Recenze: Šikulové a Velikonoce

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Tvoření s dětmi

Předem děkujeme za možnost testování knížky Šikulové a Velikonoce. Knížka má 93 stran, je formátu A5 a vyšla v TV Edici. Je to taková knižní podoba našimi dětmi sledovaného a velmi oblíbeného televizního cyklu Šikulové.

V první části knížky jsou návody na různé výrobky a dekorace s velikonoční a jarní tématikou, doplněné  fotografiemi, v další části jsou klasické omalovánky, ve kterých nechybí plno vajíček a kuřátek k vybarvování a v poslední části jsou úkoly pro děti, kde má dítě například poznat,  který stín dělá jaký obrázek,  najít všechny rozdíly mezi obrázky nebo rozhodnout,  kterou cestou se má vydat z bludiště. V zadní části knížky jsou i řešení úkolů,  takže si děti mohou zkontrolovat hned správnost svého vyhotoveného úkolu. V neposlední řadě jsou v knížce i návody na origami.  Knížka má pravdivý podtitul – I malé ruce dokážou velké věci!  Takže jsme se hned vrhli na testování.

DSCN8541DSCN8542DSCN8556

A hned právě na origami,  tyto papírové skládačky zaujaly naše děti jako první,  je zde návod na složení papírové berušky, ptáčka, kravičky a dalších zvířátek.  Ale ouha, origami je opravdu o přesnosti skládání papíru a ta u našich šestiletých kluků prostě ještě chybí. Takže toto téma naše děti rychle opustily a vrhly se radši na klasické omalovánky a vyplňování úkolů.

cbf859719fd6c8ac198fd769c5744c43b93ae117f81752185274dc69b4cd84fcd5420906165312215436aa7a0ca24c9615ca501d185da2ed5f94a527dceb4126

A nejlepší nakonec – tvoření.  Marečka nejvíc zaujalo obří vejce – hnízdo, které se vytvoří omotáním provázku na lepidlem pomazaný nafouknutý balonek, vše se nechá zaschnout, pak se balonek jehlou praskne a mělo by zůstat vejce z provázku. Nám bohužel nezůstalo, někde jsem udělali chybu, provázek se sparagrafoval při vyfouknutí balonku. Asi jsme byli moc nedočkaví a lepidlo úplně nezaschlo.

DSCN7371DSCN7377

Každopádně jsme se nenechali odradit a vybírali dál. Davídek si vybral mramorovaná indigo vejce,  kdy se vejce namáčí ve směsi vody a modrého laku na nehty. My jsme místo vajíček použili jejich polystyrenovou náhradu a laků na nehty jsme zkusili hned několik.  Ať jsou vajíčka pěkně barevná!  Po zaschnutí jsme je napíchli na špejle, ovázali mašlí a vytvořili tak super zápichy do květináčů na Velikonoce.

DSCN8545DSCN8549

A když jsme byli takto opojeni úspěchem, vrhli jsme se ještě na jedno tvoření, a to na králíčky z papírového talířku. A naši kluci se u tohoto projevili jako praví chlapi, tzn. přece nebudou pracovat podle návodu, takže z roztomilých jarních králíčků vznikli hrůzostrašní pekelníci.

936d5ed020836244b476736f49ca8aeeAle tak to má být a je moc dobře, že tato knížka podněcuje nejen chuť dětí tvořit, ale i dětskou fantazii.  Určitě ji doporučujeme, a to nejen na Velikonoce.

Knížku Šikulové a Velikonoce vydalo nakladatelství Albatros v Edici ČT a objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Gabulka73

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist