PVD: Jak se na Vánoce tvořilo u Kyller a u zzabicky?

Rubrika: Testováno na VD, Tvoření s dětmi

Na vánoční tvoření se těšil i Tadeášek od Kyller a Anežka s Vítkem u zzabicky. Co vytvořili a jak jim to šlo se dozvíte právě teď!

Od partnera projektu, eshopu Activáček.cz, který nabízí školní a výtvarné potřeby, děti tentokrát dostalykolaz_activa_zima krásnou sadu francouzských vánočních razítek AladinE Stampo Minos a bílou modelovací hmotu Krea.

Že razítka nepatří jen na papír a jaká krásná vánoční dekorace se dá vyrobit právě za pomoci razítek a modelovací hmoty, se můžete i vy přesvědčit v návodech na Activáčkově blogu.

Inspiraci najdete třeba v článku Keramická hlína trochu jinak.

Úkol dětí byl tentokrát vánoční – vyrobit vánoční přání, dopis pro Ježíška nebo vánoční dekoraci…


Zzabicka: Anežka a Vítek

Nedávno k nám dorazil balíček s vánočními tiskátky a modelovací hmotou. Tvoření jsem rozdělila do dvou dnů. Testovala jsem s Anežkou, 6 let, a Vítkem, 4 roky.

Tiskátka je zaujala. První si je prohlédli a těšili se na druhý den, kdy jsem vytáhla papíry a dali jsme se do tvoření. Anežka vyrobila krásný obrázek a dala se i do vybarvování no posuďte sami:

zzabicka1zzabicka2

Vítek si chvíli potiskal a pak už o to neměl zájem, je pravda, že ho tyto činnosti moc nebaví.

Sama o sobě musím říct, že mě tiskátka překvapila. Inkoust jde doopravdy dobře smýt, to jestli jde vyprat, jak píšou na stránkách, jsem naštěstí nemusela zkoušet :-). Jediné, co bych změnila já, jsou vánoční motivy převzaté z Ameriky. Místo Santa Klause bych tam raději viděla Ježíška, ke krásnému stromečku bych přidala i další lesní zvířátka, nebo i nenazdobený zimní stromeček. Místo saní Santa Klause sáňkující děti, atd.

zzabicka3zzabicka7

Další víkend jsme se dali do tvoření z modelovací hmoty. Hmotu jsem vyválela, pak jsme do ní vtiskly různé ozdobičky a vykrojily vykrajovátkem na cukroví, hvězdičkou, kolečkem, udělali dírku a vznikly ozdobičky na stromeček. Pak jsme vykrojili pár srdíček a poskládali je k sobě a vznikl svícínek, z velké a malé hvězdičky vznikl také svícínek a ze zbytku jsme vytvořili sněhuláka Olafa a sněhulačku Olafínku, k nim stromečky a sněhové koule.

zzabicka4zzabicka5

Pak jsme to nechali dva dny schnout a nabarvili barvičkami.

zzabicka6zzabicka9

K hmotě musím říct, že se s ní pracovalo dobře, je dobré si vytáhnout jen část a zbytek schovat, ať zbytečně nevysychá. Co mě však nepříjemně překvapilo, byla nepříjemná „vůně“, která nás provázela celé dva dny, co to vysychalo, a jelikož bydlíme v malém bytě a nemáme to kam jinam dát, bylo to docela nepříjemné. Myslím, že co se týče mě, raději bych si to vypálila v troubě bez nepříjemného odéru. My jsme tvoření využili a ozdobičky na stromeček jsme věnovali do školky na jarmark.

Děkujeme VDčkám i sponzorovi za umožnění krásných chvil při společném tvoření.

 Kyller: Tadeášek

Ahoj. Nejprve bychom rádi poděkovali za možnost tvoření. Naším úkolem bylo vytvořit něco vánočního s použitím razítek a samotvrdnoucí hmoty. Tadeášek balíček s nadšením rozbalil a razítka si ihned zamiloval, no a na modelínu se taky těšil, protože modelování, to on rád.

Razítka s vánočními motivy

Razítka mají moc krásné motivy a tak jsme se rozhodli, že natiskneme motivy na papír a budeme takovými malými pomocníky Ježíška a vytvoříme mu jmenovky na dárky. No a jak to tak bývá, netestoval jen Tadeášek, ale i starší bráška Tomášek.

Nejprve si natiskli na čtvrtku všechna razítka. Poté si vzali pastelky a obrázky vymalovali. Poté obrázky vystřihneme a dáme je do dopisu Ježíškovi, aby jimi označil vánoční dárečky.

kyller2kyller6

Samotvrdnoucí hmota

Skvělý nápad, jak si doma vytvořit nějaké hezké“keramické“ výrobky za domácích podmínek. S podobnou hmotou – jen jiného výrobce – jsme se setkali již při našem prázdninovém tvoření, a tak jsme se moc těšili.

Původně jsme chtěli využít nápadu Activáčka a vytvořit ozdobičky z této hmoty za pomocí razítek. Tento nápad nás ale opustil ve chvíli, kdy jsme modelínu otevřeli a vybalili, protože bohužel vůbec nevoní příjemně. Ba naopak. To nás tedy dost zklamalo, a tak jsme nakonec udělali velký vánoční stromeček a v něm 4 otvory na svíčky – využijeme jako adventní svícen. A na něj jsme jako ozdobu pár razítek natiskli.

kyller3kyller4kyller7

Na zbytek modelíny jsme tiskli obrázky a zavěsíme je klukům v pokojíčku jako dekoraci.

kyller8kyller9

Bohužel nám hmota ještě nevyschla, tak ještě nemáme vymalováno. Omluvte tedy tento nedostatek.

kyller10kyller5

Abychom to tedy zhodnotili, razítka jsou naprosto vynikající, mají krásné motivy, super zpracování, které je příjemné i do dětské ruky – není dřevěné. Co se modelíny týče – ta nás bohužel zklamala. Ne jako produkt takový – ten je jinak super, ale její nepříjemná, až štiplavá vůně.


Nepřehlédněte!

S Activáčkem již naši předškoláci tvořili. Podívat se můžete na tvoření s modelínou Pluffy Eberhard Faber (6 různých barev) a balení modelovacích drátků – 10 kusů (různé barvy). První část tvoření najdete tady, druhou část najdete tady.

A také se podívejte, jak u Ježečků tvořili s vánočními razítky a modelínou.
Na Vánoce se tvořilo i u Bamisky a Jany231!

Nevíte-li si rady, pak doporučujeme pro inspiraci Activáčkův blog plný nápadů!

logo


Článek byl zařazen do projektu Předškolákem s VD, v němž můžete prožívat s dětmi ve věku 2,5 – 6 let jejich radosti a zážitky, sledovat aktivity, které pro ně vymýšlíme a prohlížet si obrázky všeho, co vytvořili ve speciální fotogalerii.

FRAGMENT_logo claim1_2barvylogo_nestlingue_AJ_bila_RGB – maleActivacek_logo_text

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • mojedeti

  Ježiši, to je hrozně hezký, dětičky jsou fakt moc šikovné. I vy dospěláci-samozřejmě.
  Úžasné.

 • To je nádhera 🙂

 • Ježeček

  Holky, jste úžasné!
  ZZabicka, obraz je nádherný. Je vidět, že má mladá slečna fantazii. Já bych ho nechala át do rámečku a pověsila. Fakt se mi líbí. A svícen z hvězdy nebo srdíček, to je fakt parádní nápad!
  Kyller a tvůj vánoční svícen stromeček, to nemůžu ani slovně popsat. Pořád si říkám, že si to jednou koupím ty formy na perník, abych měla takové hezké věci i já doma. Ale vůbec mě nenapadlo, že jsem to mohla udělat té hmoty… Jste šikulky! Děkuji za inspiraci k dalšímu tvoření 😉 *

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist