Albatros slaví 65 let a rozdává knihy dětem!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Albatros připravilo pro malé čtenáře na tento rok, při příležitosti svých narozenin, spoustu překvapení. Možná si vzpomínáte na anketu ke „Zlatému tuctu Albatrosu“, jejíž výsledky jsou již známé. Ale mít můžete třeba i knihovnu plnou knih!

Nakladatelství Albatros slaví v tomto roce své 65. narozeniny a jako poděkování za přízeň svým čtenářům připravilo velkou narozeninovou soutěž Knihovna plná knih. Soutěž odstartovala 31. května a potrvá celý rok. Vítězové získají knihovnu od partnera soutěže, společnosti Kika, která bude naplněna stovkou knih z nakladatelství Albatros dle výběru jednotlivých vítězů.

Ve spolupráci se společností kika vyhlásilo o víkendu nakladatelství Albatros na Dni dětí s kikou soutěž Knihovna plná knih. Do celoroční soutěže se můžou zapojit kromě jednotlivých dětí i dětské kolektivy, školní družiny a dětské domovy. Na facebookových stránkách nakladatelství Albatros bude každý měsíc vyhlášena jedna soutěžní otázka. Každé tři měsíce bude ukončeno jedno kolo soutěže, jehož vítěz získá knihovnu od kika a vybere si do ní sto knih z produkce nakladatelství Albatros. Celkem tak budou rozdány během roku čtyři knihovny a 400 knih. Navíc budou každý měsíc vybráni tři výherci daného kola, kteří získají speciální cenu pěti knižních novinek z nakladatelství Albatros. Podrobná pravidla soutěže naleznete zde.

Běží také Měsíc s nakladatelstvím Albatros. Až do 25. června proto dostanete v e-shopu Albatrosmedia.cz na všechny knihy nakladatelství mimořádnou slevu 25 %! A pokud u nás nakoupíte jakoukoliv knihu z Albatrosu, dostanete jako dárek bonusové DVD pro vaše děti.

 Albatros_DD

Navíc jsme vybrali ty nejlepší knihy z produkce Albatrosu a nabídneme vám je s extra narozeninovou slevou 65 %. Od 29.5. do 25.6. každý den jeden bestseller z Albatrosu za jedinečnou cenu najdete na www.albatrosmedia.cz/albatros65.

Anketa Zlatý tucet Albatrosu již zná vítěze!

Důležitým bodem narozeninových oslav Albatrosu bude vydání dvanácti nejoblíbenějších dětských knih, které zvítězily v anketě Zlatý tucet.

Nakladatelství Albatros oslovilo v únoru stovky osobností z oblasti kultury, médií a veřejné sféry, aby hlasovaly o nejoblíbenější knihu svého dětství. Nejvzácnější dětskou knihou herce a hudebníka Vojty Dyka jsou Mikulášovy patálie, literární kritik Pavel Mandys si v dětství zamiloval knihy Bylo nás pět a Fimfárum, herečka Nela Boudová se ráda vrací k Malému princi a režisér Zdeněk Zelenka nedá dopustit na dílo Julese Verna. Vzpomínky na dětské knihy vybraných osobností, které v anketě hlasovaly, najdete zde.

 A oficiální výsledky jsou tady:

1. místo!

pohadky_titulkaPohádky Boženy Němcové

Reedice úspěšného výboru českých klasických pohádek našich největších pohádkářů. Z Erbenových vyprávění si  přečteme třeba Zlatovlásku, Sněhurku, Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Božena Němcová nám zase nabídne čtení o Divotvorném meči, Lesní žence, Moudrém zlatníkovi, Princi Bajajovi a další báchorky.

Pohádky doprovázejí  ilustrace nemenší osobnosti – Josefa Lady.

 

2. místo!

Robinrobinson_crusoe_titulkason Crusoe

Slavný román Daniela Defoa býval často považován za knihu pro děti příliš těžkou a nesrozumitelnou. Od jeho vzniku byly napsány mnohé verze pro mládež, v nichž se původní obsah do jisté míry stírá.

Převyprávění spisovatele Františka Novotného se osm let od prvního vydání stalo doslova novodobou klasikou. Přibližuje čtenářům ničím nepřikrášlenou postavu Robinsona – Robina, inspirovanou původním hrdinou s jeho dobrými i špatnými vlastnostmi. Hrdina po dlouhé době pochopí, že nedobrovolný pobyt na opuštěném ostrově není jen krutým osudem, ale zároveň jedinečnou příležitostí, jak se zbavit omezeného myšlení a chamtivosti.
Kniha je doprovázena jedinečnými ilustracemi Zdeňka Buriana.

3. místo!

deti_z_bullerbynu_titulkaDěti z Bullerbynu

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům.

Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky.

A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.

Na veletrhu Svět knihy představila Karolina Medková, šéfredaktorka nakladatelství Albatros, dvanáct vítězných knih, které vyjdou na podzim v limitovaném sběratelském nákladu, ve speciální grafické úpravě, ve Zlatém tuctu.

Kompletní výsledky ankety Zlatý tucet najdete zde.

zlaty_tucet_komplet

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Ivča a Domča

    Myslela jsem si, že Děti z Bullerbynu v tuctu budou a jsem za to ráda, že jsem se nemýlila. Je to fakt klasika, mám tuhle knížku ráda dodnes:-)

  • supice

    Tak to je super, hned se do soutěže zapojíme! 🙂 Mimochodem, Děti z Bullerbynu jsou klasika 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist