Tvoříme s dětmi sladké dobroty a postavičky z plastelíny

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Tvoření s dětmi

Neznám nikoho, kdo by si nechtěl hrát s plastelínou. Spíše naopak, většinou u toho zůstanou také dospělí, pod výmluvou, že jenom pomáhají dětem. 🙂

Plastelína je kouzelné slovíčko, které dokáže zázraky. Ve spolupráci s nakladatelstvím Knižní Klub vyšly dvě pěkné knížky určené všem, kteří si rádi hrají právě s plastelínou s názvem Nauč se modelovat 2 – Sladké dobroty a nábytek pro panemky a Nauč se modelovat 3 – Strašidýlka a pohádkové postavičky.

Sladké dobroty a nábytek pro panenky

Knížka je rozdělená na dvě části. V té první se děti naučí krok za krokem vymodelovat modelovani_titulka2úžasné dorty, koláče, zmrzliny, rohlíčky a další dobroty.

Druhá část je zaměřena na modelování nábytku pro panenky.

A pokud doma nemáte žádnou malou panenku, nevadí, v knížce najdete návod nejenom na stůl, židle, pohovku, televizi, kuchyňskou linku, zahradní potřeby, ale také na miminko, panenku, pejska či medvídka.

Veškeré postupy jsou srozumitelně popsané, krok za krokem vysvětlené a doplněné barevnou ilustrací.

modelovani7modelovani8

Více o knížce Nauč se modelovat 2 najdete tady, včetně ukázek.

Strašidýlka a pohádkové postavičky

Stejně jako Sladké dobroty a nábytek pro panenky je i tato publikace rozdělena na dvě části. V té první se děti naučí vymodelovat strašidla jako třeba ducha, pavouka, upíra, netopýra, mumii, kostlivce nebo piráta. Ti odvážnější můžou zkusit zombii nebo kropenáče.

Druhá část je pohádkovější a hrůzu rozhodně nenahání. Holčičkám se bude líbit mořská panna, kůňmodelovani_titulka3 Pegas, nebo superhrdinka. Kluci neodolají dinosaurům. Takový Tyranosaurus Rex, fakt nemá chybu.

Postupy ke strašidýlkám i pohádkovým postavičkám jsou velice jednoduché. Vše je doplněné srozumitelným a jednoduchým postupem.

Je neuvěřitelné, jak jde pomocí různých válečků a kuliček, vytvořit tak krásné sladké dobroty, nábytek, postavičky, zvířátka nebo strašidýlka. Ke všemu jde o jednoduché návody, takže se děti zábavnou formou naučí z plastelíny vytvářet krok za krokem úžasné věci.

Více o knížce Nauč se modelovat 3, včetně ukázek, najdete tady.

Co v knížkách také najdete

Na začátku každé knížky, najdete seznam pomůcek, které budete potřebovat. Nenechte se odradit tím, že kromě plastelíny (nebo samotvrdnoucí hmoty) budete potřebovat např. také pastely, křídy, akrylové barvy, lak na nehty, párátka, špejle, kousky gumy, polystyren, plastové trubičky, bužírky, EVA pěnu, modelovací nástroje, nůžky, zbytky látek … atd.
Přestože jde o trochu dlouhý seznam, většinu pomůcek doma určitě najdete. Díky nim docílíte neuvěřitelného vzhledu a vypracovaných detailů, takže nebudete litovat delší přípravy.

modelovani1modelovani5modelovani2

Pak se naučíte základní postupy, jak udělat kuličky, válečky, příprava plátu nebo tvarování. Kromě toho také zjistíte, jak mramorovat, nebo jak vytvořit pórovitý vzhled a co udělat pro to, aby rohlíčky byly křupavé tak akorát.

modelovani9modelovani10modelovani11

Obě publikace jsou naprosto senzační, u dětí rozvíjí manuální zručnost, tvořivost a představivost.

Tip!

Když místo plastelíny použijete samotvrdnoucí hmotu, vzniklé ozdoby pak vydrží napořád. Pusťte se do modelování se stejným nadšením jako mé děti a já. Jenom si udělejte předem dostatečnou zásobu plastelíny, protože jí budete opravdu potřebovat.

Já už si doma dělám svojí vlastní, takže máme nejenom různé barvičky, ale ještě se nestalo, že by pochyběla 🙂

A jak jsme doma s dětmi tvořili…

modelovani_2modelovani_1

modelovani_3modelovani_4modelovani_6

modelovani_5modelovani_7modelovani_8

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Ivča a Domča

    Moc hezké. Děti mají rády modelínu, tohle by se, asi hlavně Domčovi, moc líbilo:-) Moc díky za tip a krásné fotky výtvorů – děti jsou šikulky!

  • Marinada
    Marinada

    To jsou nádherné výtvory!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist