PVD: Vánoční tvoření předškoláků s Activáčkem

Rubrika: Tvoření s dětmi

Jak už víte, děti z naší virtuální školičky dostaly další tvořivý úkol. Obdrželi razítka s vánočními motivy a modelovací hmotu. A jaké bylo tvoření u Bamisky a Jany se dozvíte z tohoto článku…

Od partnera projektu, eshopu Activáček.cz, který nabízí školní a výtvarné potřeby, děti tentokrát dostaly krásnou sadu francouzských vánočních razítek AladinE Stampo Minos a bílou modelovací kolaz_activa_zimahmotu Krea.

Že razítka nepatří jen na papír a jaká krásná vánoční dekorace se dá vyrobit právě za pomoci razítek a modelovací hmoty se můžete i vy přesvědčit v návodech na Activáčkově blogu.

Inspiraci najdete třeba v článku Keramická hlína trochu jinak.

Úkol dětí byl tentokrát vánoční – vyrobit vánoční přání, dopis pro Ježíška nebo vánoční dekoraci…


Bamiska a Honzík

Tentokrát jsme s Honzíkem měli štěstí na testování nádherných razítek. Tentokrát jsem asi víc vyhlížela balíček já. Musím předem připsat, že mé očekávání splnil.

Přišla nám razítka s vánoční tématikou, k tomuto období víc jak vhodné. Hned jsme využili na visačky na dárečky pro babičky. Rozváleli jsme samotvrdnoucí hmotu, otiskli razítko a pak vykrojili vykrajovátkem na cukroví.

Musím poděkovat i za tip, že právě toto s razítky jde dělat, výsledek je moc hezký a přiznám, že by mě to nikdy nenapadlo.

Honzík si pak i volně tiskal a u některých obrázků dodělal i pastelkami podklad. Udělali jsme visačky na dárky a schovali je Ježíškovi za okno, ať si je odnese a ví, komu tady má dárky donést. A já sama využila tiskátka k ozdobení kornoutků na adventní kalendář do školky.

bami2bami5

Tiskátka mají velmi pěkné obrázky. Andílek mě naprosto dostal :D. Celková kvalita tiskátek je moc hezká. Jediné, co jsem musela pořídit, byla podložka, protože doma máme jen takové ty malé a tato tiskátka jsou větší a nevešla se na ty malé čtverečky. Malej, jak byla barva čerstvá, tak se radoval, že je jak kominík (z toho maminka zas takovou radost neměla :D).

bami3bami1bami4

S prací jinak nebyl problém, prvně se Honzíkovi nepodařil celý obrázek, protože tiskátko bylo větší. Po vysvětlení, že musí položit celou dlaň na tiskátko a obtisknout, tak se dařilo, u menších stačilo klasicky tisknout bez pokládání dlaně.

Materiál je příjemný na ruce oproti jiným mě známým tiskátkům, které jsou dřevěné. Je to příjemné.

Jana231 a Milánek se sestřičkou

Obě děti měly z balíčku neskutečnou radost. Jsou totiž milovníci modelování, takže hmota byla trefa do černého:-)

A navíc, jakmile spatřily razítka s překrásnými vánočními motivy, rozzářila se jim očka – a nám rodičům také:-) To mě utvrdilo v tom, že není čas otálet:-) Hned jsme se dali proto do tvoření. Nejprve však bylo potřeba vymyslet, co konkrétního si vlastně vytvoříme…

Nakonec nás napadlo, že by vůbec nebylo špatné potěšit naše blízké jednoduchými vánočními přáníčky. Vánoce se nám pomalu přibližují a určitě je lepší začít v předstihu, protože kdo ví, jak budeme stíhat v předvánočním shonu:-)

Co jsme potřebovali a postup:

K výrobě přáníček jsme potřebovali: čtvrtky, pastelky, nůžky a razítka. Postup nebyl vůbec složitý, právě proto, aby byla přáníčka výhradně dětskou záležitostí, bez zásahu rodičů. Stačilo jen rozdělit a rozstřihnout čtvrtku na dvě poloviny, každou polovinu ještě přeložit napůl a rozstřihnout a pak již bylo čistě na dětské fantazii, která razítka umístí na která místa. Na závěr zbývalo ještě dobarvit a doladil pár detailů opět podle fantazie a výsledek si již můžete prohlédnout sami:-)

acti_jana1acti_jana2acti_jana3

Jak můžete sami vidět, malý si razítkování vyloženě užíval. Zpočátku se zapojila i mladší sestra, sápala ručičkou po razítku a jala se také tvořit, ale… co se nestalo: v nestřeženém okamžiku si obarvila obě ruce barvou na razítka a my už jen slyšeli její radostné: Koukej! Sebekriticky přiznávám, že toto mému oku uniklo:-) Honem jsme tedy běžely k umyvadlu, ručičky umyly a k mému úžasu černá barva zmizela opravdu brzy.

Modeluje celá rodina

Další příjemnou chvilku jsme strávili při modelování. Vzpomněla jsem si, jak minulý rok malý naléhal, abychom si vyrobili ozdobičky na stromeček. Dopadlo to tenkrát tak, že nezbyl čas, takže letos byla nejlepší příležitost mu jeho přání splnit.

acti_jana4acti_jana5

Začali jsme tím, že syn s asistencí tatínka rozválel hmotu, a pak již samostatně vykrajoval hvězdičky a stromečky. Když jsme byli s prací hotovi, nechali jsme hmotu zaschnout samovolně, nedávali jsme ji do trouby.

Za několik dnů jsme hvězdičky a stromečky nabarvili zlatým lakem, nechali zaschnout, pak nabarvili i z druhé strany a dozdobili korálky a výsledek byl na světě:-)

acti_jana6acti_jana7

Modelování se u nás setkalo s obrovským nadšením a brzy se k němu vrátíme, a to když budeme přidělávat další a další ozdůbky a podobné výtvory:-) S hmotou se krásně pracovalo, je měkká, příjemná na omak a jistě nebude chybět v seznamu pro Ježíška:-)

Tímto vám všem moc děkuji za mě i za děti, krásně jsme si modelování a razítkování užili a jistě ještě mockrát užijeme.

Nepřehlédněte!

S Activáčkem již naši předškoláci tvořili. Podívat se můžete na tvoření s modelínou Pluffy Eberhard Faber (6 různých barev) a balení modelovacích drátků – 10 kusů (různé barvy). První část tvoření najdete tady, druhou část najdete tady

A také se podívejte, jak u Ježečků tvořili s vánočními razítky a modelínou.

Nevíte-li si rady, pak doporučujeme pro inspiraci Activáčkův blog plný nápadů!

logo

————————————————————————————————————

Článek byl zařazen do projektu Předškolákem s VD, v němž můžete prožívat s dětmi ve věku 2,5 – 6 let jejich radosti a zážitky, sledovat aktivity, které pro ně vymýšlíme a prohlížet si obrázky všeho, co vytvořili ve speciální fotogalerii.

FRAGMENT_logo claim1_2barvylogo_nestlingue_AJ_bila_RGB – maleActivacek_logo_text

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Ježeček

  Jani, myslím, že nebudeš litovat. Opravdu, já jsem nemehlo, dost netrpělivá, takže když se mi nedaří, tak s tím švihnu do kouta. Tohle bylo fajn v tom, že se to nelepilo, nepraskalo, byla to rychlovka. Vyválela jsem nebo vymodelovala a zůstalo to tak, jak jsem to udělala. Nechala vyschnout a ještě ten večer jsem nabarvila a bylo hotovo.
  Držím palce, ať jsi spokojená, minimálně tak, jako já a mé děti 😉 *

 • jana231

  Ježečku, tak jsi mě přesvědčila, prubnu to,dík! tak mi držte palce,ať se tentkrát zadaří

 • Anonymní

  Jani, kdyby to změnilo tvar, tak jsem nasrštvaná a už s tím nepracuju! Fakt. Drželo to stejně, tak jak jsme to uhňácali. Tím, že bylo chladněji, tak jsem topila a tak jsem to hodila na to topení a bylo fakt za chvilku hotové. Ještě ten večer jsem to barvila úplně suché. *

 • jana231

  Ježečku a drželo to tvar? nestalo se, že se vám to trošku zkroutilo?nám některé trošku ano, ale nechávali jsme je tvrdnout samovolně (cca 2-3dny)..právě mě záráží,že jen něteré:)nechápu, čím to mohlo být ..tak abych věděla, jak postupovat příště:)

 • Ježeček

  Ivčo, já to nechala asi tak dvě hodiny na topení. Poznáš to, že je to ztvrdlé, protože to úplně zbělá. A kde je to ještě mokré je to tmavé. Je to fakt fajn. *

 • gabulka73
  gabulka73

  Ani já jsem neodolala hmotu koupila, zkusíme něco s dětma vytvořit. Šly by naní i normání razítka? Děkuji za tip

 • Ivča a Domča

  Děti jsou velké šikulky! Já neodolala a koupila jsem tu modelínu Kreo, tak se o víkendu chystáme tvořit:-)Píše se na obalu, že je samotvrdnoucí a není třeba ji dávat do trouby.

  Za jak dlouho výrobky ztvrdly při tvoření vám?

 • Anonymní

  ráda bych doplnila informaci….podložka na tiskání je součástí balení 😀 já jsem to nějak zazdila a zjistila to až následně…no nevadí, chybami se člověk učí že 😀
  jen dodám že děti ve školce jsou z kalendáře nadšené a obrázky se jim moc líbí…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist