jim můžete pustit i jako audioknihu.

Řadu věcí, které se naučíme, zapomínáme. Pokud je ovšem nepřijmeme za své. A čím dříve se tak stane, tím lépe. Když dětem vysvětlíme základní pravidla chování, budou je předávat dál tím nejlepším způsobem – vlastním příkladem. Tyto hodnoty je budou provázet po celý život a do značné míry budou rozhodovat o tom, jak budou v práci i soukromí úspěšné. Pro děti chceme to nejlepší, tak proč jim vstup do společenského života neusnadnit?

Pozor, soutěž!

Chcete, aby se vaše děti uměly správně chovat v nejrůznějších situacích? Na pomoc vám přichází odborník na slovo vzatý, který vše nejdůležitější shrnul v zábavné formě tak, aby poučení vaše děti co nejvíce bavilo!

Ve spolupráci s nakladatelstvím Mladá fronta jsme pro vás připravili soutěž, ve které hned tři z vás mohou vyhrát vánoční bestseller Dědečku, vyprávěj od Ladislava Špačka!

Stačí jen správně zodpovědět soutěžní otázku a mít štěstí při tipování!

Soutěž o knihy Dědečku, vyprávěj běží od 24.listopadu do 7. prosince 2012.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist