Boženka s Máňou se učí kreslit

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Rozvoj kresby u dětí probíhá už časně v předškolním věku. Zajímavou podporu pro rodiče dětí ve věku od 2,5 let nabízí sešit Jiřiny Bednářové Jak se pastelky učily kreslit. Co čtenáři nabízí, se dozvíte v recenzi. 

Boženka s Máňou jsou dvě pastelky, které leží na Adámkově stole. Boženka už kreslit umí, Máňa je úplně nová a neví, jestli to umí. Společně s chlapcem, Adámkem, prozkoumávají jejich možnosti. Společně zdobí hrnečky, malují koláče, koleje pro vlak nebo klubíčka pro kocoury. Když se k nim přidají i vaše děti, určitě to zvládnou taky.

Sešit Jiřiny Bednářové Jak se pastelky učily kreslit není jen pracovním sešitem pro trénink grafomotoriky těch nejmenších dětí. Kromě úkolů pro rozcvičení rukou dětí obsahuje i příběh doplněný o podněty, které by měl rodič předat dítěti na dané stránce.

Příběh povzbuzuje dítě k výtvarnému projevu na možná jindy zcela neobvyklých místech – u maminky v kuchyni, na zahradě nebo na hřišti. Každá stránka povzbuzuje a vede malého předškoláka k dalším výtvarným projevům.  Cvičení rodiče s dítětem u této publikace bude radostné a zcela určitě vyvolá chuť pokračovat.

Rodičům je věnován ještě poslední list, kde jsou shrnuty informace o grafomotorickém rozvoji dětí. Autorka nezapomíná na tipy, jak dítěti pomoci s rozvojem spontánních kreseb a zásady při práci nejen s jejím titulem.

Sešit se líbil nejen mně, ale i mému synovi. Dětem umožňuje rozvíjení kreseb a společně s příběhem zanechává pocit, že se nejedná o sešit s úkoly, ale spíše o pohádku s možností vstoupit do děje tím, že samo dítě vezme tužku do ruky.

Kromě podpory rozvoje grafomotoriky v rodinách s malými dětmi může být titul dobrou inspirací pro pedagogy předškolních zařízení. Jako jedinou slabinu vnímám to, že pokud dítě kreslí do knihy pastelkami, tak se při návratu k příběhu nemůže do děje znovu výtvarně zapojit. Je na zvážení každého rodiče, zda obrázek zkopíruje a nechá dítě kreslit na okopírované listy s tím, že je možné se k titulu a jednotlivým listům opakovaně vracet, nebo zvolí variantu kreslení do knížky tužkou přes fólii, což ale zase omezuje barevný požitek z knihy a zřejmě i použití pastelek. Ať však zvolí jakoukoli variantu včetně kreslení přímo do titulu, jistě nebudou zklamáni.  Dílo Jiřiny Bednářové je opravdu velmi zdařilé a mohu ho doporučit všem rodičům s dětmi od 2,5 do 4 let, kterým je titul věnován.


Jak se pastelky učily kreslit

Vydalo nakladatelství Edika

Autorka: Jiřina Bednářová

Počet stran: 64
Formát: 210×297 mm
Vazba: brožovaná, šitá 2 skobkami (sešitová)
Vyšlo: 15.08.2012

Knihu Jak se pastelky učily kreslit si můžete objednat například zde.

Prolistujte si knihu zde.


Nakladatelství Edika představuje širokou nabídku knih, které jsou určeny nejen pro děti a mládež, ale také jejich rodiče a pedagogy. Moderní učebnice sledující trendy ve vzdělávání pro všechny věkové skupiny a stupně pokročilosti. Knižní portfolio nakladatelství Edikazahrnuje nejen ucelené řady jazykových učebnic, vysokoškolské učebnice, učebnice pro technické obory, odborné slovníky či dvojjazyčné verze známých literárních děl, ale také bohatou nabídku publikací a pracovních sešitů pro rozvoj schopností a dovedností dítěte, jeho předškolní i školní přípravu.

Součástí knih jsou rozmanité přílohy jako například oblíbené zvukové nebo multimediální CD či DVD nosiče, které jsou v případě jazykových učebnic a příruček namluvené rodilými mluvčími.

Napsal/a: Bohumila Hanáková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist