Rychlá ozdůbka na dveře

Rubrika: Tvoření s dětmi

První adventní neděle je již za námi. V mnoha rodinách zapálili první svíčku na adventním věnci. Domácnosti jsou pomalounku vánočně dekorovány. Jednou z takových dekorací může být i ozdoba na dveře.

Kromě toho, že jistě potěší oko každého příchozího, nám bude neustále připomínat, že Vánoce jsou už „za dveřmi“.

Navíc vyrobit si tuto ozdobu není nic těžkého, zvládne to i malé dítě, a hotovo máte během chvilky. Ideální tvoření pro začátek našeho kalendáře, nemyslíte? 🙂

Pro starší šikuly nabízím v poslední části článku pár tipů, jak ozdobu na dveře ozvláštnit.

Časová náročnost: 5-10 min

Náročnost tvoření: nízká

Cenová náročnost: nízká (vlastně nulová, když využijete to, co máte doma)

větvička na dveřePotřebujeme:

– větvičku z nějakého jehličnatého stromu

– cca 2 malé ozdoby na stromeček

– háčky na baňky

– třásně (nebo nastříhané proužky alobalu)

Postup:

Na procházce zkuste najít nějakou pěknou, trošku rozvětvenou větvičku. (Případně použijte dvě menší větvičky a spojte je k sobě pomocí drátku či pevné, silnější nitě.) Zavěste na ni pár ozdobiček, přidejte třásně či proužky alobalu.

Teď už jen stačí přidělat na dveře a je hotovo. 🙂

Tipy na závěr:

Nemáte-li malé baňky, můžete ke zdobení využít jiné věci. Například malé (modřínové) šišky, jejichž okraje přetřete bílou či stříbrnou akrylovou (temperovou) barvou a pomocí drátku je připevníte na větvičky.

Také místo jednobarevného alobalu můžete využít alobal z některé čokoládové figurky. Takovéto třásně budou hned pestřejší a zajímavější.

Ozdobit větvičku lze i pomocí toho, co najdete v kuchyni. Velmi pěkně a netradičně vypadají například ozdoby z pomerančové kůry (více v jednom z dalších tvoření) v kombinaci s celou skořicí. Takto ozdobená větvička navíc nádherně voní.

Variací je opravdu mnoho, záleží tudíž jen na vás, jak právě ta vaše ozdoba bude vypadat a s jak starým dítětem ji budete vytvářet.

Jedná se o článek z VD adventního kalendáře.
Následující článek: Hodnota vánočních dárků.

Napsal/a: redakce (Markéta)

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Díky za inspiraci! Je hodně pravděpodobné, že mi „úkolovka“ pomůže nakopnout více energie, abych předvánoční shon i přípravy zvládala víc s nadhledem…o to se ostatně snažím každý rok…ovšem když se u nás (máme 3 děti) posledních 14 dní střídal průjem s au hlavy a kašlikem a trošku zvracení, rýmu neřeším, ale vši jsme řešit museli… (naštěstí podchycené včas na samém začátku :-)) … no, tento víkend moc síly nezbývá… Měla jsem kliku – mohla jsem s dětmi na Mikulášskou s kouzelníkem, moc prýma odpolko, no a věřím, že zrovná já nebudu mít pokažené vánoce tím, že bych nestihla umýt okna :-)) Tak jdu něco pověsit na dveře!!!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist