PVD: Jak se u Ježečků povedlo vánoční tvoření?

Rubrika: Testováno na VD, Tvoření s dětmi

Děti z naší virtuální školičky dostaly další tvořivý úkol. Razítkování a výroba z modelovacích hmot patří obecně k oblíbeným dětským činnostem. A jaké to bylo u Ježečků se můžete přesvědčit právě teď…

Od partnera projektu, eshopu Activáček.cz, který nabízí školní a výtvarné potřeby, děti tentokrát dostaly krásnou sadu francouzských vánočních razítek AladinE Stampo Minos a bílou modelovací kolaz_activa_zimahmotu Krea.

Že razítka nepatří jen na papír a jaká krásná vánoční dekorace se dá vyrobit právě za pomoci razítek a modelovací hmoty se můžete i vy přesvědčit v návodech na Activáčkově blogu.

Inspiraci najdete třeba v článku Keramická hlína trochu jinak.

Úkol dětí byl tentokrát vánoční – vyrobit vánoční přání, dopis pro Ježíška nebo vánoční dekoraci…


Tvoříme u Ježečků – Barborka a Jareček

Díky Aktiváčku.cz a projektu Předškolákem s VD se mi do rukou dostaly dvě věci. Oběma jsem se, dá se říci, vyhýbala. Díky svým tvořivým (ne)schopnostem, dřevěným rukám a nulové fantazii tvořivé aktivity sleduji pouhým okem.

V balíčku jsme s dětmi k otestování dostali razítkovací sadu s vánoční tématikou a modelovací hmotu. Razítka jsem doma více méně zamítala z technických důvodů – uklízet otisky z nábytku ještě jde, ale ty stěny… Ale přece jen děti už jsou zase starší a rozumnější:-), takže to probíhalo kupodivu v klidu a otisky byly pouze na stole, který jsem prozřetelně obložila novinami.

A víkendové tvoření mohlo začít.

Razítka se osvědčila. Děti z nich měly radost, navnadilo je to na Vánoce a už začali povídat, jaký asi letos přinese Ježíšek stromeček, jestli mu bude chutnat cukrovíčko…

Po malé rozcvičce jsem navrhla, že bychom moli udělat nějaká přáníčka pro tety, p. učitelky do školky a oba nadšeně souhlasili. Tak z obyčejného papíru začala vznikat právě vánoční přáníčka. Motiv ozdobeného stromečku, dárečků, sněhuláků, baňky (chcete-li vánoční koule :-), soba a saní naložených dárky nasměroval jejich fantazii k hezkým kombinacím otisků.

Vytvořili obraz stromečku s hvězdou na špici, pod stromečkem dárky; sob, táhnoucí saně s dárky; sněhuláci koukající na sebe, ale také zády k sobě, protože se pohádali:-)

jezecek2jezecek3

Celé to pak hezky pastelkami vybarvili a já jsem pouze dopsala jednoduché, ale tak nějak mě vystihující přáníčko. Musím uznat, že se snažili a máte se na co těšit s dalším VD projektem „Pošleme si přáníčka“.

jezecek1jezecek4jezecek5

Druhý den jsem s mnohem většími obavami a vlastně i nechutí se odhodlávala začít s modelínou. Děti se popravdě nemohly dočkat a já odkládala i minuty. Jde o to, že nemám moc fantazii a nenapadá mě, co vlastně tvořit a když už mě to napadne, tak v hlavě to vidím, jak to má vypadat, ale nevidí to mé ruce a následně ani oči…

