Svícny zdobené papírem

Rubrika: Tvoření s dětmi

Zvláště před Vánoci lze v obchodech najít velké množství krásně zdobených svícnů. Lidé si takovéto výrobky kupují, aby si doma vytvořili krásnou atmosféru, nebo aby ozdobeným svícnem potěšili své blízké. Snad nejčastější (ne-li jediný) způsob zdobení je pomocí barev na sklo.

Díky konturám a barvám na sklo můžete vykouzlit opravdu nádherné obrázky či vzory. Ovšem pro domácí využití nejsou takovéto barvy většinou ideální. A to proto, že člověk si většinou chce vyzdobit jen jeden či dva svícny. K tomu je potřeba jen malé množství barvy, jejíž cena patří mezi vyšší. A většinou ještě plná lahvička barvy zůstane nevyužita.

13svicny1Já proto raději volím jednoduché, ale přesto ve výsledku také pěkné způsoby zdobení. Před časem jsem vás s jedním takovým způsobem zdobení seznámila v článku Voňavé skleněné svícny. Není to ale jediný snadný a efektní způsob zdobení. Dalším takovým způsobem je zdobení svícnů pomocí barevných papírů. A opět je to způsob, který zvládnou i naši nejmenší.

Časová náročnost: 15-20 min

Náročnost tvoření: nízká

Cenová náročnost: nízká

13svicny2– svícen: dle prodejny, např. 5 Kč za kus (cena v sadě 4 svícnů)

Potřebujete:

– svícen (nebo pěknou skleničku)

– jednobarevné ubrousky v několika barvách nebo

– krepové papíry

– lepidlo (např. Herkules)

– štětec

– nůžky (obyčejné či s vlnitým ostřím, ale nemusí být)

– pracovní podložku (staré noviny či igelit)

13svicny3Postup:

Připravte si zvolený papír – buď ubrousky nebo krepový papír. U ubrousků od sebe oddělte jednotlivé vrstvy.

Papíry buď nastříhejte nebo nechte dítě, ať je natrhá na malé kousky. Ukažte dítěti, jak má svícen zdobit (nejprve nanést trochu lepidla a na ně přilepit papír). Nechte dítě, ať vyzdobí svícen podle své fantazie.

Tipy na závěr:

13svicny4Není vhodné používat klasické barevné papíry, protože jsou příliš silné, světlo ze svíčky přes ně prostupuje jen minimálně. Při použití krepového papíru či jedné vrstvy ubrousku bude vrstva tenká a svíčka bude krásně prosvítat. Docílíte tak zajímavých barevných stínů.

Starší děti, které umí stříhat, mohou z ubrousků či krepových papírů vystříhat obrázky (stromeček, hvězdičku, …) a takovýmito obrázky svícen ozdobit.

Svícen můžete ozdobit i metodou popsanou v odkazovaném článku, jen s jednou obměnou. Štětcem namočeným v lepidle na svícen namalujte ornamenty či vánoční obrázky a zasypte kořením či dekoračním pískem (viz foto č. 4).

Stačí do svícnu vložit čajovou svíčku (případně svíčku s vůní) a máte originální dárek.

Jedná se o článek z VD adventního kalendáře.
Předchozí článek: Přáníčka ze zbytků dárkového papíru.
Následující článek: Sněhulák do bytu.

Napsal/a: redakce (Markéta)

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Padmé

    Moc hezké :-). Markétko, díky :-).

    Živě se mi vybavilo, jak můj klouček „tvořil“, když byl malý. Chodil tenkrát na výtvarný kroužek a podobný svícen mám od něj doma. A pořád se mi mooooc líbí. Měl tenkrát báječnou paní učitelku Kateřinu (na výtvarku), všichni jí říkali „Kačko“, měla spoustu nápadů a skvěle to s dětmi uměla… ráda na to vzpomínám.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist