Zahrajte si o knížky pro všechny šikulky

Rubrika: Tvoření s dětmi

Jaro je tady už nejen kalendářově a my tu pro vás máme tipy hned na tři tituly na veselé jarní tvoření s dětmi. Zahrát si o ně můžete i v naší soutěži..

Nakladatelství Metafora ve své edici Pro šikovné ruce přináší celou řadu skvělých nápadů, kde si vybere snad opravdu každý.

zapalky_nahledPřevlečené krabičky od zápalek

Autor: Claude Schmill-Van den Berghe

Počet stran: 32
Vazba: brožovaná
Formát: 160x240mm
Barevně fotograficky zpracovaná
Cena: 99 Kč

Knihu Převlečené krabičky od zápalek si můžete objednat se slevou zde.

Nevíte, jak snadno zabavit naše nejmenší? Jednoduše!
Stačí pár prázdných krabiček od zápalek různých velikostí. Z nich vyrobíte celou řadu originálních hraček! Kniha obsahuje 52 modelů.

Šibalské králíčky, něžné ovečky, tajnůstkářské žáby, sáňkující děti, vlaky, auta, lodě, krokodýly, slony, ale i dinosaura nebo veselé tužky, které pobaví. K tomu všemu budete potřebovat jen něco málo knoflíků, odstřižky látek a zbytky vlny, pohyblivé oči a různé barvy… Už se těšíte na krásné tvůrčí rodinné odpoledne?

hrave_testoviny_nahledHravé těstoviny

Autor: Lionel Hoerner

Počet stran: 48
Formát: 195×270 mm
Vazba: vázaná
Fotograficky ilustrovaná
Cena: 149 Kč

Knihu Hravé těstoviny si můžete se slevou objednat zde.

Pro většinu z nás jsou těstoviny něčím, co se uvaří v hrnci, a obvykle je nepokládáme za nic krásného či zajímavého. Jenže to je veliký omyl! Ve skutečnosti mohou být nejen materiálem k obědu, nýbrž i k tvorbě zábavných drobností.

Zvířata, panáčci, dopravní prostředky a další nápadité hračky a ozdoby, které najdete v téhle knize, jistě zaujmou starší i mladší generaci veselou barevnou vizáží i jednoduchostí výroby.

U každého výrobku najdete podrobný návod k jeho zhotovení a fotografie všech výtvorů i těstovin, které k tomu budete potřebovat. Kniha bsahuje 50 originálních modelů.

hackujeme_na_panenky_nahledHáčkujeme na panenky

Autor: Cendrine Armani

Počet stran: 64
Formát: 195 x 270 mm
Vazba: vázaná
Fotograficky ilustrovaná
Cena: 149 Kč

Knihu Háčkujeme na panenky si můžete se slevou objednat zde.

V téhle knížce najdete 45 překrásných háčkovaných modelů na panenky dvou základních velikostí (42 cm a 36 cm) včetně detailních, srozumitelných návodů.  Pořiďte jim originální šatník na všechna roční období.
Základní použitá oka: řetízkové oko, řetízek, dlouhý sloupek, pevné oko, krátký sloupek… jsou uvedena v podobě barevných schémat. Dokončení a sešití oblečků je díky podrobnému popisu a přesným návodům velmi jednoduché.

Oblékněte panenky na celý rok…

* jaro v zahradě
* léto na venkově
* léto na horách
* léto na břehu moře
* podzim
* zima

Pozor, soutěž!

hrave_testoviny1Vyrábíte rádi kdykoliv a z čehokoliv? Trávíte volné chvíle se svými dětmi tvořením a zrovna hledáte inspiraci?
Pak právě pro vás jsou tady knížky z edice Pro šikovné ruce. Vytvořte si nádherné hračky z těstovin nebo využijte obyčejné krabičky od zápalek, či oblékněte panenky na jaro.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Metafora jsme pro vás připravili soutěž, ve které hned tři z vás získají balíček všech výše uvedených titulů!
Stačí jen správně zodpovědět  soutěžní otázku a mít štěstí při tipování. Soutěž s tvořivými knížkami běží od 26. dubna do 9. května 2013.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • Ježeček

  Dnes končí soutěž… 🙂 Moc bych si přála, aby knihy připadly někomu z VD, koho tady všichni dobře známe a víme, že to bude v pravých rukou! Nebudu jmenovat, všichni víme o našich šikovných “ holkách tvořilkách“ 🙂
  Ale samozřejmě bych ji příla i sobě, teda hlavně tu nudličkovou 😛 *

 • aladin10

  Moc pěkné knihy.

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Krásné a zajímavé knížky,nejvíce mě zaujala Háčkujeme na panenky.

 • mura

  Knížky jsou pěkné všechny tři-velice mě zaujala ta první Převlečené krabičky od zápalek.

 • Ježeček

  Nuni, děkuji, ale pro upřesnění to je ten darovaný!! Ne, má práce!!! Ten můj vypadal takový trošku, no, jako už padlý anděl 😀 Jednak špatné barvičky i lepidlo (nekvalitní,to nejlevnější které bylo). Ale je to fakt strašně jednoduché, jen mít tu fantazii. Proto já neskutečně závidím všem, kteří v každé věci vidí potenciální výtvor. Třeba Bamiska, to je něskutečné, z čeho všeho se dá cokoliv vytvořit 🙂 Já k tomu potřebuju návody, jinak je to pro mě nudle 😉
  Děti dostay na narozeniny knihy, jak se naučit kreslit.. domácí zvířátka a druhá jsou divoká zvířata, takže zatím je nedostaly do ruk, teď se učím já. Nejhorší je, že mozek naprosto přesně vidí a ví co a jak, ale ty ruce si prostě dělají co chtějí samy, neposlechnou ten obraz v hlavě a jdou si prostě kam chtějí 😀
  A z těch tšstovin to fakt vypadá bombově… *

 • Jezecku, pěkné 🙂

 • Ježeček

  Petro, tak jsem to teda šla na půdu vyhrabat do vánoční krabice, abych to vyfotila a vložila. Je to tam! Tvé přání je mi rozkazem, příjemným rozkazem 🙂 *

 • Z této řady mám už dvě knížky a jsou také pěkné. A tyhle mě taky zaujaly. Teda až na značkování. 🙂

 • Petra Vymětalová

  Ježečku, tak šup foto andílka do fotogalerie 😉

 • Ježeček

  Super! Nejvíce mě zaujala kniha Hravé těstoviny. Zápalková by se nám těžko sháněly krabičky a s háčkováním jsem na štíru. Naopak těstovin máme doma vždy dost a před vánocemi jsem dostala tip, jak udělat andílka – vypadal báječně a neotřele. Teda, ten, co jsem ho dostala, ten můj by chtěl ještě nějakou praxi 😉 Určitě budu soutěžit – díky! *

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist