Celé Česko čte dětem se poprvé podílí na vydaní knihy!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Nakladatelství LIKA KLUB ve spolupráci s Celé Česko čte dětem vydává skvělou knihu italského spisovatele Giannia Rodariho „Pohádky po telefonu“, která získala cenu Hanse Christiana Andersena a u nás vyšla pouze jedenkrát. V naší soutěži můžete tento titul i vyhrát!

Dílko, které je s to přetnout věčnou mantru velice zaměstnaných rodičů o trvalém nedostatku času, například k tomu, aby si ho našli pro své ratolesti a sešli se s nimi nad večerní pohádkou. Rodiče, kterým na dětech a jejich vztahu s nimi záleží, by tuto knihu rozhodně měli mít na poličce. Ať už bude ležet v dětském pokojíčku u postele, v ložnici nebo v kufru při služební cestě.

Jak sám název napovídá, italského tatínka, který pohádky vypráví, dělí od jeho dcerky mnoho kilometrů. Tatínek má náročnou práci obchodního cestujícího. Přesto se večer co večer scházejí prostřednictvím telefonu a od jednoho k druhému putují pohádkové příběhy. Podotkněme, že v době, kdy Rodari (1920–1980) svou knížku psal, byly mobilní telefony také z říše pohádek. A tak tatínek holčičce volává z telefonní budky. Délku pohádky určuje to, kolik má zrovna v kapse mincí.

A nejsou to ledajaké příběhy, které se nesou po drátech. V sedmi desítkách krátkých příběhů se plní nejdivočejší dětské tužby a sny. Nechtěli byste například slyšet víc o tom, jak na jedné zvláštní planetě děti nemusí chodit do školy, protože veškeré vědění obsahují sladkosti a laskominy? Stačí si na nich jen pochutnat! Právě takové jsou všechny pohádky v knížce. Neotřelé, vtipné, poťouchlé. Jako když mlsáte krabici vynikajících pralinek, z nichž každá překvapí tím, co má uvnitř. Tahle mistrně napsaná knižní bonboniéra bude zaručeně chutnat dětem i dospělým.

Pohádky po telefonu

Vydalo nakladatelství Lika a obecně prospěšná společnost Celé Česko čte dětem®

Autor: Gianni Rodari

Počet stran: 188
Vazba: vázaná
Formát: 21×21 cm
ISBN: 978-80-86069-72-2

 

 

Nakladatelství Lika Klub a obecně prospěšná společnost Celé Česko čte dětem® společně připravily druhé vydání pozoruhodného dílka spisovatele a novináře Gianniho Rodariho Pohádky po telefonu.

Poprvé u nás vyšlo s velkým úspěchem v 80. letech dvacátého století v nakladatelství Albatros v překladu Hany Benešové a s ilustracemi Luďka Vimra. Nyní se na ilustracích podílelo mnoho autorů, a to těch  nejpovolanějších: totiž dětí. Obrázky, které se nakonec v knížce objeví, vzešly z celostátní soutěže Celé Česko čte dětem „Staň se ilustrátorem“.

Pozoruhodná knížka pozoruhodného autora si zaslouží výjimečné uvedení.

 

Pozor, soutěž!

Milujete knížky? Chcete svým dětem představit takovou, která potěší na duši?

Pak právě pro vás jsou tady Pohádky po telefonu! Ve spolupráci se společností Celé Česko čte dětem jsme pro vás připravili soutěž, ve které dva z vás mohou tento titul vyhrát.

Stačí jen správně zodpovědět soutěžní otázky a mít štěstí při tipování.
Soutěž o knížky Pohádky po telefonu běží od 8.  do 22. prosince 2012.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist