Audiokniha pro dítko, co není žádný prdítko!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

DOKTOR PROKTOR A PRDICÍ PRÁŠEK – titul zpracovaný podle knížky slavného detektivkáře Joa Nesbøho, který nepíše jen pro dospělé, ale i pro děti. V souvislosti s vydáním nové audioknihy vyhlašujeme také DEN NA PRD!

Knihy Joa Nesbøho nejsou jen pro dospělé, ale i pro děti! První dobrodružství s doktorem Proktorem právě začíná – originální příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček a ztřeštěných situací tentokrát i ve zvukové podobě v podání výtečného Davida Novotného doplněné původní hudbou a zvukovými efekty!

Jo Nesbø: Doktor Proktor a prdicí prášek

Doktor_Proktor_prdprasek_3D_OneHotBook_smaller

čte: David Novotný
délka: 4 hod. 35 min.
vydává: OneHotBook

„Když už nahráváme Nesbøho tituly pro dospělé, chtěli jsme jeho vyprávěním samozřejmě udělat radost i dětem. Právě jim by se totiž mělo od malička číst. A ve chvíli, kdy už rodičovské hlasivky nestačí, vypomůže audiokniha a výborný David Novotný, který doslova čaruje a postavy hraje úplně naplno. Zároveň je skvělé, že nechybí ani typické znaky Nesbøho tvorby: černý a sarkastický humor z ‚Holeovek‘, který se v knihách pro děti proměňuje v radostnou ironii, jeho slabost pro svérázné týpky je v Proktorovi oslavou jedinečnosti i osobitosti a nechybí ani překvapivé zvraty či nečekaná propojení!“

vysvětluje své rozhodnutí zabývat se i audioknihami pro děti Martin Pilař, majitel vydavatelství OneHotBook.

„Jmenuji se doktor Proktor. Jsem šílený prrrofesor. Nebo aspoň skoro šílený,“

představuje se posluchačům i zrzavému klučinovi Bulíkovi, který se právě přistěhoval do uličky Dělová_nesbo_prdici_titul 2:140x125,5 v Oslu, dobromyslný, byť značně podivínský vynálezce doktor Proktor. Kdo by odolal? Do party se s nimi dává i Líza ze sousedství, která po odjezdu své nejlepší kamarádky zůstala doma tak trochu opuštěná. Obě děti rychle zjišťují, že doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě.

Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem účinnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk.
Ve hře jsou také důležité oslavy dne výročí norské ústavy a do děje zasáhnou i děsivé stvůry z temnot – ukáže se totiž, že v kanalizaci žijí „zvířata, jejichž existenci byste si raději nepřáli“. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Líziny statečnosti, vynalézavosti a kamarádské soudržnosti.

DEN NA PRD?

Následující ráno vás čeká vysvědčení a není zrovna na co se těšit? Náladu zvedne Doktor Proktor a jeho nový vynález! Nebo naopak řešíte, čím potěšíte své drahé dětičky, až přinesou domů samé jedničky? Přece prdicím práškem!

Zbrusu novou audioknihu DOKTOR PROKTOR A PRDICÍ PRÁŠEK pořídíte jen 26. 6., ke stažení na Audiolibrix.com, Alza.cz, Audioteka.cz a Jota.cz30% slevou!

DEN_NA_PRD_26_6_komplet

Četby audioknihy se zhostil herec David Novotný, který svým výkonem skvěle vystihuje vtipný nadhled celého příběhu a zároveň se nebojí správně „položit“ do jednotlivých postav a s lehkostí od sebe odlišit jejich hlasy.

„Doktora Proktora jsem četl i dětem a s dcerou jsem se bavil o tom, jak nejlépe ztvárnit Doktor_Proktor_prdprasek_David_Novotny_OneHotBook_smallráčkujícího vynálezce, protože obyčejné ráčkování mi připadalo nedostatečné – však uslyšíte. Jsem přesvědčený o tom, že mě musí práce bavit a když tomu tak je, podaří se snad přenést tu energii i na posluchače nebo diváka. A doktor Proktor mě bavil moc, je vtipný, velmi barevný, klade důraz na akci a na přímé řeči, je to taková zábavička,“ líčí herec, který si Nesbøho dílo oblíbil.
„Dětská kniha od autora syrových, temných a nekompromisních krimi příběhů mě hodně lákala. Tenhle chlapík se zkrátka s ničím nepáře. Prdění je pro děti strašně vděčné téma: je tak trošku zakázané, maličko tabu a děti jsou za něj kárané. Přitom jde o obyčejné zvuky, které vydává každý člověk. A tady jsou svým způsobem postavené na piedestálek a stávají se záslužným činem.“

Audiokniha v režii Jitky Škápíkové opět disponuje původním a originálním hudebním doprovodem doplněným o hravé zvukové efekty, Bulíkovu trubku, dětský orchestr a další.

Audiokniha vychází na CD mp3 a k dispozici bude rovněž ke stažení z internetu. Ukázky z audioknihy si můžete poslechnout ZDE (ukázka k poslechu z internetového portálu Soundcloud).

Přidejte se na OneHotBook Facebook, abyste nepropásli soutěže o pozoruhodné ceny ani novinky ze světa audioknih, literatury a čtení!

O autorovi „Doktora Proktora“

Jo Nesbø
nesbo_luxor9Norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom a finanční analytik, zpočátku pracoval jako makléř a novinář. ​V roce 1997 odstartoval jeho literární dráhu právě kriminální román Flaggermusmannen (Netopýr), první detektivka, v níž vystupuje osobitý a nekonvenční kriminalista Harry Hole. Svému autorovi přinesla kniha okamžitě obrovský úspěch, Nesbø za ni obdržel Rivertonprisen, cenu udělovanou Klubem Riverton za nejlepší literární či dramatický počin s kriminální tematikou, a Glasnøkkelen (Skleněný klíč), skandinávskou cenu za nejlepší kriminální román.
V češtině zatím vyšly jeho knihy Nemesis (2011), Pentagram (2011), Lovci hlav (2011), Spasitel (2012), Sněhulák (2012), Netopýr (2008 a 2013), Švábi (2013), Levhart (2013) a Červenka (2005 a 2014).
V roce 2007 vydal Nesbø svou první dětskou knihu Doktor Proktor a prdicí prášek. Ani na tomto poli nezůstal za svými romány pozadu a brzy následovaly další díly Doktor Proktor a vana času (česky 2012), Doktor Proktor a konec světa, možná (2013), Doktor Proktor a velká loupež zlata (2013). Jeho dětská tetralogie je ověnčena řadou významných ocenění a práva na vydání zakoupilo 30 zemí. Knihy vychází v Nakladatelství JOTA.
(foto – archiv autorky VD)

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist