Šiju, šiju si botičky do sucha i do vodičky…. Né, nelekejte se, Baťa ze mě nebude. Zapátrejte ve skříních, připravte bavlnky, jehlu, čtvrtky a popusťte uzdu své fantazii a pod ručkami vám začnou vznikat zajímavá a krásná dílka. My jsme se do toho pustili s klukama spontánně a hned sepisuji. Nečekaně se přidal i ten můj 15 letý holomek a bavilo nás to, mám dovoleno přidat i fotečku 😀
Pomůcky:
– jehla
– bavlnky
– nůžky
– čtvrtka
– obyčejná tužka
Náročnost
nechám na maminkách a na tom, jak jsou jejich děti šikovné, já bych to viděla tak na 8 let a více.
Vyšívané obrázky
Připravíme si čtvrtku, na kterou si namalujeme obyčejnou tužkou různě tři čáry, na čáře si jehlou připravíme vypícháním dírky. Stejný počet na čarách. Mě se bohužel vybil fotoaparát v nejméně vhodnou chvíli, tak to namaluji dodatečně a vyfotím… Na obrázku jsou čáry číslo 1, 2 a 3, tečky představují dírky jehlou, každá je označená číslem na obrázku od 1 do 14 ( samozřejmě ve skutečnosti je potřeba mnohem víc), šijeme tak, že spojíme jedničku s jedničkou, dvojku s dvojkou a plynule pokračujeme. Nejprve jednou barvou bavlnky vždy mezi čárami č.1 a 2, no a pak druhou bavlnkou mezi čárou č. 2 a 3.
Omlouvám se, snad je to dostatečně popsané, docela špatně se mi postup vysvětluje. Snad z tohoto a foteček dokážete vyvodit, jak na to…
Myslím, že se toto dá využít na dáreček, jako obrázek dát do pasparty, nebo do skleněného rámečku a někoho obdarovat.
Také by šlo něco hezkého vyšít na vrchní stranu přáníčka.
Toto vyráběl Vašík (15let)
Není až tak dobře vidět, jak to vypadá, s bleskem i bez blesku – originál je hezčí…
Jen bych upozornila vezměte si na to spíše jehlu s menším očkem, já našla jen s větším a dělá to zbytečně velké dírky do čtvrtky. !!!
Také čím budou dírky blíž, tak budou obrázky hezčí, ale pozor aby se neprotrhávaly dírky.
Záložka do knížky
Mladší syn si pohrál se záložkou do knížky, nějak se mu nechtělo soustředit u předchozích výrobků, kam má dávat jehlu, a tak se pustil do jednoduché záložky.
– Ustřihneme proužek čtvrtky.
– Tužkou pomocí pravítka narýsujeme vodorovné čáry, na kterých si předpícháme jehlou dírky.
– Určitě je šikovné si to rozměřit, aby stehy byly stejné (to nás napadlo až později).
– Pak se pustíme už jen do šití.
– Můžeme i záložku po vyšití malinko dozdobit fixami podle fantazie.
My jsme při vyšívání zjistili, že zásoba bavlnek a hlavně barevnost není nejlepší, takže bych si dokázala představit lepší barevné variace a moc ráda bych viděla, jak se bude dařit vám. Mně se u toho krásně relaxovalo, kdepak jsou ty doby, kdy jsem každý večer vyšívala… No a jinak nahazuji fotečku, jak se do toho zabral i Vašík.
Napsal/a: Bamiska
Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)
MarieB děkuji jsem ráda že se líbí
já jsem takhle nikdy nevyšíval, ale při prvním těhotenství jsem v noci nemohla spát tak jsem pořád vyšívala křížkovým stehem – barokní panenky a jiné obrázky, plným stehem dečky a ubrusy, moc mě to bavilo …asi po dlouhé době bych zkusila dečku na stůl
Díky tomuto článku jsem si uvědomila, že jsme to kdysi vyšívali ve školy :-D. Pamatuji si, že jsem byla nadšená, když mi maminka na to dala jakési třpytivé nitě ;-). Povedený článek!!!MarieB
berulinko děkuju…byla to hezká chvilka klidu a relaxace
jasmu ten jsem neviděla tohle jsme si vymysleli, ten TOPP musím někam do města u nás toho maj málo řekla bych zbytkové…od téhle edice mám asi 4 sešítky na vánoce, skládání papíru, veselá okna a podzim…je to drahé to je škoda….na kanavu jsem ráda vyšívala křížkovým stehem obrázky…
K těm vyšívaným obrázkům (srdíčka, hvězdy, stromky, ryby, andělíčci) jsem teď viděla sešit z edice TOPP. Zvažujeme ji s holkama.
No a už před časem jsem zakoupila kanavu, ale ještě jsme se do toho s holkama nepustily.
😉
bami krásné,jste šikovní 🙂
Mobile Sliding Menu