Ale nakonec jsme se do toho pustili opravdu s vervou. Modelínu jsme vyváleli a děti pak vykrajovaly formičkami. Jediné, co se mi v hlavě srovnalo bylo, že uděláme malé zápichy. A dětem se nejvíc líbila kytička a ježek (z čehož jsem měla opravdu velkou radost). Práce šla hezky od ruky. Vzhledem k tomu, že nemám zkušenosti jiné, než plastelína z mého dětství, tak hodnotím asi trochu retro:-)

jezecek6jezecek7

Modelína byla vláčná, netrhala se, nelepila se ani na ruce, ani na stůl. Měla jsem obavy, že když k sobě přiložím dva díly, že se „neslepí“, netlačila jsem na tvar, abych jej nezměnila, a tak jen lehce přitlačila parátko a myslela, že odpadne, že to dlouho nevydrží. Pak jsme to dali na radiátor sušit, asi tak dvě hodinky tepla a krásně to vyschlo, zcela zbělalo a ztvrdlo. Barvičky jsem použila univerzální acrylové, barva přilnula a drží stále:-)

jezecek8jezecek9

Celkový dojem: na body je 100 bodů ze 100; na procenta 100%; na úsměvy – od ucha k uchu u všech tří aktérů!

Celkové náklady:

 • Modelína – 60,- Kč
 • razítkovací sada – 299,- Kč
 • čas – dvě celá odpoledne
 • radost ze společné práce a výsledku – k nezaplacení!! 🙂

Důležitá informace je, že balíček nám byl věnován, tudíž náklady hmotné jsou nula, jen jsem zjišťovala cenu, za kterou budu příště nakupovat a možná to bude zajímat i vás ostatní.

Děkuji, Aktiváčku.cz! Spokojený *Ježeček*

jezecek10


Nepřehlédněte!

S Activáčkem již naši předškoláci tvořili. Podívat se můžete na tvoření s modelínou Pluffy Eberhard Faber (6 různých barev) a balení modelovacích drátků – 10 kusů (různé barvy). První část tvoření najdete tady, druhou část najdete tady

Nevíte-li si rady, pak doporučujeme pro inspiraci Activáčkův blog plný nápadů!

logo

————————————————————————————————————-

Článek byl zařazen do projektu Předškolákem s VD, v němž můžete prožívat s dětmi ve věku 2,5 – 6 let jejich radosti a zážitky, sledovat aktivity, které pro ně vymýšlíme a prohlížet si obrázky všeho, co vytvořili ve speciální fotogalerii.

FRAGMENT_logo claim1_2barvylogo_nestlingue_AJ_bila_RGB – maleActivacek_logo_text

Napsal/a: Ježeček, Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (11 vyjádření)

 • Ježeček

  No, ono tohle nebylo až tak náročné.. vyválet a vykrajovačkou vykrájet 🙂 Ale samozřejmě mě moc těší, že se to povedlo. Mám to schované, hlavně tu misku s ovocem, to jsem sama čučela, jak to ypadá reálně 😀
  Ale náhodou Barunčina mrkev je si taky podobná a to vedle mrkve je „masová roláda“, taky její výtvor, protože se to zavazovalo nití, tak z toho vznikla masová roláda 😀 *

 • Zava

  Ježečku, ty jsi kecka, žádné tvořivé neschopnosti nemáš. Máte to krásné…

 • tvorenicko
  tvorenicko

  Jste šikulky 🙂

 • Šikovné dětičky a krásné výtvory.

 • PeskovaIveta

  Ježečkovi a Jarečkovi se moc omlouvám za hloupý překlep ve jménu…Už je opraveno, děkuju za upozornění.

 • Lien

  moc pěkné

 • Ježeček

  Děkujeme za pochvaly.. 🙂
  Jen malá drobnost… máme Jarečka, ne Marečka 😀 *

 • Ježeček

  Bami, jj, byla to celá sada, razítka I s poduškou napuštěnou inkoustem.

 • Tak to je krása 🙂

 • mura

  moc pěkné výtvory a taky moc šikovní pomocníčci

 • bamiska

  ježečku chtěla jsem se zeptat, teda hned po tom jak se vám to krásně podařilo, děti šikulky, a výtvory opravdu suprové….měli jste u toho podložku na razítkování?(projíždím článek nevím jestli jsem to nepřehlídla, hopsá mi tu blecha za zádama)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist