Co by kdyby… podruhé

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Na pulty knihkupectví právě přichází druhý díl série poněkud bláznivých pohádek naruby – Co by kdyby: Popelka neobula střevíček. Jak jsem minule slíbila, tentokrát autorka Sarah Mlynowská poněkud zašmodrchala známou pohádku o Popelce…

Opět se setkáváme s Abby a Jonášem, kteří od příhody se Sněhurkou stále zkouší klepáním probudit kouzelné zrcadlo. Po několika dnech se zrcadlo umoudří a děti se ocitnou v království Floom, kde právě probíhá druhý královský ples.

Také tentokrát za všechno může to zvláštní slůvko KDYBY – kdyby Abby nezůstala v pyžamu, kdyby nepolekali Popelku a ta neupustila skleněný střevíček a kdyby Jonáš nebyl tak mlsný, mohla si Popelka vzít prince. Popelčina zraněná noha je však naučila, že nějaký talent má každý z nás, jen je potřeba ho chtít objevit. Jestli si Popelka nakonec svého vysněného prince vezme a jak to doopravdy bylo s macechou a nevlastními sestrami, si budete muset přečíst sami.

popelka002popelka003

Ideálně na procházce zamiřte do knihkupectví, Popelčino dobrodružství se schovává pod zeleným obalem s Popelčinou podobiznou. Jako u Sněhurky mě více poutavý připadá spíš vnitřní vlastní obal knížky. Jednoduché kresby na mě působí moc dětsky. Osobně by mne velmi zajímalo ztvárnění kreseb třeba Lubomírem Kupčíkem, které jsou realističtější a na první pohled vás přimějí vzít knížku do ruky.

Musím říct, že díla Sarah Mlynowske se mi čtou moc dobře a hlavně, nemůžu je pustit z ruky, dokud je celé popelka001nedočtu. Opět jsem na to zapomněla, a tak rodinka večeřela beze mne. Naštěstí jsou šikovní a umějí se o sebe postarat, když maminka místo přípravy lahodné krmě pomáhá Popelce péct čokoládové prownies.

Jako další v pořadí by Abby s Jonášem měli zamotat Malou mořskou vílu, která je první pohádkou, u které od začátku chtějí předělat příběh, protože ten původní happy endem rozhodně neskončil. Nyní nám nezbývá, než si upéct sušenky a na další díl si počkat. Dobrou chuť!

Přečtěte si také Janin pohled na předcházející díl CO BY KDYBY: Sněhurka nesnědla otrávené jablko.


Co_by_kdyby_Popelka_nahledCO BY KDYBY: Popelka neobula střevíček

Vydalo nakladatelství Jota

Autorka: Sarah Mlynowska

Počet stran: 152
Formát: 130 × 200 mm
Vazba: pevná s přebalem
Cena: 248Kč, se slevou zde

Knížku CO BY KDYBY: Popelka neobula střevíček si můžete objednat třeba zde.


jotaNakladatelství Jota spolupracuje s renomovanými autory, překladateli, výtvarníky i mnoha externími spolupracovníky technického zaměření.

Vydává své knihy v sedmi edičních řadách – Beletrie, Sherlock Holmes, Javořice, Cestopisy, Populárně naučná literatura, Military a literatura faktu a Turistické průvodce.

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist