Čtěte si, hrajte a poznávejte s dětmi

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Klasika pro malé i větší, poznávání na celý rok i zábavné čtení pro starší děti. To jsou tipy, které nás zaujaly. Podívejte se s námi…

Tentokrát jsme pro vás vybrali čtyři knižní tipy z produkce nakladatelství Knižní klub, které nabízí především českou a světovou literaturu, detektivní romány a thrillery, historické a válečné romány. Najdete tu ale i kvalitní dětskou literaturu.

logo_KnizniKlub


Pro všechny šikovné ručičky – malé i větší je tady poznávací kniha pro čtenáře od 8 do 80 let, která hravou formou seznamuje s tajemstvím a záhadami jednotlivých měsíců.

Kromě veselých barevných obrázků Aleny Janouškové a veršů Ljuby Štíplové přináší řadu poznatků z přírodovědy nebo i ekologie, odkrývá bohatství a krásu českého jazyka a přibližuje naši historii.

barevny_rok_titulkaBarevný rok

Autorka: Božena Šimková
Počet stran: 152
Formát: 216 × 312 mm
Vazba: vázanáCena: 299Kč

Knížku si můžete objednat se slevou třeba zde.

V knize najdeme množství zajímavostí, například jak přišly české měsíce ke svým jménům, proč má týden sedm dní, jak je to s Medardovou kápí a se skřivanem, který musí na hromnice vrznout, i kdyby měl zmrznout, kolik jídla je schopen shromáždit na zimu křeček a mnoho jiných užitečných i zajímavých poznatků, které se pak pamatují po celý život.


Klasika (nejen) pro kluky od Roberta Louise Stevensona…

Nesmrtelný příběh o dobrodružství malého Jima Hawkinse a jeho druhů, kteří se vydali najít proslulý poklad krvežíznivého pirátského kapitána, vychází v klasickém překladu a doprovázený ilustracemi jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů.

ostrov_pokladu_titulkaOstrov pokladů

Autor: Robert Louise Stevenson
Ilustrace: Zdeněk Burian
Počet stran: 176
Formát: 166 × 247 mm
Vazba: vázaná
Cena: 279Kč

Knihu si můžete objednat se slevou zde.

„Vím to přesně“, řekl doktor Livesey. „Na mé straně padly tři výstřely. Dva, jak jsem viděl, bleskly vedle sebe – třetí kus dál na západ.“„Tři!“opakoval kapitán. „A kolik na vaší straně, pane Trelawney?“

To se nedalo tak snadno říci. Od severu padlo hodně ran – podle zemanova odhadu sedm, ostrov_pokladu1podle Graye osm nebo devět. Z východní a západní strany padlo jenom po jednom. Zřejmě povedou útok od severu a na ostatních třech stranách nás budou střelbou jen znepokojovat a mást. Kapitán Smollet však původní návrh nijak nezměnil. Jestli se vzbouřenci dostanou přes palisádu, každá nechráněná střílna jim bude dobrá, a potom nás v pevnůstce do jednoho postřílejí jako krysy.

Nebylo kdy rozvažovat. Z lesa na severní straně s hurónským řevem vyrazil hlouček pirátů a hnal se rovnou k palisádě. V tu chvíli začali z lesa znovu střílet, jedna kulka břinkla do dveří a roztříštila doktorovi pušku na cucky.
Útočníci se jako opice hnali přes palisádu. Zeman s Grayem pálili ostošest, tři padli, jeden střemhlav dovnitř ohrady, dva naznak ven. Jeden z nich byl však spíš ustrašen než raněn,než bys řekl švec, vyskočil a zmizel za stromy.


Nestárnoucí pohádky pro všechny…Nové, nádherně ilustrované vydání klasických českých pohádek sebraných K. J. Erbenem.

zlatovlaska_titulkaZlatovláska a jiné české pohádky

Autor: K.J.Erben
Počet stran: 144
Formát: 201 × 240 mm
Vazba: vázaná
Cena: 249Kč

Knížku si můžete se slevou objednat zde.
Nezapomeňte si knihu prolistovat!

Vydejte se s nimi na hřbetě lišky Ryšky za zlodějem divotvorných zlatých jablek, utečte před přívalem sladké kaše, navštivte se statečným Plaváčkem moudrého Děda Vševěda a zkuste s pomocí maličké mušky poznat, která z dvanácti krásných panen je Zlatovláska. Vhodné pro samostatné čtení i předčítání.

zlatovlaska_ukazka3zlatovlaska_ukazka1


Pro větší holky tu máme jednu senzační knížku…

nemozna_holka_adorkable_titulkaNemožná holka @ adorkable

Autorka: Sarra Manningová
Počet stran: 320
Formát: 135 × 207 mm
Vazba: vázaná
Cena: 249Kč

Knihu si můžete objednat se slevou třeba zde.
Prolistujte si knihu!


Jeane Smithová je nesmírně osobitá, přemýšlivá, ale i nesnesitelná a drzá teenagerka, která se vyžívá v blogování a tweetování. Sama si na internetu vybuduje svůj svět (Adorkable) a získá statisíce fanoušků. Založí blog a následně lifestylovou firmu, která si získá celosvětovou popularitu právě díky Jeanině „ujetosti“.´Navzdory tomu všemu se zamiluje do Michaela,který však záhy neunese, že je pořád středem pozornosti Jeane, a nelíbí se mu její sebestřednost. Jeane se rozhodne odejít ze školy, přestat si všímat všech reálných lidí a soustředit se jen na svůj „adorkable“ svět. Dokáže však virtuální realita nahradit lidskou vřelost, lásku a porozumění?


Která z knížek by se vám pro děti nejvíce líbila? Bude to spíš hravá nebo dáte přednost nestárnoucí klasice?

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist