Tajná krabička na poklady

Rubrika: Tvoření s dětmi

Snad každý měl někdy nějaké tajemství. Snad každý si něco před někým schovával. Proč si tedy s dětmi nevyrobit tajnou krabičku na nejrůznější poklady?


Není to nic těžkého, zvládnou to i menší děti. Jen pozor – má-li to být tajná krabička, neměla by o tom vědět celá rodina. Vyrábějte tudíž jen v nejmenším možném počtu, aby se tajemství neprozradilo. Takže pšt – jdeme na to! 🙂

Časová náročnost: cca 15 min
Náročnost tvoření: nízká
Cenová náročnost: nízká

Potřebujete:

– papírovou krabičku (např. od čaje)
– bílý měkký papír, velikost A4
– nůžky
– tužku
– lepidlo (ideálně v tubě)
– tvrdý papír
– obrázek (cca velikost A5, záleží na velikosti vaší krabičky)

Postup:

Začnete tím, že krabičku obalíte do neutrální barvy. Na měkký bílý papír si obkreslete část krabičky – přední stěnu, obě boční stěny a víčko. Krabičku překlápějte a obkreslujte. Může se stát, že se vám při překlápění krabička trošku posune, je proto dobré čáry ještě jednou přetáhnout pomocí pravítka, abyste měli jistotu, že jsou opravdu rovné po celé délce. A že vám tudíž ani kousek papíru nebude scházet. Tato část je trošku náročnější, menším dítkům můžete předložit již hotový, tj. i vystřižený, papír.

Papír podle čar vystřihněte. V této fázi můžete vystřižený papír pokreslit a ozdobit dle fantazie, ale není to nutné, protože malůvky zůstanou očím po většinu času skryty.

Ty části krabičky, které jste obkreslovali, natřete lepidlem a papír pečlivě přilepte.

Nyní máte krabičku téměř celou zahalenou do bílé. Jen dno a jedna stěna zůstaly nedotčeny. Dno není třeba zakrývat, stejně není vidět, když na něm krabička stojí. Zakrýt je tudíž potřeba poslední stěnu. A tady přichází ono „kouzlo“.

Vyberte si nějaký pěkný obrázek. Můžete ho buď namalovat či vytisknout, využít obrázek, který dítě dostalo při návštěvě lékaře, … Můžete ke zdobení využít samolepky. Záleží na vás. Na tvrdý papír cca velikosti A5 (musí být větší než krabička!!!) přilepte váš obrázek. Je potřeba ho vyztužit tvrdým papírem, jinak by se velmi rychle pomačkal a zničil a „kouzlo“ by se ztratilo.

Poslední nepolepenou stěnu natřete lepidlem a přilepte obrázek, pěkně zarovnaný k dolnímu kraji.

A je hotovo. Máte krabičku s obrázkem. Když ji ale postavíte na poličku, vypadá to na první pohled tak, že jste si „jen“ vystavili pěkný obrázek.

 

A nikdo přitom netuší, že za obrázkem se skrývá nenápadná malá krabička plná pokladů, třeba sladkostí. 🙂

Napsal/a: Markéta

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist