Přáníčka ze zbytků dárkového papíru

Rubrika: Tvoření s dětmi

Vánoční přáníčko – další z neodmyslitelných symbolů Vánoc. Přáníčkem můžete vyjádřit mnohé, potěšit své blízké i ty, se kterými jste se už dlouho neviděli. Dáváte lidem najevo, že o nich víte, že jste si na ně vzpomněli a že jim chcete přinést alespoň maličkou radost, vykouzlit na tváři úsměv.

A co teprve, když pošlete vlastnoručně vyrobené přáníčko?! To je podle mne ještě krásnější. Každé takové přáníčko totiž adresátovi říká, že si ho vážíte, že jste mu stáli za čas a námahu při výrobě přáníčka. Jít do obchodu a koupit přání, na tom není nic těžkého ani poetického. Navíc se vám může stát, že se takovýchto přáníček sejde doma víc od jednoho druhu. Zatímco doma vyrobené přáníčko, to je co kus, to originál. A také můžete vyrábět přesně podle vkusu adresáta – zvolíte jeho oblíbené motivy, oblíbené barvy, …

Doma vyrobená přáníčka prostě zbožňuji, proto každý rok vymýšlím, čím letos své blízké potěším. Chtěla bych vám nabídnout několik tipů a rad ohledně výroby přáníček. Dnes jsem zvolila nejjednodušší způsob, aby se do výroby mohli zapojit i naši nejmenší. Druhou výhodou (krom snadnosti) je i to, že zužitkujete to, co byste jinak vyhodili.

12PraniBalPap1Časová náročnost: příprava 5 – 10 min (na jedno přáníčko, dle složitosti vzoru), výroba 5 – 10 min (1 přáníčko)

Náročnost tvoření: nízká (i pro děti od cca 1,5 roku)

Cenová náročnost: nízká

– tvrdý bílý papír: A4 za cca 1 Kč (lze koupit i sadu např. 20 kusů, cena kusu v sadě bývá nižší)

– tvrdý barevný papír: A4 za cca 2-5 Kč

Potřebujete:

12PraniBalPap2– tvrdý papír (stačí bílý, ale může být i barevný)

– zbytky balícího papíru

– nůžky

– lepidlo v tubě (může být i jiné, ale malým dětem se s lepidlem v tubě pracuje nejlépe)

– barvičky (pastelky, voskovky, vodovky, tempery, … ale nejsou nutné)

– pracovní podložku (staré noviny či igelit)

Postup:

Tvoříte-li s malými dětmi, které ještě neumí stříhat, připravte si vše potřebné předem. Proberte zbytky balícího papíru, které máte, a vystříhejte z nich pěkné vánoční vzory. Poté si zvolte, jak bude vaše přáníčko vypadat – např. jen kartička velikosti A5 či A6 nebo otevírací přáníčko o velikosti A6. Dle toho si upravte tvrdé papíry (papír velikosti A4 rozstřihněte napůl a půlky přeložte, případně ještě rozstřihněte a přeložte pro výslednou velikost A7).

Dítěti předejte vystříhané obrázky, tvrdý papír a lepidlo a nechejte ho, aby obrázky na papír nalepilo.

12PraniBalPap312PraniBalPap4

Přáníčko můžete dozdobit malůvkami.

Stačí jen dopsat pár milých slov, podepsat se a přáníčko odeslat. 🙂

Tipy na závěr:

Děti bývají zvídavé a jen tak jim něco neunikne. Volte proto jen takový balící papír, o kterém víte, že ho nepoužívá Ježíšek. Dítě by si mohlo všimnout stejných motivů a pátrat, jak to, že Ježíšek má stejný balící papír jako vy. Je dobré zvolit takový balící papír, do kterého s dítětem balíte (vlastnoručně vyrobené) dárečky pro příbuzné, abyste Ježíškovi pomohli.

12PraniBalPap5Pokud balící papíry schováváte na další Vánoce, můžete využít na výrobu přáníčka i tyto. Ovšem je pak vhodné poslat papíry Ježíškovi, aby do nich mohl zabalit dárečky. Tímto předáním Ježíškovi opět odpadá problém Jak to, že Ježíšek i maminka používají stejný balící papír?.

Přáníčka vyrobená tímto způsobem nemusí být jen vánoční. S jejich výrobou můžete počkat i na dobu mezi svátky. To už doma budete mít mnoho balícího papíru k rozstříhání a navíc nehrozí výše zmíněný problém. Naši blízcí nemusí dostat jen jedno přáníčko, klidně mohou dostat přáníčka dvě – jedno přání šťastného prožití Vánoc, a druhé – PF, přání co nejlepšího vstupu do nového roku. (PF – viz přáníčko se zvonečky na fotce.)

Jedná se o článek z VD adventního kalendáře.
Předchozí článek: Kdo u vás nosí dárky? Ježíšek nebo Santa Klaus?.
Následující článek: Svícny zdobené papírem.

Napsal/a: Markéta

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist